پرینت رنگی به عنوان یک نیاز در حال توسعه را بهتر بشناسیم

دسترسی سریع به عناوین اصلی این نوشته

پرینت رنگی
پرینت رنگی

در این مقاله می خوانید : 

     در این مقاله به معرفی کامل یکی دیگر از محصولات صنعت چاپ یعنی پرینت رنگی دیجیتال می پردازیم و این محصول و کاربرد های فراوان آن را توضیح و همچنین نکاتی مفید در این زمینه را عنوان می کنیم. با ما همراه باشید.

 

پرینت رنگی یک نیاز روز

      هر کدام از افراد بسته به زمینه کاری خود ، ممکن است برای انجام امورات روزانه به دستگاه کاربردی مانند چاپگر نیاز داشته باشند. چاپگر یا پرینتر رنگی از جمله تجهیزات چاپی مورد نیاز است که از دانش آموزان گرفته تا اساتید و ارگان های مهم دولتی و مسئولین، بطور روزانه نیازمند انجام خدمات چاپی می باشند.

 

انواع چاپگرهای پرینت رنگی

     پرینت رنگی همانطور که از نامش پیداست، تصاویر را با رنگ اصلی فایل مورد نظر اقدام به چاپ می نماید. چاپگرهای جوهر افشان و لیزری دو نمونه بارز از پرینترهای رنگی موجود در بازار هستند که مطابق با نوع مصرف و هزینه متقاضی سفارش های چاپ مورد استفاده قرار می گیرند. خروجی هر دو نوع چاپگرهای ذکر شده، پرینت رنگی است.

 

نحوه چاپ در پرینتر رنگی

     اصول کلی عملکرد چاپ بدین صورت است که دستگاه چاپ به کامپیوتر متصل می شود و سپس کامپیوتر تمام اطلاعات مورد نیاز دستگاه چاپ را به دستگاه منتقل می کند. بعد از آن کار دستگاه چاپگر شروع می شود.

 

پرینت رنگی
پرینت رنگی

 

کیفیت و سرعت دستگاه های چاپ رنگی

     اما نکته قابل توجه کیفیت و سرعت عمل چاپ می باشد. چاپگرهای جوهر افشان با استفاده از سه رنگ اصلی، آبی، قرمز، زرد ، عملیات چاپی خود را انجام می دهند، در کنار سه رنگ اصلی برای چاپ حرفه‌ای یک عکس به چاپگری با شش رنگ مجزا احتیاج دارید. اما در صورتی که نیاز به چاپ با رنگ مشکی وجود داشته باشد ، با ادغام این سه رنگ، رنگ سیاه به وجود می آید که چندان کیفیت قابل توجهی ندارد.

 

مزیت چاپگرهای جوهر افشان در پرینت رنگی

     در صورتی که بخواهید رنگ سیاه با کیفیت چاپ کنید بایستی از کارترج جداگانه سیاه استفاده نمایید تا خروجی قابل قبولی دریافت کنید و این امر مستلزم پرداخت هزینه بیشتری است، اما در عوض چاپگرهای جوهر افشان قیمت مناسب تر و معقول تری دارند و برای مصارف عمومی کاربردی تر هستند. در عین حال این نوع چاپگرها از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند و کاربران زیادی از چاپگر های جوهر افشان استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید
چاپ تراکت ، یک بازاریابی کم هزینه و انتقال پیام سریع به مخاطب

 

بررسی نوع چاپگر ها از لحاظ زمان و سرعت در پرینت رنگی

زمان

     اگر زمان و سرعت چاپ برای شما حائز اهمیت است، پرینتر های لیزری انتخابی دقیق و هوشمندانه است. به همین سبب این نوع چاپگرها در ادارات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله پارامترهای مهم دیگری که باعث برتری چاپگرهای لیزری به جوهر افشان نیز شده است، عمر طولانی تر چاپگرهای لیزری است که علاوه بر این دقت و کیفیت چاپ بی نظیری دارد.

سرعت

     سرعت عمل چاپ در چاپگرهای لیزری از۶ تا۸ صفحه در یک دقیقه برای یک متن و یک صفحه در دقیقه برای پرینت از تصاویر گرافیکی و عکس ها می باشد. . اینبار تونرهای CMYK در این پرینترها جایگزین جوهر گشته‌‌اند. بدین جهت مناسب برای مصارف حرفه ای و کابردی می باشد و برای مصارف عمومی مانند منزل گزینه مناسبی بشمار نمی آید.

 

قیمت پرینتر رنگی

     هزینه اولیه برای خرید این نوع پرینتر رنگی بسیار بالاست اما برای استفاده طولانی مدت مقرون بصرفه خواهد بود.

 

نکات اولیه برای خرید پرینت رنگی

     لازم به ذکر است که نکات مهم در زمان خرید پرینتر رنگی بایستی در نظر گرفته شود. حداکثر میزان چاپ صفحات در یک ماه، سرعت پرینت، کیفیت، میزان حافظه داخلی، امکان و یا عدم امکان چاپ دور رو و یک رو، و…. از نکاتی است که با توجه به سطح توقع و نیاز های شما باید به آن توجه شود.

 

۹۸۰۴۵

برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان مجموعه یووی پرینت در تماس باشید :

  • 021-77335593
  • 0910-1400024
  • print_admin@

شاید به این مواد هم علاقه داشته باشید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت