لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ روی پلاستیک در تهران | مزایای چاپ روی پلاستیک

آشنایی با چاپ روی پلاستیک در تهران

با توجه به پیشرفتی که صنعت چاپ کرده است این صنعت توانسته است در خیلی از کارها جای خود را باز نماید. امروزه صنعت چاپ و تبلیغات به قدری پیشرفت کرده است که بسیاری از تولید کنندگان ترجیح می ‌دهند برای تبلیغات بر روی محصولات خود در موارد مختلف از جمله چاپ روی پلاستیک استفاده کنند. چاپ بر روی پلاستیک در تهران مزیت های زیادی را هم برای صاحبان مشاغل و هم کاربران آنها به همراه دارد.
چاپ های پلاستیکی علاوه بر ماندگاری بالا می ‌توانند با قدرتی که در انتقال نوع طرح بر روی محصول دارند تبلیغ بسیار مناسبی برای آن محصول محسوب شود. زیرا مصرف کننده دائماً با اینگونه محصولات در ارتباط است. در ادامه این نوشته با ما همراه شوید. تا به شما اطلاعاتی در زمینه کاربردهای چاپ روی پلاستیک و انواع آن با شما به صورت مختصر توضیحاتی ارائه کنیم.

چاپ روی پلاستیک

کاربردهای چاپ روی پلاستیک در تهران

از چاپ های روی پلاستیک در موارد مختلفی میتوان استفاده کرد. با توجه به اینکه پلاستیک ها در انواع مختلفی با توجه به کاربرد آن ها تولید میشوند جایگاه طرح چاپی آنها متفاوت خواهد بود. برخی پلاستیک ها کاربرد ضربه گیری دارند. مثل نایلون حبابدار یا ضربه گیر، برخی دیگر به منظور کیسه زباله، سلفون، برخی دیگر به منظور بسته بندی مواد غذایی و محصولات کشاورزی و بعضی برای تبلیغات در فروشگاه ها و نمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به این که کاربرد تبلیغاتی پلاستیک ها هم اکنون بیش از پیش مورد اهمیت قرار گرفته تا حدی که بسیاری از شرکت ها برای تبلیغات محصولات و خدمات خویش، نایلون ها را در نمایشگاه ها و فروشگاه ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

انواع چاپ روی پلاستیک

۱-چاپ هلیو

چاپ هلیو که از دسته چاپ های گود می باشد و میکانیزمی شبیه چاپ فلکسو دارد. دقت و کیفیت چاپ هلیو بسیار عالی بوده و هزینه آن نسبت به چاپ فلکسو بالاتر می باشد. چاپ هلیو روی سطوح نایلونی و انواع سلفون ترس با تیراژ بسیار کارایی دارد.

۲-چاپ فلکسو

چاپ فلکسو که از دسته های چاپ برجسته محسوب می شود. این نوع چاپ به وسیله کلیشه یا شابلون انعطاف پذیر و الاستیکی انجام می شود. اگرچه این نوع چاپ روی انواع سطوح از جمله فویل، کاغذ و مقوا امکان پذیر می باشد، اما عموما در چاپ روی سطوح نایلونی مورد استفاده است.

۳- چاپ افست

چاپ افست به دلیل عدم ایجاد برجستگی یا فرورفتگی روی سطح، چاپ همسطح نیز گفته می شود چاپ افست در تیراِژ پایین قابل سفارش است. از جمله این چاپ ها میتوان به چاپ های رو نایلون های فروشگاهی اشاره کرد.

۴-چاپ سیلک

چاپ سیلک یک روش چاپ دستی برای سفارشات با تعداد کم است. در این روش طرح مورد نظر روی صفحه ای توری با سوراخ های بسیار ریز حک می شود و قسمت هایی از صفحه که فاقد تصویر می باشد با ماده ای موم مانند پوشیده می شود. دراین نوع چاپ از طریق فشار غلتک یا کاردک بر روی نایلون چاپ می گردد.

تاثیر جنس پلاستیک در چاپ

جنس پلاستیک تاثیر زیادی علاوه بر هزینه کار روی نحوه رنگ آمیزی و طراحی کار چاپ دارد. زمانی که شما برای کار چاپ خود از از جنس بهتری استفاده نمایید مطمئنا کار با کیفیت تری هم دریافت خواهید کرد. چاپ روی جنس بهتر پلاستیک ماندگاری بیشتری خواهد داشت و شما در مدت زمان بیشتری از آن استفاه خواهید کرد. در ادامه این نوشته با ما همراه شوید تا متوجه شوید جنس پلاستیک چقدر میتواند در امر چاپ تاثیر گذار باشد.

مراحل کلی چاپ بر روی پلاستیک

زمانی که شما تصمیم گرفتید یک کار چاپی انجام دهید خصوصا چاپ روی پلاستیک ابتدا باید جنس پلاستیک خود را تعیین نمایید چرا که بر حسب جنس پلاستیک انتخابی شما نوع رنگ مناسب با آن جنس مشخص می شود. اگر رنگ انتخابی بر حسب جنس پلاستیک نباشد امکان ریزش رنگ از روی کار یک امر واضح است که اتفاق خواهد افتاد.
پس از اینکه جنس پلاستیک شما برای چاپ مشخص شد بر حسب روش چاپ باید طرح مورد نظر شما طراحی گردد. زمانی که طرح شما رنگ آمیزی شد مراحل تثبیت کردن رنگ روی طرح صورت می گیرد و به این شکل کار چاپ پلاستیک به اتمام خواهد رسید.

هزینه سفارش چاپ روی پلاستیک

هزینه سفارش چاپ روی پلاستیک در تهران برای تبلیغات و ماندگاری در ذهن مخاطب به جای اینکه برای شما خرج اضافی بتراشد میتواند کارساز و در عین حال سود آور باشد. به عبارت دیگر چاپ روی این کیسه های پر کاربرد می‌تواند یک تبلیغ بسیار شکیل و ماندگار برای محصول و برند شما شود چرا که مصارف گوناگون دارد و به عنوان یک کیسه ارزان قیمت دردسترس همگان قرار دارد.
شما میتوانید با چاپ های تبلیغاتی روی این کیسه پلاستیک ها دائماً توسط مصرف کننده دیده شوید و مصرف کننده به این طریق باشما ارتباط پیدا کند. با توجه به ماندگاری بالای این نوع تبلیغات با هزینه کم صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه های تبلیغاتی شما خواهد شد. به خاطر داشت باشید چاپ روی پلاستیک نتنها مصرف کننده را از اینگونه تبلیغات دل زده نحواهد کرد بلکه شما توانسته اید با یک طرح چاپی برای همیشه در ذهن او ماندگار شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *