لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ استیکر

آشنایی با چاپ استیکر

در این مقاله قصد داریم که شما را با تعریفی از استیکر و انواع چاپ ان آشنا کنیم. استیکر همان لایه نازکی از جنسPVCمی باشد. حتما شما هم برچسب های دوران کودکی تان  را یادتان است. که یک طرف آن دارای عکس و طرف دیگر آن دارای چسب بود. و روی سطح مورد نظرتان یا محل مورد نظر قرار می دادید. اینگونه برچسب ها داری پشتی چسب دار است. و توانسته است به جایگزین برای کاغذها و طرح های دیواری محسوب شود. استیکرها کاربردهای زیادی دارند که در ادامه نوشته شما را با انواع کاربردهای آشنا می کنیم. چاپ استیکر در زمینه چاپ و تبلیغات فضای خارجی و فضای داخلی بسیار مورد استفاده است. که می‌توانند طرح‎ هایی زیبابر روی دیوار و یا مکان‎ هایی چون اتوبوس، قطار، نمایشگاه ‎ها، خودروهای سواری و…ایجاد نماید.

چاپ استیکر

انواع چاپ استیکر

استیکر ها به لحاظ تنوع در طراحی و جنس کار در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. بسته به اینکه قرار است شما استیکر را در کجا مورد استفاده قرار دهید باید نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه شما را انواع چاپ در استیکر ها آشنا می کنیم.

استیکر شیری

استیکر شیری با جنس pvc یکی از انواع چاپ استیکر می باشد. که با نام وینیل نیز معروف است. این نوع استیکر با داشتن یک زمینه سفید و با داشتن یک طرف چسبدار جهت چسباندن روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. زمینه سفید این نوع برچسب باعث نمی شود که نمای پشتی کار دیده شود. و اصلا امکان عبور نور وجود ندارد. این نوع استیکر در دو نوع مات و براق قابل تولید است. استیکر شیری به لحاظ ویژیگی هایی که در ساخت دارد در برابر رطوبت، نور و پاره شدن مقاوم است. کار نصب و جداسازی این محصول خیلی آسان است و دارای هزینه بسیار کمی در اجر است.

استیکر شیشه‌ای

استیکر شیشه ‌ای نوع دیگری از چاپ استیکر است. که با متریال اصلی پی وی سی برای استفاده روی سطوح شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. به غیر از شیشه هر سطحی که دارای رنگ روشن باشد میتوان از این استکیر برای چسباندن  روی سطوح روشن نیز استفاده کرد. اینگونه استیکر ها برای جاهای که دو طرف آن دید دارد کاملا کاربردی است. در نتیجه به خاطر داشته باشید که بهتر است از اینگونه استیکر شیشه‌ای برای سطوح رنگی استفاده نشود. چراکه وضوح تصویر و خوانایی خود را از دست می‌دهد.

استیکر شبرنگی

استیکر شبرنگی از جمله چاپ های است که از جنس پی وی سی در سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بافت اینگونه استیکر دارای بافت لانه زنبوری است. و مانند دیگر استیکر ها از جنس پی وی سی تولید شده است. چون اینگونه استیکرها دارای ویژگی های چون مقاومت در برابر عوامل محیطی و پاره شدن و قابلیت نصب و جداسازی آسان، قابلیت بازتاب نور را دارا می باشند. در جاهای مختلفی میتوان از آنها استفاده کرد. استکیر های شبرنگی در مکان  مختلف خصوصا برای دید در شب در تبلیغات روی وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس‌،قطار،مترو و …استفاده میشود. در شب و محیط‌های کم نور که سطح استیکر تنها با نور اتومبیل روشن می‌شود جهت نمایش محصولات و خدمات جدید. و همچنین نصب استیکر بر روی در، دیوار، کف اتاق‌های نشیمن، غرفه‌های نمایشگاهی، فروشگاه‌ها، مراکز تجاری،استفاده در مکان‌های کم نور یابد و کاربرد تزیینی در طراحی و دکوراسیون فضاهای اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

استیکر مش

به استیکرهایی که در طراحی انها از سوراخ های ریز یک شکل در پس زمینه مورد استفاده قرار می گیرد استیکر مش گفته می شود. اینگونه استیکر مانند سایر استیکر های هم ردیف خود در نوع  کلی از جنس پی وی سی تولید شده اند. استیکر مش با دارا بودن خاصیت برچسبی پشت خود روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. و به راحتی از طریق روزنه های خود نور را عبور می دهد. به خاطر داشته باشید که استفاده از اینگونه استیکر گرچه در نقاط مختلفی امکان پذیر است. اما بهترین جای استفاده از این نوع کر در قسمت های شیشه ای است.

دستگاه چاپ استیکر

برای چاپ انواع استیکرها از دستگاهی  مختلفی به دلیل تنوع مدل استیکر استفاده میکنند. فقط نوع دستگاه در چاپ تنوع استیکری تاثیر گذار نیست. بلکه جوهر به کار رفته در استیکرها هم در این روند تاثیر گذار است. در زیر به نوع اصلی دستگاه چاپ اشاره می کنیم .

دستگاه چاپ اکوسالونت

در دستگاه چاپ اکوسالونت بیشتر مورد استفاده برای چاپ استیکرهای است که نیاز به وضوع و رزولوشن بالا هستند. این نوع دستگاه به لحاظ بو نسبت به چاپ های سالونت دارای بوی کمتری هستند. از جمله چاپ هایی که برای آنها از دستگاه اکو سالونت استفاده می شود چاپ وانیلی میباشد. در این نوع دستگاه یک جوهر بر پایه حلال زیست ‌تخریب ‌پذیر مورد استفاده قرار می گیرد. و مواد رنگی درون آن معلق هستند.

دستگاه‌های چاپ سالونت

نوع دیگری از دستگاه چاپ استیکر دستگاه سالونت هستند. جوهرهایی که در این دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد نسبت به جوهرهای اکوسالونت تهاجمی و غیر قابل تجزیه می باشند. و به لحاظ بویایی دارای بوی شدیدی هستند. کار طولانی مدت با اینگونه دستگاه ها به شدت برای انسان مضر هستند. و کار طولانی با آنها میتواند در آینده برای فرد خطرات جدی به همراه داشته باشد. چاپ های که توسط دستگاه های سالونت به شدت در برابر نور خورشید و عوامل محیطی مقاوم هستند پس بدون نگرانی میتوان از آنها در هرجایی استفاده کرد.  

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

 

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.