لوگوی سایت

خدمات ما

شرایط و قیمت چاپ روی کامپوزیت

ورق کامپوزیت چیست؟

متریال بسیار کاربردی و مقاوم که از ۲ لایه ورق آلومینیوم تشکیل شده و این دو ورق ماده ای به نام پلی اتیان را کاور کرده اند.(Aluminum Composite Panel)

به جهت افزایش کارایی ورف مواد دیگری نیز به ورق اضافه می شوند و ماموریت این موارد مختلف است برخی از این کاربرد ها: افزایش دوام ورق در برابر حرارت ، افزایش استقامت در برابر خراش ، افزایش مقاوت شکنندگی ورق در برابر فشار و خمیدگی و … .

 

اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت:

این ورق ها به جهت مزایای فیزیکی خود در صنعت ساختمان و دکوراسیون بسیار کاربرد دارد ، یکی از این مزیت ها وزن گایین آن است ، به صورتی که وزن تقریبی هر مترمربع ورق کامپوزیت بین ۶ تا ۸ کیلوگرم می باشد.

به خاطر وزن مناسب ورق کامپوزیت از آن به وفور در اجرای نمای ساختمان استفاده می شود.

 

قیمت و زمان ساخت نمای ساختمان با کامپوزیت:

هزینه اجرای نمای کامپوزیت به صورت مترمربعی محاسبه می شود، برای محاسبه قیمت و براورد زمان دقیق برای اجرای پروژه نیاز به بازدید حضوری از پروژه را داریم ، به همین جهت پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما در تماس باشید(۰۲۱-۷۷۳۳۵۵۹۳)(۰۹۱۰-۱۴۰۰۰۲۴)

 

ساخت تابلو های چلنیوم به کمک ورق های کامپوزیت:

یکی دیگر از کاربردهای ورق کامپوزیت ساخت تابلوهای چلنیوم برای استفاده در سر در فروشگاه ها و مراکز تجاری و پاساژ ها می باشد.

و پنل های کامپوزیت تمام سطح مورد نظر را می پوشاند و سپس تابلوهای چلنیوم روی آن قرار می گیرد.

 

سایز ورق کامپوزیت چقدر است؟

سایز استاندارد ورق های کامپوزیت ۱۲۵ در ۳۲۰ سانتی متر می باشد که می توان این ورق ها را در هر سایز دلخواهی برش داد و استفاده کرد.

 

ضخامت های مختلف ورق کامپوزیت؟

معمولا ورق های کامپوزیت در ضخامت های مختلف بین ۲ تا ۵ میلی متر ( ۰.۲ الی ۰.۵ سانتی متر ) موجود می باشد که بر اساس کاربردی که از آن انتظار دارید می توانید در مورد ضخامت آن تصمیم بگیرید.

 

آموزش کامل چاپ روی کامپوزیت:

ورق های کامپوزیت در رنگ بندی های مختلف موجود می باشدو می توانید برای دیزاین فضای خود از این طیف رنگی استفاده کنید ولی اگر تمایل به اجرای متفاوت پروژه را دارید می توانید از چاپ تصویر و عکس رنگی روی کامپوزیت بهره بگیرید.

 

چاپ عکس و تصویر رنگی روی کامپوزیت:

با استفاده از تکنولئژی چاپ مستقیم ( دستگاه چاپ فلت بد ) شما این امکان را دارید تا به راحتی هرچه تمام تصاویر دلخواه خود را به صورت دیجیتال و مستقیم روی ورق کامپوزیت چاپ نمائید.

 

تعرفه و هزینه چاپ مستقیم روی کامپوزیت:

هزینه چاپ روی ورق های کامپوزیت به آیتم های متعددی نظیر تعداد سفارش ، متراژ کل سفارش ، طرح و تصویر شما و … بستگی دارد که مبلغ دقیق را می توانید در تماس با کارشناسان ما جویا شوید ولی به صورت کلی هزینه چاپ مستقیم روی کامپوزیت مترمربعی ۳۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 

چاپ تمام ورق روی کامپوزیت:

در صورتی که تمایل دارید تمام سطح ورق کامپوزیت را چاپ نمائید تقریبا محدودیتی ندارید ولی در طول ورق نهایتا می توانید تا سایز ۳۱۰ سانتی متر تصویر خود را چاپ نمائید.

 

چاپ ۵ رنگ روی ورق کامپوزیت؟

در صورتی که ورقی با زمینه رنگی غیر سفید انتخاب کنید بایستی از چاپ ۵ رنگ استفاده کنید و به کمک رنگ سفید به شادابی و تفکیک رنگ خود در چاپ کمک کنید.

 

اگر به تابلوهای تبلیغاتی (تابلو تبلیغاتی چنلیوم)یا برخی از نماهای ساختمانی اطراف خود بنگرید مشاهده خواهید کرد که اینگونه کارها همه جا هستند که همان چاپ کامپوزیت نام دارند. کامپوزیت ماده ای ترکیبی ساخته شده از دو یا چند ماده با خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوت است. که پس از تولید ماده حاصل شده خصوصیات متفاوتی از ماهیت اولیه خود خواهد داشت.  به لحاظ لایه بندی ورق کامپوزیت آلومینیوم هم از یک لایه پلی اتیلن با دو ورق از جنس آلومینیوم کاور شده است.  یکی از این ورقها پوشش رنگی دارد. که چاپ روی آن انجام می شود.  اینگونه ورق ها قابلیت برش دارند که همین امر شرایط کاربرد مختلف آن را فراهم میکند.

 

استفاده مختلف چاپ های کامپوزیت  

با توجه به اینکه میتوان روی ورق های کامپوزیت که مناسب چاپ هستند مواردی را زیر طرح آورد و از سمتی اینگونه ورقه ها امکان برش با دستگاه های cnc را دارند باعث تولید کارهای بسیار متنوعی از ترکیب برش و چاپ روی ورق های کامپوزیت می شود. از جمله جاهایی که میتوان از اینگونه چاپ ها استفاده کرد در ساخت تندیس، تابلوهای تبلیغاتی فروشگاه ها ، تابلوهای راهنمای ساختمان و مراکز خرید و پاساژها، نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و … استفاده می باشد.

معمولا از چاپ های کامپوزیت بیشتر در صنعت ساختمان و به عنوان نمای بیرونی ساختمان به ‌خصوص ساختمان‌های مدرن، استفاده میگردند. برای زیباتر کردن نمای این ساختمان‌ها هم می‌توان از چاپ روی کامپوزیت استفاده نمود. در کنار این موارد میتوان از این نوع کار برای ساخت غرفه نمایشگاهی، تابلوهای تبلیغاتی با ماندگاری بالا، سقف کاذب، پوشش ستون، پارتیشن بندی و… هم استفاده نمود.

 

مشخصات ورق های چاپ کامپوزیت

مقاومت گرمایی بالا ورق های کامپوزیت زیاد می باشد.

ورق های کامپوزیت میتوانند یک عاق صدا محسوب شوند.

فاصله بین نگه‌دارنده‌ها در کاربردهای معمولی بین ۳ تا ۵ متر می باشد.

معمولا ضخامت ورق کامپوزیتی می‌تواند بین ۴۰ میلی‌متر تا ۲۰۰ میلی‌متر می باشد.

چاپ کامپوزیت
چاپ کامپوزیت

مزیت های این نوع چاپ

مقاومت بالا در برابر پوسته پوسته شدن و یکدسته در رنگ

از انجایی که خود ورق های کامپوزیت در دمای بالا قرار میگیرند تا به مقاومت پذیری بالایی برسند. مسلما در برابر پوسته پوسته شدن پایداری بالایی از خود نشان می دهند. مقاومت اینگونه سطوح در برابر مسائل محیطی نقش بسازی در استقبال از اینگونه چاپ ها می شود.

سبکی و انعطاف در تغییرات ساختاری

به دلیل جایگاه نصبی که معمولا صفحه نمایش های چاپ های کامپوزیت دارند شاید شما دچار نگرانی از بابت مسائلی خطر ساز چون زلزله شوید . اما به خاطر داشته باشید که سبک بودن ورق چاپ کامپوزیت منجر به کاهش فاجعه در زمین‌لرزه‌ها خواهد شد. از طرفی دیگر اقداماتی از جمله برش، تسطیح کردن، نورد کردن و چند نوع شکل‌دهی با زاویه قائمه با ابزار ساده نجاری به راحتی به دلیل نوع ورقه این نوع  چاپ امکان پذیر است.

قابلیت شستشو بودن

یکی از مزیت های که چاپ های کامپوزیت دارد امکان نگهداری آسان اینگونه طرح هاست. به دلیل جایگاه نصب اینگونه چاپ ها در مکان‌هایی که میزان آلودگی بسیار شدید امکان کثیف شدن اینگونه طرح ها هست. از آنجاییکه ورق کامپوزیت به راحتی با مواد پاک‌کننده و شوینده‌های طبیعی تمیز می‌گردد نگران طرح های روی آن نباشید.

مقاوم در برابر ضربه

یکی دیگر از مزیت های چاپ های کامپوزیت  پایداری در برابر ضربه و سختی ورق بسیار بالا محسوب می شود. اینگونه ورقه های کامپوزیتی به دلیل مقاوتی که دارند به راحتی در برابر وزش طوفان و باد در معرض شکستگی قرار نمی گیرند. در واقع مقام بودن این گونه چاپ به دلیل کیفیت ورقه ای است که در چاپ از آن استفاده شده است.

قابلیت اجرا در موارد مختلف

چاپ کامپوزیت به راحتی در هرجای قابلیت استفاده دارد. این کاربرد ممکن است در بافت داخلی یا خارجی ساختمان باشد، فضایی که از این نوع چاپ مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است در یک فضای باز یا بسته باشد. اما به راحتی میتوان ان را در سیستم های متنوع اجرا کرد و از قابلیت های متنوع آن استفاده کرد.

سرعت بالا در اجرای اینگونه چاپ ها

در انجام هرکاری مسائل زیادی وجود دارد که در سرعت انجام یک کار تاثیر گذار است. برش، خم کردن، شیار دادن، انحنا دادن و پردازش‌های دیگر روی این ورق به آسانی و با استفاده از ابزار معمول صورت می گیرد. از انجایی که اجرای اینگونه کارها سرعت بالایی دارد میتواند یکی از مزیت های مهم اینگونه چاپ ها روی ورق های کامپوزیت محسوب می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و چاپ کامپوزیت با سرزمین چاپ همراه باشید.

 

مشاوره و استعلام قیمت

4 پاسخ

  1. سلام
   وقت بخیر

   همانطور که در مقاله به صورت کامل به این موضوع پرداخته شده ، کامپوزیت یک مدیا ساخته شده از پلی اتیان هست که دو لایه ورق نازک از آلومینیوم رنگ شده این ماده پلی اتیان رو پوشانده ایند ، ورق آلومینوم می تونه رنگ های مختلفی داشته باشه و دست شما در انتخابش کاملا بازه فقط این موضوع رو مدنظر داشته باشین که اگر تصمیم به چاپ روی کامپوزیت داشتین حتما حتما رنگ سفیدش رو خریداری کنید ، برای برش کامپوزیت هم می تونید از دستگاه های واترجت کمک بگیرید .

 1. درباره چاپ فلت بد روی کامپوزیت و چاپ کامپوزیت خالی لطفا توضیح بدین که کدوم مناسب تره؟
  قیمت ورق های کامپوزیت توی چاپ چه تاثیری داره و شما از چه ورقی استفاده می کنید؟

  1. سلام به شما
   و ممنون از زمانی که صرف مطالعه مقاله کردین

   منظورتون از چاپ کامپوزیت خالی رو متوجه نشدم ولی در کل برای چاپ ( طرح ، تصویر با متن ) بر روی کامپوزیت تنها یک راه وجود داره و اون هم استفاده از دستگاه های چاپ مستقیم یا فلت بد هستش که به صورت کاملا دیجیتال می تونه هر طرحی که شما در نظر دارین رو براتون در سایز دلخواه شما رو کامپوزیت چاپ کنه و بجز چاپ فلت بد دیگه دستگاه و مدلی برای چاپ روی کامپوزیت وجود نداره ،

   در رابطه با قیمت ورق هم باید خدمت شما عرض کنم که مارک های مختلف کامپوزیت با توجه به کیفیت و برندشون قیمت های مختلفی دارن و حتی در بعضی از رنگ های خاص قیمت کمی گرون تر از رنگ های دیگه ست ولی در کل تهیه متریال چه کامپوزیت چه هر متریال دیگه مثل شیشه ، چوب ، فلز ، پلکسی و … بر عهده مشتریان هستش و چاپخونه در این زمینه ورود نمی کنه چون با توجه با تنوع بالای متریال هایی که می تونیم روی اونها چاپ رو انجام بدیم طبیعتا این امکان برای ما وجود نداره تا از همه رونها در انبار چاپخونه موجود داشته باشیم
   البته می تونیم مراکز معتبر فروش کامپوزیت رو به شما معرفی کنیم تا با خیال راحت خرید خودتون رو انجام بدین

   برند های معتبر و مورد استفاده ما هم آلوتک و پرمیوم باند می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.