خدمات ما

چاپ ریسو چیست و دلایل محبوبیت و کاربرد فراوان کدام ها هستند؟

"<yoastmark

 

در این مقاله می خوانید :

      در این مقاله از سایت یووی پرینت با شما همراهان گرامی هستیم تا تعریف مشخصی از چاپ ریسو و فلسفه ی این فرآیند چاپ پرکاربرد ، ارائه کنیم و در ادامه به ذکر مزایا و برخی موارد فنی و تخصصی در مورد چاپ ریسو بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

چاپ ریسو چیست؟

  • اصطلاح چاپ ریسو ، یک برند تجاری ثبت شده برای دستگاه های چاپ دیجیتال است
  • که توسط ریسو کاکاگو در ژاپن تولید و ارائه شده است؛ که امکان چاپ بالا درحجم زیاد و بالاترین سرعت و کمترین هزینه را فراهم می کند.

 

صنعت ‌چاپ به عنوان یک نیاز

     صنعت ‌چاپ ‌برای ‌عرضه‌کنندگان ‌اطلاعات به یک نیاز تبدیل شده است که به واسطه آن می توانند گزارش ها و شرح عملکرد دقیق را ارائه دهند.

 

برتری های چاپ ریسو

      اما میزان تقاضا در عرصه های مختلف متفاوت است و زمان چاپ و آماده‌ سازی سفارشات فوری از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر می خواهید امور چاپی همراه با کیفیت و سرعت بالا را با هزینه مناسب انجام دهید، ریسو بهترین گزینه است.

 

مزایای بارز استفاده از دستگاه های ریسو

      در استفاده از دستگاه های این نوع چاپ ، مزایای زیادی وجود دارد که بارزترین آنها سرعت چاپ بسیار بالا (حداکثر تا ۱۹۰ ppm بسته به مدل) است. به عبارتی می توان ریسوگراف را به یک کارگاه بزرگ تشبیه کرد، که با عملکرد ساده و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری کاربر به وظیفه خود عمل می کند.

 

سازگاری دستگاه ریسو با محیط زیست

     نکته حائز اهمیت این دستگاه سازگاری با محیط زیست است. همه  دستگاه های ریسو گراف از جوهر امولسیون استفاده می کنند که بیشتر آنها بر پایه مواد اولیه پایدار مانند روغن سویا یا سبوس برنج است که از مواد قابل تجزیه ساخته شده اند و هیچ گونه اشعه مضر تولید نمی کنند.

 

"<yoastmark

 

کاهش هزینه ها با استفاده از دستگاه چاپ ریسو

     از جمله مواردی که باعث کاهش هزینه ها در استفاده از دستگاه ریسو شده، جوهر این دستگاه است که علاوه بر ارزان بودن، کار با آن نسبت به تیونر، راحت تر است و همچنین نسبت به دستگاه های کپی برق کمتری را مصرف می کنند. لازم به ذکر است که این دستگاه‌ به عملیات نگهداری و سرویس کمتری نیاز دارند.

 

فرآیند چاپ ریسوگراف

     فرآیند چاپ ریسوگراف از طریق یک استنسیل موقت از طرح و یا متنی است که شما قصد تکثیر آن را دارید انجام می شود.

  1. بدین منظور بایستی نخست با تبدیل اطلاعات اورجینال به دیتا الکترونیکی از طریق یک لنزCCD و فرستادن این اطلاعات به ترمو هد انجام شود.
  2. سپس روی یک ورق نازک به نام مستر ایجاد می‌کند.
  3. پس از آن مستر به یک درام استوانه ‌ای از جوهر متصل شده
  4. و همچنان که کاغذ از داخل ماشینِ تکثیر عبور می‌کند، جوهر از درام ( از طریق استنسیل مستر )، روی کاغذ منتقل می‌شود
  5. و نسخه ها با چرخاندن برقی سیلندرچاپ می شوند.

 

موارد قابل تکثیر با دستگاه ریسو

     چاپ انواع سربرگ ها، تراکت های تبلیغاتی، پاکت ها، فاکتورهای ادارات و فروشگاه ها و… از جمله مواردی است که این دستگاه  قادر است با تیراژ  بالا نیز تکثیر نماید.

 

دستگاه چاپ داپلیکیشن

     همچنین دستگاه ریسو با نام چاپ داپلیکیشن شناخته می شود که همانند سایر دستگاه های چاپ دارای مدل های متنوعی در بازار می باشند و سرعت دستگاه های ریسوگراف نسبتا متغیر است. از ۶۰ کپی در دقیقه تا ۱۸۰ کپی در دقیقه بسته به مدل ماشین چاپ متفاوت است.

 

وجه مشترک تمامی مدل های ریسو

     اما وجه مشترک تمامی مدل های ریسو سرعت چاپ و تکثیر بالای آن است و با وجود اینکه کیفیت قابل قبولی دارد اما در مقایسه با دستگاه های چاپ افست از کیفیت پایین تری برخوردار است.

۹۸۰۳۴

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *