لوگوی سایت

خدمات ما

تفاوت کد رنگ های RGB & CMYK کدام است و استفاده هایی دارند ؟

CMYK چیست
CMYK چیست

 

در این مقاله می خوانید :

 در این مقاله از سایت یووی پرینت با شما همراهان گرامی هستیم. تا بدانیم CMYK چیست؟ و تفاوت کد رنگ های RGB  و  CMYK را شرح دهیم. و زمان های استفاده هر کدام را توضیح دهیم . در ادامه با ما همراه باشید.

CMYK چیست؟

CMYK مخفف کلمه Cyan  یا آبی  فیروزه ای، متشکل از رنگهای : قرمز Magenta، زرد Yellow  مشکلی Black قالب رنگی می باشد. که در چاپگرهای رنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین کد رنگ برای خروجی گرفتن از طراحی

بنابراین برای کسانی که در کار چاپ بنر ، طراحی بروشور و چاپ کاتالوگ ، تبلیغات و موارد مشابه هستند، بهترین گزینه برای دریافت نتیجه گرافیکی بهتر در چاپ، استفاده از قالب رنگی CMYK می باشد.

بررسی تفاوت RGB  و  CMYK 

همانند RGB در CMYK نیز از ترکیب رنگ هایی که گفته شد، رنگهای جدید تولید می شوند. با این تفاوت که رنگ مورد نظر شما در CMYK بصورت فیزیکی باید ایجاد شود نه صرفا بصورت تصویری ، شماره رنگ های ذکر شده را بایستی به صورت متعادل با توجه به رنگ طراحی شده خود با یکدیگر ترکیب کنید. اگر به داخل یک چاپگر رنگی نگاه کرده باشید. حتما ۴ رنگ ذکر شده را در قالب کارتریج های رنگی مشاهده کرده اید.

بسیاری از رنگ های RGB قابل چاپ نمی باشند!

بسیاری از رنگ های RGB وجود دارند که چاپگرهای CMYK قادر به چاپ آنها نمی باشند. و توانایی تولید چنین رنگی در این چاپگرها ایجاد نشده است. به همین دلیل است که آنچه شما در مانیتور مشاهده می کنید، شاید همان تصویری نباشد که در صفحه چاپ شده مشاهده می کنید.

لازم به ذکر است جهت نزدیک شدن کد رنگ انتخابی به خروجی چاپ ، اختصاصی بودن شیت، و نظارت بر چاپ مهم و ضروری می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

 

آخرین بروزرسانی : ۲۵ دی ۱۳۹۸

۹۸۰۰۲

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *