انواع بنر را در صنعت چاپ، حرفه ای و بهتر بشناسید

دسترسی سریع به عناوین اصلی این نوشته

انواع بنر

انواع بنر

     بنر انواع مختلفی دارد که سعی میکنیم تا حد ممکن هر کدام از آنها را توضیح دهیم تا شما اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید :

 

بالاترین انس بنر در ایران ، بنر ۱۳ انس

     بالاترین انس بنر که در ایران مصرف می شود، بنر ۱۳ انس می باشد. البته بنر انس های بالاتر مثل ۱۶ و ۱۸ انس هم دارد که مصارف خاصی دارند .

 

بنرهای ۱۶ و ۱۸ انس و کاربرد آن ها

     به عنوان مثال بنرهای دوطرفه یا همان لمپست بنرها در دو نوع ۱۶ و ۱۸ انس موجود می باشند . که به عنوان بنر های تبلیغاتی بیشتر در وسط بلوارها بر روی سازه های خاصی نصب می شوند.

 

کاربردهای بنر ۱۳ انس

     ولی ما در اینجا بیشتر در مورد بنر ۱۳ انس صحبت خواهیم کرد . خود بنرهای ۱۳ انس نیز در مدلهای گوناگونی موجود می باشند. به عنوان مثال بنرهای ۱۳ انس در بافتهای ۳۰۰ * ۳۰۰ و ۳۰۰ * ۵۰۰ و ۵۰۰ * ۵۰۰ و در موارد خیلی خاص ۵۰۰ *۱۰۰۰ موجود می باشند.

 

منظور از بافت بنر چیست ؟

     منظور از بافت تار و پود ابریشمی است که هنگام تولید بنر به کار می رود. هر چقدر مقدار تار و پود به کار رفته در آن بیشتر باشد ، مقاومت بنر در برابر پاره شدن و باد بیشتر می شود.

 

کیفیت بنر

     بعد از موضوع بافت یا همان تار و پود ، موضوع مهمتر کیفیت خود بنر برای چاپ می باشد. کارخانه ای که بنر ۱۳ انس را تولید کرده و کشوری که بنر در آنجا تولید شده و همچنین موادی که بنر با آنها تولید شده از موضوعات بسیار مهم در خروجی نهایی چاپ می باشد؛ که هر کدام از این فاکتورها کیفیت خروجی نهایی را تعیین می کند.

 

بنر ۱۰ انس و خصوصیات آن

     بنر ۱۰ انس مقاومت کمتری نسبت به ۱۳ انس دارد . ولی از لحاظ کیفیت چاپ تفاوتی با بنر ۱۳ انس ندارد. بنر ۱۰ انس بیشترین مصرف را بین سایر بنرها دارد . به طور معمول تمامی کارها بر روی بنر ۱۰ انس چاپ می شوند؛ مگر اینکه مشتری درخواست انس بالاتر یا پایین تر را داشته باشد.

بافت و کیفیت بنر ۱۰ انس

     در خصوص بافت بنر نیز همان موضوعاتی که در بالا برای بنر ۱۳ انس ذکر شد، برای این بنر هم صدق می کند. به جز یک تفاوت که بافت ۵۰۰ در ۱۰۰۰ برای بنر ۱۰ انس موجود نمی باشد. درخصوص کیفیت تولید بنر نیز تمامی عوامل ذکر شده در بالا برای بنر ۱۰ انس نیز شامل می شود . کشور تولید کننده ، برند محصول و … در خروجی نهایی کار تاثیر فراوانی دارد.

بیشتر بخوانید
چاپ کامپوزیت

 

انواع بنر

 

بنر ۸ انس کمترین میزان انس

     کمترین انس بنر ۸ انس می باشد . بنرهای ۸ انس مصارف خاصی دارند.

مصارف بنر ۸ انس

    که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد :

  • استفاده در داخل سازه های رول آپ ( چرخان و ساده )
  • استفاده در فریمهای تبلیغاتی چرخان
  •  جهت نصب روی دیوار فضای داخلی یا روی شیشه ها
  •  و یا برای کارهای تیراژی که استفاده ۳-۲ روزه دارد و پایین بودن هزینه چاپ اولویت بالاتری دارد .

     در نظر داشته باشید که مقاومت بنرهای ۸ انس بسیار پایین است و حتی می توان آن را با دست پاره کرد. پس این مورد را برای جاهایی که دوام بالا مد نظرتان باشد استفاده نکنید. قاعدتاً این بنر نیز همانند سایر بنرها دارای تار و پود و بافت خاص خود است و نوع کره ای آن مقاومت نسبتاً بهتری نسبت به نوع چینی آن دارد .

 

چاپ انواع بنر چینی و کره ای

     همانطور که در بالا اشاره مختصری شد بنر در کشورهای مختلفی تولید می شود، که البته کشور عزیزمان ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. ولی بیشترین مصرف بنر در ایران متاسفانه نوع چینی آن می باشد. بخش دیگری از مصرف بنر مربوط به بنرهای کشور کره جنوبی و بخش دیگر آن مربوط به بنر ایرانی می باشد .

 

بهترین بنر موجود در بازار

 •      اگر بخواهیم مقایسه مختصری داشته باشیم باید بگوییم که بهترین نوع بنر تولید کشور کره می باشد که با برندهای مختلفی وارد ایران می شود ولی برند استار به دلیل حضور طولانی مدت در ایران شناخته شده تر می باشد . نوع ایرانی بنر مرغوبیت و مقاومت خوبی دارد و برخی از برندهای چینی هم بنرهای خوبی تولید می کنند .
 •      اگر به دنبال کیفیت خیلی بالا هستید پیشنهاد ما به شما بنر ۱۳ انس استار کره ای می باشد. چرا که علاوه بر بافت خیلی خوب ، کیفیت چاپ عالی دارد . ولی بنر ارزان و موقت را مد نظر دارید بایستی نوع چینی آن را سفارش دهید .

 

چاپ انواع بنر مات

     تمامی بنرها با هر برندی در دو نوع مات و براق تولید می شوند. مصرف بنر براق در ایران بیشتر از مات است . چرا که شفافیت رنگها بر روی بنر براق بیشتر از بنر مات است . تنها ایراد بنر براق این است که رفلکت نور دارد و اگر هنگام نصب حواستان نباشد و بنر روی هم بیافتد احتمال به هم چسبیدن بنر در کارهایی که فول رنگ هستند، خیلی بالا میرود.

بیشتر بخوانید
طراحی تابلو تبلیغاتی یک تخصص با تکنیک های خاص

 

منابع ( Sources ) :

چاپ سیبون

۹۸۰۷۱

برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان مجموعه یووی پرینت در تماس باشید :

 • 021-77335593
 • 0910-1400024
 • print_admin@

شاید به این مواد هم علاقه داشته باشید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت