جوهرهای چاپ اکوسالونت

تماس با ما سرزمین چاپ

بررسی انواع جوهرهای چاپ اکوسالونت

در چاپ اکوسالونت از جوهرهای متفاوتی استفاده میشود. که بر حسب جوهر استفاده شده قیمت آن هم تغییر می کند.  از بین جوهرهای مختلف این نوع چاپ، جوهر اکوسالونت دای از همه گرانتر محصوب می شود. و کیفیت بالاتری را نسبت به دیگر نوع جوهرها برای شما به دست می دهد. همین کیفیت باعث استفاده زیاد این نوع تابلو ها شده است. به خاطر داشته باشید که اگر قرار است یه کار خوب چاپی داشته باشید باید حتما نوع جوهر خود را به درستی انتخاب کنید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا ضمن بررسی انواع جوهرهای چاپ اکوسالونت شما را آشنا کنیم. و از مزیت این نوع چاپ با شما صحبت کنیم.

جوهرهای چاپ اکوسالونت

انواع جوهرهای چاپ اکوسالونت

جوهر دای

یکی دیگر از جوهرهای که در دستگاه های اکوسالونت استفاده می شود جوهر دای است این نوع جوهر به راحتی در آب حل می گردد و معمولا ارزان تر جوهر پیگمنت است. این نوعع جوهر به نسبت پیگمنت به زمان بیشتری برای خشک شدن احتیاج دارد. این نوع جوهر گرچه دارای شفافیت است امانسبت به پیگمنت دارای عمرکمتری است. چاپ این کار بعد از مدتی کم رنگ و کدر خواهد شد. به لحاظ برتری از پیگمنت باید گفت که این نوع جوهر دارای طیف رنگ گسترده تری است.

جوهر پیگمنت

پیگمنت به پودرهای رنگی گفته می شود که در آب حل نمی گردنند و به صورت معلق در آب باقی می مانند. این نوع جوهر با ایجاد کردن یک لایه در مقابل آب، می تواند مقاومت بیشتری در برابر آب یا رطوبت داشته باشد. و همین موضوع باعث می شود تا پیگمن در برابر بسیاری از حلال ها مقاوم گردد. این نوع جوهر شفاف نمی باشد و نور را به طور کامل پخش می کند. این اتفاق باعث داشتن یک کیفیت و ماندگاری بالا در کار می شود. دوام این نوع جوهر باعث می شود که اگرما بخواهیم یه کار با کیفیت داشته باشیم از این نوع جوهر باید استفاده کنیم. از ویژگی های بارز این کار مقاوم در برابر نور افتاب و کیفیت و درخشندگی کار چاپی است.

جوهر فلورسنت

جوهر فلورسنت به جوهری گفته می شود که در محیط یا به صورت مرئی و یا نامرئی است که زیر نور فرابنفش به صورت درخشان به نمایش در می آید. این نوع جوهر قابلیت استفاده در جاهای مختلف مثل صنعت چاپ و رنگرزی، صنعت نساجی، مستر بچ مورد استفاده قرار میگیرد. جوهر فلورسنت کاملا وارداتی بود و در ایران به تولید نمی رسید اما بعدها توانستیم در این نوع تولید نیز موفق شویم. از ویژگی های بارز این جوهر ذرات ریز رنگ دانه های این نوع جوهر می باشد. این نوع جوهر در دستگاه های مختلف پرینت قابلیت استفاده دارد. طیف رنگی این نوع جوهر بسیار گسترده است از رنگ های نامرئی، آبی، سبز، صورتی، زرد، نارنجی و قرمز تشکیل شده است. به لحاظ مانداگاری این محصول دارای ثبات بالا و پایداری رنگ است.

 جوهر اکوسالونت

جوهر اکو سالونت نوع دیگری از جوهرهای اکوسالونت است که با توجه به نوع فرمولاسیون مخصوصی که دارد از بوی کمتر، گاموت رنگی گسترده تر، ظرافت بیشتر و آسیب پذیری محیطی کمتری نسبت به جوهر های دیگر برخوردار است. این نوع جوهر در برابر عوامل مخرب چاپ در فضای خارجی، از دوام کمتری به نسبت جوهر های سالونت برخوردار می باشد. از این نوع جوهر بیشتر برای فضای بسته مورد استفاده قرار میگیرد. میتوان از این نوع رنگ برای قسمت های مختلفی چون وینیل ها، سولیت، کاغذ دیواری فضای خارجی، کنواس فضای خارجی، انواع پارچه های ساتن استفاده کرد. این نوع رنگ دارای طیف گسترده ای از رنگ هاست. جوهر اکوسالونت ضد آب ، ضد اکسیداسیون ، ضد اشعه فرابنفش می باشد.

مزایای استفاده از چاپ اکوسالونت

1-چاپ های این نوع کار دارای مقاومت بالای نسبت به آب، خراش و ساییدگی دارند

2-سطحی که چاپ در آن صورت میپذیرد شفاف و با کیفیت بالا است.

3-در اثرهای چاپی اینگونه کار ثبات بالای نوری وجود دارد

4-رزولیشن بالا به خاطر کنترل بیشتر پاشش رنگ در این نوع کار به دست می آید.

5- قیمت بسیار مناسب این کار در برابر مزایای زیادی که دارد.

6-دامنه وسیع سطوح چاپی در اکوسالونت  ( چاپ وینیل )

7- در این نوع چاپ شاهد حداقل حرکت جوهر روی سطوح هستید که کیفیت زیادی به وجود می آورد.

 در زمینه ی تبلیغات مردم و انسانها اکثراً چیزهایی که میبینند را بیشتر درک میکنند و اگر به صورت کاغذ بوده باشد و توسط یک نوع از چاپ بنر کار شده باشد برای افراد نسل های پیشین خیلی معقول‌تر و رضایت بخش تر است. در نتیجه به خاطر داشته باشید که نوع  جوهرهای چاپ اکوسالونت در کیفیت کار شما تاثیر گذار است و مطمئنا نوع جوهر انتخاب شده تاثیر زیادی در نمایش متفاوت طرح چاپی شما دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *