لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ کامپوزیت

آشنایی با چاپ کامپوزیت

اگر به تابلوهای تبلیغاتی (تابلو تبلیغاتی چنلیوم) یا برخی از نماهای ساختمانی اطراف خود بنگرید مشاهده خواهید کرد که اینگونه کارها همه جا هستند که همان چاپ کامپوزیت نام دارند. کامپوزیت ماده ای ترکیبی ساخته شده از دو یا چند ماده با خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوت است. که پس از تولید ماده حاصل شده خصوصیات متفاوتی از ماهیت اولیه خود خواهد داشت.  به لحاظ لایه بندی ورق کامپوزیت آلومینیوم هم از یک لایه پلی اتیلن با دو ورق از جنس آلومینیوم کاور شده است.  یکی از این ورقها پوشش رنگی دارد. که چاپ روی آن انجام می شود.  اینگونه ورق ها قابلیت برش دارند که همین امر شرایط کاربرد مختلف آن را فراهم میکند. (چاپ مستقیم)

استفاده مختلف چاپ های کامپوزیت  

با توجه به اینکه میتوان روی ورق های کامپوزیت که مناسب چاپ هستند مواردی را زیر طرح آورد و از سمتی اینگونه ورقه ها امکان برش با دستگاه های cnc را دارند باعث تولید کارهای بسیار متنوعی از ترکیب برش و چاپ روی ورق های کامپوزیت می شود. از جمله جاهایی که میتوان از اینگونه چاپ ها استفاده کرد در ساخت تندیس، تابلوهای تبلیغاتی فروشگاه ها ، تابلوهای راهنمای ساختمان و مراکز خرید و پاساژها، نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و … استفاده می باشد.

معمولا از چاپ های کامپوزیت بیشتر در صنعت ساختمان و به عنوان نمای بیرونی ساختمان به ‌خصوص ساختمان‌های مدرن، استفاده میگردند. برای زیباتر کردن نمای این ساختمان‌ها هم می‌توان از چاپ روی کامپوزیت استفاده نمود. در کنار این موارد میتوان از این نوع کار برای ساخت غرفه نمایشگاهی، تابلوهای تبلیغاتی با ماندگاری بالا، سقف کاذب، پوشش ستون، پارتیشن بندی و… هم استفاده نمود.

مشخصات ورق های چاپ کامپوزیت

مقاومت گرمایی بالا ورق های کامپوزیت زیاد می باشد.

ورق های کامپوزیت میتوانند یک عاق صدا محسوب شوند.

فاصله بین نگه‌دارنده‌ها در کاربردهای معمولی بین ۳ تا ۵ متر می باشد.

معمولا ضخامت ورق کامپوزیتی می‌تواند بین ۴۰ میلی‌متر تا ۲۰۰ میلی‌متر می باشد.

چاپ کامپوزیت
چاپ کامپوزیت

مزیت های این نوع چاپ

مقاومت بالا در برابر پوسته پوسته شدن و یکدسته در رنگ

از انجایی که خود ورق های کامپوزیت در دمای بالا قرار میگیرند تا به مقاومت پذیری بالایی برسند. مسلما در برابر پوسته پوسته شدن پایداری بالایی از خود نشان می دهند. مقاومت اینگونه سطوح در برابر مسائل محیطی نقش بسازی در استقبال از اینگونه چاپ ها می شود.

سبکی و انعطاف در تغییرات ساختاری

به دلیل جایگاه نصبی که معمولا صفحه نمایش های چاپ های کامپوزیت دارند شاید شما دچار نگرانی از بابت مسائلی خطر ساز چون زلزله شوید . اما به خاطر داشته باشید که سبک بودن ورق چاپ کامپوزیت منجر به کاهش فاجعه در زمین‌لرزه‌ها خواهد شد. از طرفی دیگر اقداماتی از جمله برش، تسطیح کردن، نورد کردن و چند نوع شکل‌دهی با زاویه قائمه با ابزار ساده نجاری به راحتی به دلیل نوع ورقه این نوع  چاپ امکان پذیر است.

قابلیت شستشو بودن

یکی از مزیت های که چاپ های کامپوزیت دارد امکان نگهداری آسان اینگونه طرح هاست. به دلیل جایگاه نصب اینگونه چاپ ها در مکان‌هایی که میزان آلودگی بسیار شدید امکان کثیف شدن اینگونه طرح ها هست. از آنجاییکه ورق کامپوزیت به راحتی با مواد پاک‌کننده و شوینده‌های طبیعی تمیز می‌گردد نگران طرح های روی آن نباشید. (چاپ سابلیمیشن)

مقاوم در برابر ضربه

یکی دیگر از مزیت های چاپ های کامپوزیت  پایداری در برابر ضربه و سختی ورق بسیار بالا محسوب می شود. اینگونه ورقه های کامپوزیتی به دلیل مقاوتی که دارند به راحتی در برابر وزش طوفان و باد در معرض شکستگی قرار نمی گیرند. در واقع مقام بودن این گونه چاپ به دلیل کیفیت ورقه ای است که در چاپ از آن استفاده شده است.

قابلیت اجرا در موارد مختلف

چاپ کامپوزیت به راحتی در هرجای قابلیت استفاده دارد. این کاربرد ممکن است در بافت داخلی یا خارجی ساختمان باشد، فضایی که از این نوع چاپ مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است در یک فضای باز یا بسته باشد. اما به راحتی میتوان ان را در سیستم های متنوع اجرا کرد و از قابلیت های متنوع آن استفاده کرد.

سرعت بالا در اجرای اینگونه چاپ ها

در انجام هرکاری مسائل زیادی وجود دارد که در سرعت انجام یک کار تاثیر گذار است. برش، خم کردن، شیار دادن، انحنا دادن و پردازش‌های دیگر روی این ورق به آسانی و با استفاده از ابزار معمول صورت می گیرد. از انجایی که اجرای اینگونه کارها سرعت بالایی دارد میتواند یکی از مزیت های مهم اینگونه چاپ ها روی ورق های کامپوزیت محسوب می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و چاپ کامپوزیت با سرزمین چاپ همراه باشید.

 

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *