کپی

تماس با ما سرزمین چاپ

کپی copy

در این مقاله میخواهیم به بررسی دستگاه کپی بپردازیم… کپی یکی از موارد مهمی است که در زندگی روزمره مان نقش پر رنگی دارد. اگر دانشجو باشید، دانش آموز باشید، صاحب کسب و کاری باشید بدون شک به استفاده از خدمات کپی نیاز خواهید داشت. فرض کنید مقاله ای نوشته اید و می خواهید چند نسخه از آن را بین دانشجویان تان تکثیر کنید.

در چنین شرایطی بهترین و مقرون به صرفه ترین روش کپی کردن مقالات است. شاید هم صاحب کسب و کاری هستید و یک قرار داد مهم در شرکت تان نوشته اید. حالا برای اینکه نسخه ای از این قرار داد را داشته باشید می توانید از دستگاه کپی استفاده کنید.

کپی
کپی

از چه دستگاه هایی می توان برای کپی استفاده کرد؟

این روزها استفاده از دستگاه های کپی در میان شرکت ها و سازمان ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است. خرید دستگاه هایی که به خوبی کار می کنند و خدمات خوبی در اختیارتان می گذارند می تواند یک گزینه مقرون به صرفه برایتان باشد.

در میان برندهای مختلفی که دستگاه های کپی ارائه می کنند چند موردشان می تواند مزایای بهتری برایتان به ارمغان بیاورد. اگر قصد خرید دستگاه کپی را دارید می توانید از برندهایی که در ادامه معرفی می کنیم کمک بگیرید.

دستگاه توشیبا

برندهای مختلفی در سرتاسر دنیا وجود دارند که دستگاه های بی نظیر و منحصر به فردی برای کپی اسناد تولید می کنند. یکی از همین برندها، توشیبا است. دستگاه های کپی که توسط این شرکت ارائه می شوند ظاهر جذاب و مدرنی دارند و می توانند کارهای مختلفی را در عرض چند دقیقه برایتان انجام دهند.

اگر به دنبال یک دستگاه حرفه ای هستید و در عین حال می خواهید دستگاه تان را با سیستم عامل های مختلفی ست کنید بدون شک دستگاه های کپی توشیبا بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

دستگاه اچ پی

یکی دیگر از برندهای مشهوری که دستگاه های حرفه ای تولید می کند برند اچ پی است. این برند در طول سال ها فعالیت خود تلاش کرده است بهترین گزینه ها را در اختیار مشتریان خود قرار دهد و رضایت شان را جلب کند.

شما می توانید مدل های مختلفی از دستگاه های کپی که توسط این برند طراحی و تولید می شود را بررسی کنید و بر اساس نیاز سازمان یا شرکت تان یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

دستگاه کانن

برای افرادی که به دنبال یک دستگاه همه کاره و البته قابل اعتماد هستند برند کانن یک انتخاب شگفت انگیز خواهد بود. بیشتر دستگاه هایی که توسط این برند تولید می شوند شیک و زیبا هستند و می توانند قابلیت های مختلفی را در اختیار مشتریان قرار دهند.

چگونه یک کپی با کیفیت داشته باشیم؟

کپی گرفتن فرآیند سخت و پیچیده ای نیست. با این حال با پیشرفت فناوری و تولید دستگاه های پیشرفته  استفاده از این فرآیند نیز برای برخی از افراد دشوار شده است. اگر به دنبال یک کپی با کیفیت از سندتان هستید باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید. مراحل زیر به صورت گام به گام طراحی شده اند و به شما کمک می کنند یک کپی با کیفیت از سند اصلی داشته باشید:

 سند اصلی خود را آماده کنید

قبل از اینکه به سراغ کار با دستگاه کپی بروید باید سند اصلی تان را آماده کنید. سندی که قرار است از روی آن کپی بگیرید بهتر است کیفیت خوب و قابل قبولی داشته باشد. شما که نمی توانید از روی یک کاغذ بی کیفیت که نوشته های مبهمی بر روی خود دارد یک کپی با کیفیت داشته باشید.

کاغذ اصلی را بررسی کنید و مشکلات آن را قبل از قرار گرفتن بر روی دستگاه کپی برطرف کنید. تا شدگی بر روی آن می بینید؟ لکه ای بر روی سندتان مشاهده می کنید؟ صفحه پاره ای در میان سندتان دارید؟ قبل از هر چیز این مشکلات را برطرف کنید تا یک کپی با کیفیت و عالی داشته باشید. <<چاپ سربرگ>>

کاغذ مناسبی بر اساس نیازتان انتخاب کنید

خوب حالا که سند اصلی را آماده کرده اید باید به سراغ انتخاب کاغذ مناسب برای کپی بروید. برای اینکه یک کپی با کیفیت داشته باشید باید کاغذ مناسبی را هم بر اساس نوع دستگاه انتخاب کنید.

 شیشه دستگاه کپی را همیشه تمیز نگه دارید

یکی از موارد مهمی که بر روی کیفیت کار تاثیر می گذارد تمیز بودن شیشه دستگاه کپی است. برای اینکه بتوانید شیشه دستگاه را تمیز کنید آن را از برق خارج کنید و به کمک محلول مناسب، شیشه آن را تمیز کنید. بعد از تمیز شدن شیشه می توانید از سندتان کپی بگیرید و با دیدن نتیجه کار شگفت زده شوید.

کنتراست دستگاه کپی را هم به درستی تنظیم کنید

حتما برای شما هم پیش آمده است که از کاغذتان کپی بگیرید و نوشته هایش را به درستی از هم تشخیص ندهید. اصلی ترین دلیل این مشکل تنظیم نبودن کنتراست و روشنایی دستگاه است. اگر بتوانید کنتراست خوبی برای دستگاه تان انتخاب کنید نتیجه نهایی کار بسیار با کیفیت خواهد بود.

قبل از اینکه سندتان را در تعداد بالا کپی کنید، دستگاه را تست نمایید

کپی در تعداد بالا یک روش مقرون به صرفه برای انتشار اطلاعات به حساب می آید. با این حال برخی از شرکت ها یک موضوع مهم را به هنگام کار با دستگاه های کپی نادیده می گیرند. قبل از اینکه به سراغ کپی سندتان بروید و آن را در تعداد بالا چاپ کنید باید از دستگاه تان تست بگیرید. اینکار به شما اطمینان می دهد همه چیز به خوبی کار می کند و مشکل خاصی در این فرایند وجود ندارد.

 چگونه از دستگاه کپی استفاده کنیم؟

بسته به دستگاهی که در شرکت یا سازمان تان برای کپی اسناد استفاده می کنید روند کار متفاوت خواهد بود. با اینحال دانستن یک سری نکات عمومی کار را برایتان ساده تر می کند.

 1. در ابتدا مطمئن شوید که دستگاه کپی را به برق زده اید.
 2. اطمینان حاصل کنید که کاغذ مناسبی برای دستگاه تان انتخاب می کنید. اندازه کاغذ در فرایند کپی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 3. فیدر را بلند کنید و شیشه دستگاه را بررسی کنید. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم برای داشتن یک کپی با کیفیت باید شیشه دستگاه را به طور مرتب تمیز کنید.
 4. کاغذ را در جایگاه مناسب بگذارید.
 5. تنظیمات دستگاه را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز را به درستی انتخاب کرده اید.
 6. حالا دکمه کپی را بزنید.
 7. کاغذهایی که کپی می شوند را بردارید و بررسی کنید.
 8. اگر مشکلی در این فرآیند نبود می توانید باقی کاغذها را هم کپی کنید.

 نکاتی که به هنگام استفاده از دستگاه کپی باید به خاطر داشته باشید

استفاده از هر دستگاهی قوانین خاص خود را دارد. دستگاه کپی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر بتوانید قوانین کار با دستگاه های کپی را یاد بگیرید و بایدها و نبایدهای آن را بشناسید در زمان و هزینه تان صرفه جویی خواهید کرد.

بایدهای کار با دستگاه

 • از کاغذ مناسبی استفاده کنید. اندازه کاغذ و ضخامت آن تاثیر بسزایی بر روی کیفیت کارتان می گذارد. بسته به دستگاهی که دارید کاغذی را انتخاب کنید که نتیجه بهتری در اختیارتان بگذارد.
 • اطمینان حاصل کنید که کاغذ مناسب، با کیفیت و تمیزی را خریداری می کنید.
 • دستگاه کپی را در جای مناسبی از شرکت یا سازمان تان قرار دهید. اینکار به شما کمک می کند دسترسی راحتی به دستگاه داشته باشید.

 نبایدهای کار با دستگاه

 • به خاطر داشته باشید که نمی توانید دستگاه کپی تان را در جای شلوغ و نامرتب قرار دهید. دستگاه شما مثل هر دستگاه الکترونیکی دیگری نیاز به نفس کشیدن و جریان هوای مناسب دارد. اگر دستگاه را در اتاق بدون تهویه قرار دهید و فضای مناسب برای آن در نظر نگیرید بعد از چند ماه با مشکلات فراوانی روبرو خواهید شد.
 • دستگاه های کپی به گونه ای ساخته شده اند که برای کپی اشیای مسطح و تخت کارایی دارند. سعی نکنید از اشیای سفت و سخت برای کپی کردن استفاده کنید.
 • شیشه دستگاه را با پارچه تمیز و بدون پرز تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که پارچه های سفت، زبر و پرزدار به دستگاه شما آسیب وارد می کنند. چاپ ریسو

چگونه از خدمات کپی استفاده کنیم؟

برای شرکت هایی که به دنبال روش های مقرون به صرفه هستند و نیازی به خرید دستگاه کپی ندارند هم انتخاب های متنوعی وجود دارد. اگر شما هم جزء این دسته از شرکت ها هستید یا می خواهید کارهای شخصی تان را با قیمت مقرون به صرفه ای کپی کنید باید از خدماتی که شرکت های کامپیوتری ارائه می دهند بهره ببرید.

این شرکت ها با داشتن دستگاه های پیشرفته کپی به شما کمک می کنند راحت تر از اسنادتان کپی بگیرید و دیگر نیازی به خرید دستگاه های گران قیمت نداشته باشید.

 تعرفه کپی چقدر است؟

کپی اسناد در طرح ها و ابعاد مختلفی انجام می شود. برای اینکه بتوانیم قیمت درست این خدمات را تخمین بزنیم باید فاکتورهای مختلفی را هم در نظر داشته باشیم. کاغذ شما در چه ابعادی است؟ قرار است چند عدد از این کاغذ کپی شود؟ می خواهید کپی را به صورت تک رو انجام دهید یا دو رو؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند گزینه ای که برایتان مقرون به صرفه تر است را انتخاب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *