دستگاه چاپ فلت بد (  UV ) ، تنظیم ارتفاع و کالیبر حرفه ای

تماس با ما سرزمین چاپ

آخرین بروزرسانی : 21 اردیبهشت 1399

دستگاه چاپ فلت بد

 

در این مقاله می خوانید :

     در این مقاله به صورت مفصل در زمینه تنظیم ارتفاع در دستگاه های چاپ فلت بد (  UV ) صحبت خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد که این کار به چه شکل صورت می گیرد و دلیل تنظیم ارتفاع چیست ؟

 

انواع سایزهای چاپ مستقیم

     اگر بخواهیم در بحث چاپ مستقیم روی سطوح صاف خیلی حرفه ای تر صحبت کنیم باید بدانیم که متریال ها و اجسام در سه سایز مورد بررسی قرار  می گیرند از لحاظ طول ، عرض و ارتفاع متریال و این در صورتی است که در انواع چاپ های دیگر مانند چاپ دیجیتال ( لارج فرمت ، ایندور ) ، افست ، سابلیمیشن و … ، فقط عرض و طول متریال می باشد .

 

سیستم کریج دستگاه های چاپ فلت بد (  UV )

     سیستم کریج دستگاه های چاپ فلت بد (  UV ) قابل تنظیم در محور عمودی خود می باشد تا بتوانند روی انواع سطوح با ارتفاع های مختلف قابلیت چاپ پذیری داشته باشند .

 

تفاوت قابلیت چاپ فلت بد در ارتفاع های مختلف سطوح

      دستگاه های مختلف فلت بد (  UV ) موجود در ایران  در ارتفاع های مختلف قابل تنظیم هستند ، به این صورت که بعضی دستگاه ها تا ارتفاع 6 سانتی متر قابلیت چاپ دارند و برخی دیگر تا ارتفاع 13 سانتی متر پیشنهاد می شود.

 

شیوه درست اندازه گیری ارتفاع سطح در چاپ فلت بد 

     برای اندازه گیری ارتفاع جسم یا متریال به یک نکته توجه ویژه ای داشته باشید :

  • منظور از ارتفاع جسم ، بالاترین نقطه از سطح جسم می باشد که در برخی موارد تجربه شده که کاربران روی سطوحی درخواست چاپ دارند که جسم دارای ناهمواری در سطح خود می باشد و کاربران معمولا فقط سطح چاپ را اندازه گیری می کنند .

 

دستگاه چاپ فلت بد

 

تاثیر ناهمواری سطح در کاهش کیفیت

     در صورتی که سطح یک جسم یا متریال دارای ناهمواری های زیاد باشد یا در زمان مونتاژ قطعه ای به آن وصل شده باشد عملا سطح دیگر  قابلیت چاپ ندارد و در مواردی هم که ناهمواری یا برجستگی های سطح کم باشد امکان چاپ وجود دارد، ولی کیفیت چاپ بسیار تغییر خواهد کرد که دلیل این افت کیفیت را به صورت مفصل توضیح خواهیم داد .

 

کالیبر کردن تنظیمات دستگاه های چاپی

  • کالیبر کردن تنظیمات دستگاه های چاپی یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین امور می باشد!
  •  اگر به خوبی انجام نشود خروجی چاپ بسیار ناخوشایند خواهد بود .

 

تنظیمات کالیبر کردن دستگاه

کالیبر کردن دستگاه چاپ فلت بد  چیست ؟

    • کالیبر کردن یعنی تنظیم مکان پاشش جوهر ، میزان پاشش جوهر ، تنظیم فاصله کریج تا سطح متریال ،

     که با توجه به تنظیم فاصله کریج با سطح جسم ، طبیعتا در صورت وجود ناهمواری در قسمت هایی از متریال اپراتور به ناچار مجبور بالاتر بردن سطح کریج می شود که این عمل به خودی خود باعث خارج شدن دستگاه از تنظیمات کالیبر شده و کیفیت خروجی کار کاهش خواهد یافت .

98032

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *