چاپ پازل ، یک هدیه تبلیغاتی و بازی فکر جذاب

چاپ عکس روی پازل

چاپ روی پازل خام

چاپ پازل

    چاپ پازل یکی از پرفروش ترین و جذاب ترین محصولات چاپی محسوب می شود و جزو محصولاتی است که علی رغم همه اختلاف سلیقه ها در میان همه افراد محبوب است. چاپ پازل می تواند برای هدف های متنوعی باشد اما در کل همه پازل ها یک هدف مشترک دارند و آن برای ایجاد هوش و هیجان و سرگرمی می باشد .

 

پازل یک هدیه تبلیغاتی 

     پازل یکی از هدایای تبلیغاتی می باشد . جدای از اینکه یک پازل می تواند یک سرگرمی باشد، می تواند برای تبلیغ هم استفاده شود.

برای دیدن طرح ها و اطلاع از هزینه چاپ استیکر کلیک کنید.

چاپ پازل تبلیغاتی

     پازل یکی از هدایای تبلیغاتی می باشد . جدای از اینکه یک پازل می تواند یک سرگرمی باشد، می تواند برای تبلیغ هم استفاده شود . مثلا پازل می تواند عکس لوگو شرکت ، سازمان یا افراد خاصی برای تبلیغ می باشد .

چاپ پازل در خاطرات 

      دهه شصتی ها در آن دوران که خبری از تبلت و گوشی و لپ تاپ و ایکس باکس نبود با بازی های جذاب غیر دیجیتالی خود را سرگرم می کردند. پازل یکی از این وسایل های دوست داشتنی بود.

 

چاپ مستقیم روی پازل

پازل یک بازی فکری

       البته این وسیله ی بازی که در واقع یک بازی فکری محسوب می شود بخاطر جذابیت ذاتی اش با گذشت زمان همچنان طرفداران خودش را دارد.  پازل یا جورچین می تواند ساعتها اعضای خانواده را به خود مشغول کند. بدون شک پازل توانایی این را دارد که اعضای خانواده را ساعتی در کنار هم و بدون حضور گوشی های موبایل قرار دهد. علاوه بر این حل پازل یا جورچین یکی از راههای تقویت مغز و پیشگیری از آلزایمر است. از این نکات پزشکی و سلامت که بگذریم به بحث چاپ پازل می رسیم. برخلاف گذشته که مجبور بودیم ماهها و سالها با پازل تکراری خودمان را سرگرم کنیم امروزه به برکت فراگیر شدن صنعت چاپ می توانید هر طرح دلخواهی را روی پازلهای مختلف چاپ کنید.

 

پازل ها از چند جهت دسته بندی

پازل ها از چند جهت دسته بندی می شوند:

  • شکل
  • سایز
  • جنس
  • تعداد قطعات پازل

 

انواع سایز در چاپ پازل

     براساس شکل عمدتا پازل ها مستطیل هایی با ابعاد حدودی ۲۰*۳۰ و ۳۰*۴۰ هستند. البته محصولاتی با اشکال مختلف قلب و دایره نیز موجود می باشند که جور کردن و حل کردن آنها به مراتب سخت تر از پازل های مستطیلی است.

 

سایزهای فنی چاپ پازل

     براساس سایز هم عموما پازل ها برطبق دو برگه ی A4 و A3 تنظیم می شوند. به گونه ای که برای پازل های بزرگ از برگه ی A3  و برای پازل های کوچک از برگه ی A4  استفاده شود.

 

جنس متریال در چاپ پازل

  1. براساس جنس پازل های مختلفی وجود دارند. متداول ترین آنها همان پازل های مقوایی و یا کاغذی است. از جمله معایب این پازل خراب شدن سریع آنست.
  2. علاوه بر این نوع پازل، پازل های چوبی و چرمی(فومی) نیز وجود دارد. ناگفته نماند که پازل های فومی یا چرمی جدا شدنی نیستند و در واقع می توان گفت که طرح پازل هستند.

<< چاپ بر روی چوب یک ایده نوین….برای اطلاع از قیمت چاپ روی چوب کلیک کنید. >>

تعداد قطعات در چاپ پازل

     براساس تعداد قطعات پازل هم دو نوع درشت و ریز وجود دارد. پازل های ریز دارای تعداد قطعات بیشتری هستند و طبیعتا جور و حل کردن آن دشوارتر از پازل های درشت است. بطور مثال در پازل های مستطیلی ریز، ۱۴۰ قطعه و در پازل های مستطیلی درشت، ۲۴ قطعه موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *