قاب دکوراتیو

تماس با ما سرزمین چاپ

زندگی در جهان امروز دارای ابعاد مختلفی است که از جمله آن ها می توان به ابعاد زیباشناسی و زیباسازی خانه ها، محل کار و سایر ارکان زندگی شهری اشاره کرد. طراحی، تولید و فروش محصولات دکوراتیو از جمله قاب دکوری نیز در راستای همین هدف است که دنبال می شود چرا که انسان ها در قرن بیست و یکم به غیر از خرید وسایل ضروری به خرید وسایلی که صرفا باعث زیبا شدن فضا می شوند اهمیت زیادی می دهند.

البته نباید تصور کنید که توجه به جنبه های زیباشناسی متعلق به دوره معاصر است، بلکه انسان ها در تمام ادوار تاریخ به این مسائل توجه داشته اند اما جلوه های آن در این دوران است که به شدت رونق گرفته و طرفداران بسیار زیادی هم پیدا کرده است. هرچند صدها وسیله مختلف به عنوان وسایل دکوراتیو شناخته می شوند اما مبحث اصلی ما در این مقاله به تعریف قاب دکوراتیو و تشریح مواردی که باید در زمان خرید قاب دکوری رعایت شود محدود شده است. پیشنهاد می دهیم با مطالعه این مقاله ما را همراهی کنید.

 

قاب دکوری چیست؟

در گذشته قاب ها یکی از ابتدایی ترین وسایل موجود برای نگهداری عکس و تصویران عزیزان یک خانواده بوده است. بسیاری از مادران در گذشته، زیباترین عکس فرزندان خود را در قاب های فلزی و شیشه ای می گذاشتند و آن را روی دیوار نصب می کردند اما رفته رفته بسیاری از این قاب ها برچیده شده و تصاویر زیبایی همانند مناظر طبیعی، گل ها، تصاویر سه بعدی و مانند آن ها در قالب تابلوهای هنری تولید شدند.

تابلو و قاب دکوری شباهت های زیادی با یکدیگر دارند با این تفاوت که تابلو دارای قاب بندی یا همان چهارچوب مورد نظر نمی باشد و حاشیه های آن کاملا باز است اما قاب دکوراتیو این گونه نیست و تصویر مورد نظر در قالب یک چهارچوب مشخص قرار گرفته است.

هرچند تابلوهای هنری هم جلوه زیبایی دارند اما اصالت قاب دکوری بسیار بالاست و همین مسئله باعث شده است تا بسیاری از طراحان داخلی، خرید قاب دکوری را به تابلوهای هنری ترجیح دهند.

 

نکاتی که باید در خصوص خرید قاب دکوری بدانید

  • کیفیت را فدای کمیت نکنید.
  • متناسب با سبک دکوراسیون داخلی خرید کنید.
  • هارمونی رنگ ها را در نظر بگیرید.
  • به ابعاد دیوار توجه کنید.

برای سفارش چاپ کنواس کلیک کنید.

کیفیت را فدای کمیت نکنید

این نکته یکی از مهمترین نکاتی است که باید در تمام زمینه ها مورد توجه قرار گیرد اما در خصوص خرید وسایل تزیینی و دکوراتیو اهمیت بیشتری دارد. حتما برای شما هم پیش آمده است که وارد یک فروشگاه مملوء از وسایل تزیینی شده باشید و یک وسیله جذاب و خیره کننده را ببینید. بعد از قیمت گرفتن ممکن است منصرف شوید و از خرید آن خودداری کنید. اما بعدها چندین وسیله ریز و درشت خریداری کرده و در مجموع نیز قیمت بالایی برای آن ها پرداخت کرده باشید.

شرایط فوق همان شرایطی است که بسیاری از روان شناسان و طراحان داخلی سعی می کنند ما را از آن منصرف کنند. همیشه خرید یک وسیله جذاب، کاربردی و بسیار زیبا و با کیفیت به خرید چند وسیله ساده که هیچ جذابیتی را ایجاد نمی کنند ارجحیت دارد.

بنابراین شما نیز سعی کنید کیفیت را در اولویت خریدهای خود قرار دهید. اگر یک قاب دکوری بسیار زیبا و خیره کننده سراغ دارید که قیمت بالایی هم دارد اما در هر صورت توان خرید آن را  دارید انتخاب آن به خرید چند وسیله غیرکاربردی که هیچ جذابیتی در ساختمان شما ایجاد نمی کنند ارجحیت دارد.

 

متناسب با سبک دکوراسیون داخلی خرید کنید

این نکته نیز یکی دیگر از نکاتی است که به وفور توسط مردم جامعه ما نقض می شود چرا که اغلب آنان در زمان خرید یک قاب دکوراتیو به هیچ وجه سبک دکوراسیون داخلی را در نظر نمی گیرند. به عنوان مثال در فضای داخلی ساختمان خود از مبلمان کلاسیک، فرش های سلطنتی و وسایل دکوراتیو اشرافی استفاده کرده اند اما نوبت به خرید قاب دکوری که می رسد یک طرح و سبک مدرن را انتخاب می کنند و حتی بالعکس!

اگر به این مسئله توجه نکنید دیر یا زود پشیمان می شوید چرا که خرید این وسایل توسط بسیاری از مهمانان، دوستان و آشنایان شما مورد انتقاد قرار خواهد گرفت. بنابراین بهتر است در همین ابتدای کار و قبل از اینکه کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید نگاهی دقیق و عمیق به طراحی داخلی انداخته و بعد از آگاهی از تمام جنبه های آن و تشخیص سبک دکوراسیون موجود نسبت به انتخاب و خرید وسایل دکوری نیز اقدام نمایید.

 

هارمونی رنگ ها را در نظر بگیرید

این نکته شاید تاثیر کمتری در مقایسه با نکات قبل داشته باشد با این حال لازم است تا به آن دقت کنید تا بتوانید یک جلوه بسیار زیبا را در ساختمان خود خلق کنید. منظور ما از تنظیم و تناسب رنگ ها این نیست که از رنگ های همسان در یک فضای مشخص استفاده کنید بلکه به این معناست که از رنگ های مکمل در یک فضا استفاده نمایید تا وسایل به خوبی در کنار یکدیگر دیده شوند.

به عنوان مثال استفاده از یک قاب دکوری با پیش زمینه سفید روی دیوار سفید رنگ به هیچ وجه جلوه مناسبی ندارد اما اگر همین قاب دارای یک پیش زمینه خاکستری تیره یا حتی مشکی باشد جلوه خود را به دست آورده و می تواند به عنوان یک اکسسوری زیبا روی دیوار ساختمان شما بدرخشد.

 

به ابعاد دیوار توجه کنید

هدف شما از خرید قاب دکوراتیو این است که یک جلوه زیبا و متناسب ایجاد کنید. شما نمی توانید روی یک دیوار شش متری از یک قاب با ابعاد یک در دو متر استفاده کنید چرا که فضای بسیار زیادی از دیوار مورد نظر را اشغال می کند همچنین نمی توانید از یک قاب با ابعاد بیست در بیست سانتی متر استفاده نمایید چرا که هیچ جلوه ای ندارد و صرفا باعث عدم تناسب اکسسوری با دیوار مورد نظر می شود.

با در نظر گرفتن ابعاد دیوار و کاهش ابعاد قاب هایی که به نسبت دیوار بسیار بزرگ به نظر می رسند یا با افزایش ابعاد قاب های کوچک یا افزایش تعداد آن ها می توانید این نقص ها را جبران کنید؛ به عنوان مثال شما می توانید از چندین قاب سی سانتی متر در سی سانتی متر استفاده کرده و یک جلوه بسیار زیبا را خلق نمایید.

البته دقت کنید که برخی از دیوارها و حتی برخی از سبک های طراحی داخلی قابلیت پذیرش چندین قاب دکوری یا وسایل تزیینی را ندارند. همه این ها نکات ریز و درشتی هستند که باید در زمان انتخاب و خرید وسایل تزیینی و دکوراتیو به آن ها توجه کنید.

 

خرید قاب دکوری

قاب های دکوری در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. شما می توانید متناسب با سبک طراحی داخلی، میزان بودجه ای که در اختیار دارید و همچنین با توجه به ابعاد دیوار و هارمونی فضا یک محصول شیک و جذاب را مناسب با طراحی داخلی انتخاب کنید. وب سایت فروشگاهی …. مدل های بسیار زیبایی از انواع قاب های دکوری را عرضه نموده است.

کیفیت این قاب ها بسیار بالاست و شما می توانید بهترین قاب های دکوری را از این وب سایت تهیه کنید. هم اکنون می توانید با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه از وب سایت … تماس گرفته و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

تماس با ما سرزمین چاپ
شاید به این موارد نیز علاقه داشته باشید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *