لوگوی سایت

خدمات ما

دستگاه چاپ تابلوهای بک لایت

آشنایی با دستگاه چاپ تابلوهای بک لایت

دستگاه چاپ تابلو بک لایت (تابلو لایت باکس) امروزه  بسیار مورد استفاده هستند این نوع دستگاه ها هم در امر تبلیغ و هم در مسائل اقتصادی بسیار در آمد زا هستند. چرا که مسائل تبلیغاتی و سود آوری امروزه توانسته است جاگاه خوبی پیدا کند و حرف اول را بزند. حضور این گونه دستگاها باعث می شود تا بتوان آنچه که لازم است را بدون نیاز به ال سی دی ها و صفحه نمایشگرهای تلویزینی به نمایش گذاشت.

یکی از مصارفی که دستگاه های چاپ دارند  استفاده در چاپ تابلوهای بک لایت است. اگر بخواهیم تعریفی از این گونه تابلوها داشته باشیم باید بگویم که بک لایت به تابلوهای گفته میشود که در سایزهای متفاوت با نورپردازی که در آن به کار رفته قابلیت استفاده در روز و شب را دارند. این محصول یک تابلو تبلیغاتی است که در قالب از پلگسی گلاس آلمینیوم ، پارچه و چوب ارئه  میشود. اینگونه تابلوها نقش زیادی در معروفیت برند شما دارند که میتوانند نام تجاری شما به معروفت برسانند.

 با استفاده از نورپردازی های که در این اثر با استفاده از لامپ های ال ای دی یا کم مصرف می شود میتوان زیبای منحصر به فردی دید. در انگلیسی به تابلوهای که در پشت آنها از نور استفاده شده است تابلو بک لایت می گویند. برای ادامه این مطلب و آشنایی بیشتر شما ابتدا شما را به صورت مختصر با اجزای مختلف بک لایت ها و کاربرد آن آشنا میکنیم.

دستگاه چاپ تابلوهای بک لایت

اجزای مختلف تابلوهای بک لایت

سیستم نورپردازی

در اینگونه تابلوهای بک لایت از دو منبع روشنایی استفاده می شود. این نوع سیستم از دو نوع منبه نور لامپهای کم مصرف یا ال ای دی ها استفاده می کند.

چارچوب یا قاب

هر تابلو ای از یک چارچوب یا قابی تشکیل شده است. جنس قاب ها این نوع بک لایت ها از پی وی سی، لمینت سرد و گرم و پارچه است.

جعبه پشت کار

برای اینکه بتوان تمام سیم پیچی ها در درون یک جعبه قرار داد و آنها را به صورت باکس شده در پشت کار به صورت مخفی قرار داد ار این جعبه استفاده می شود.

کاغذ تصویر یا چاپ شده

به پرده ای گفته می شود که روی آن یک تصویر قرار می گیرد حال این تصویر توسط طراح روی پرده کار قرار می گیرد. که همان نمادهای تصویری یا نوشتاری هستند برای تبلغ موضوع مورد نظر.

شیشه

همان لایه محافظ تابلو می باشد که از کار در برابر آب خوردگی و آلودگی محافظت میکند. ضخامت این شیشه ها متفاوت است. شیشه ۳ میلیمتری مرسوم ترین ضخامت در تولید این نوع تابلو ها محسوب می شود.

اهمیت استفاده از دستگاه چاپ تابلوهای بک لایت

در دنیای پر زرق و برق امروزی استفاده از دستگاه چاپ تابلوهای بک لایت بسیار گسترده شده است. همانطور که می دانید بک لایت در جاهای مختلف کاربرد دارند از مراکز خرید گرفته تا پاساژها مورد استفاده هستند و تاثیر بسیار زیادی بر روی مشتریان دارد .اگر بخواهیم عمیق تر به این مسله نگاه کنیم باید عرض کنیم که بک لایتها میتواند یک ابزار تبلیغی بسیار تاثیر گذار باشند که به صورت بیلبورهای تبلیغاتی عمل کنند. اما نوع تاثیر گذاری و طراحی و تصویر سازی کاملا متفاوتی دارند.

یکی دیگر از موارد مورد مصرف بک لایتها در مطب پزشکان و مهندسان است چرا که از طریق این قاب ها میتوان به راحتی محصول و خدمات خود را معرفی کرد.  بک لایت ها به‌عنوان تابلوهای تبلیغاتی سازه مناسب برای تبلیغات بخصوص در غرفه‌های نمایشگاهی مورد استقبال قرار می گیرد.  در جاهای دیگر میتوان از بک لایت ها برای زیبا سازی محیط نیز استفاده کرد.

از حضور و کاربرد بک لایت ها میتوان در ایستگاه اتوبوس و نقشه‌های راهنمای شهری گرفته تا مراکز خرید، فرودگاه‌ها، رستوران‌ها، نمایشگاه‌ها و… نام برد. استفاده  از بک لایت ها در کارهای تبلیغاتی به نسبت بیلبوردهای تبلیغی سطح شهر و بنرهای تبلیغاتی بسیار به صرفه است. با این حجم از استفاده از بک لایت ها اهمیت استفاده از دستگاه چاپ تابلوهای بک لایت مشخص می شود. در زیر برای اتمام بحث هر چند کوتاه به چند مزیت مهم چاپ های که تابلوی بک لایت ها هستند اشاره می کنیم.

مزایای استفاده از بک لایت ها

۱-به صرفه و کم هزینه هستند

۲-در شب و روز قابلیت نمایش تصویر دارند

۳-اثر تبلیغاتی بالایی دارند (تابلو رفلکتیو)

۴-به لحاظ طراحی تصویر بسیار با کیفیت هستند

۵-به صورت یک نمایشگر تلویزیونی عمل می کنند

۶-در برابر عوامل طبیعی سرما و گرما مقاوم هستند

۷-دارای طول عمر بالایی هستند

۸-مصرف برق کمی دارند

در این مقاله سعی کردیم به نوعی هر چند مختصر شما را با اهمیت امر چاپ و دستگاه چاپ تابلوهای بک لایت ها آشنا کنیم به خاطر داشته باشید که در زمینه ی اقتصاد یک قانون کلی وجود دارد که هر وقت اقتصاد ضعیف می شود تبلیغات بیشتر وی شود و رونق خواهد گرفت. دستگاه های چاپ انواع متفاوتی دارند که میتواند در چاپ مورد استفاده قرار بگیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش تابلوهای بک لایت با سرزمین چاپ همراه باشید.

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.