لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ کارتن پلاست با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب

 

چاپ کارتن پلاست

 

چاپ روی کارتن پلاست و استفاده از آن در تبلیغات 

    چاپ روی کارتن پلاست می تواند به راحتی تمام اطلاعات تبلیغاتی شما را به تصویر بکشد .چاپ پذیری بالا ، استقامت بالا از ویژگی های بارز این متریال می باشد . در بحث تبلیغات محیطی انتخاب بهترین متریال که بتواند در شرایط خاص آن فضا ، عملکرد مناسبی در طولانی مدت داشته باشد بسیار مهم است و کارتن پلاست در فضای باز و صنعتی بسیار عملکرد راضی کننده ای دارد .

 

 

کارتن پلاست چیست ؟

     شاید شما به کرات کارتن پلاست را در محیط اطراف خود دیده باشید ولی اطلاعاتی در خصوص آن نداشته باشید ؛ به طور مثال ممکن است در میوه فروشی ها کارتن پلاست را به عنوان جعبه میوه، سطل زباله و یا استند های محصولات و یا طبقات جداسازی میوه ها مشاهده کرده باشید.

خصوصیات فنی کارتن پلاست

 • کارتن پلاست به روش اکستروژن تولید می شود و از جنس پلی پروپلین می باشد.
 • کارتن پلاست شامل دو ورقه مسطح خارجی شبیه به ورق های کارتن است که توسط صفحات باریک عمودی به موازات هم به همدیگر متصل شده اند .
 • از ورق های کارتن پلاست عمدتا در صنعت بسته بندی استفاده می شود
 • و همچنین در مصارف دیگری نظیر، ماکت سازی، تبلیغات، کشاورزی و ساختمانی بکار گرفته می شود.

سایز بندی و انواع رنگبندی کارتن پلاست ها به چه صورت می باشد ؟

 • کارتن پلاست ها در ابعاد استاندارد ۱*۲ و ۲*۲ متر به صورت شیت یا ورق و در ابعاد ۵۰*۱ یا ۵۰*۲ متر به صورت رول در بازار قابل تهیه می باشد .
 • کارتن پلاست ها در ضخامت های متنوع ۲ الی ۱۲ میلی متر تولید می شود و به همین دلیل تنوع در ضخامت ، تصمیم گیری را برای انتخاب آن در پروژه ها راحت تر می کند و وزن این محصول در ضخامت ۲ میلی متر در حدود ۳۰۰ گرم به ازای هر متر مربع می باشد .

ویژگی های خاص کارتن پلاست چیست ؟

     کارتن پلاست ها به خاطر مزایای بی شمار بسیار مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران زیادی دارند. اگر بخواهیم به صورت تیتروار به برخی از این مزایای کارتن پلاست اشاره کنیم، باید موارد ذیل را بیان نماییم :

 • بدون بو
 • سبکی در وزن
 • چاپ پذیری بالا
 • کاملا انعطاف پذیر
 • عایق صوت و حرارت
 • کاملا قابل شست و شو
 • مقاومت بالا در برابر ضربه
 • تولید با مواد اولیه بهداشتی و کاملا غیر سمی
 • آستانه تحمل بالا و عدم آسیب پذیری در تغییرات دما ( تحمل دما از ۱۵- تا ۶۰ درجه سانتی گراد )
 • ضد اشتعال ( به صورتی که در دمای بالا فقط ذوب می شود و از انتشار سریع آتش جلوگیری می کند )
 • قابلیت استفاده چندین باره از این متریال ( به طوری که جعبه های پلاستیکی کارتن می توانند چندین بار مورد استفاده مجدد قرار بگیرند؛ در حالی که کارتن های ساخته شده از کاغذ فقط یک بار قابل استفاده هستند.)
 • عایق آب و رطوبت ( به طوری که مقاومت مناسب محصولات کارتن پلاست در برابر رطوبت ، دما ، شوک و مواد شیمیایی همراه با ظاهر زیبایی باعث می شود تا آنها در بین بهترین انتخاب ها برای تهیه جعبه و بسته بندی مواد غذایی و مواد دارویی و محصولات دارویی قرار بگیرند.

 نام های تجاری دیگر کارتن پلاست چیست ؟

     نام های رایج تجاری دیگر آن ورق کارتن پلاست، شیت پلاست، پلاست شیت، پلاست پک، هالوپروفیل شیت، کروگیت پلاست شیت می باشد.

 

برای دیدن طرح های مختلف چاپ روی پلاستیک کلیک کنید.

 چاپ روی کارتن پلاست

     این صفحه پلاستیکی با سطحی کاملا صاف و مسطح به چاپگرهای دیجیتال و سیلک اسکرین امکان چاپ دقیق تر را ارائه می دهد. با توجه به ویژگی های کارتن پلاست که در بالا هم به آن اشاره شد در صنعت بسته بندی از کارتن پلاست به وفور استفاده می شود و به جهت داشتن ظاهری زیبا ، به سمت چاپ رو کارتن پلاست سوق پیدا می کنید .

     با توجه به سطح پلاستیکی ، چاپ مستقیم ( چاپ فلت بد ) بر روی کارتن پلاستیک بسیار ماندگار می باشد و می توان در طول سالیان متوالی از آن استفاده نمود .

مزایای چاپ کارتن پلاست

  • چاپ روی کارتن پلاست در برابر آب و نور خورشید مقاومت بالایی دارد.
  • دارای وزن سبک و قیمت مناسب می باشد.
  • مواد شیمیایی روی آنها تأثیر نمی گذارد.
  • در برابر نوسانات دما مقاومت می کنید.
  • صد در صد قابل بازیافت است.
  • احتراق را به تأخیر می اندازد و از واکنش مواد UV جلوگیری می کنید.
  • ورق های حاوی تثبیت کننده UV در برابر نور خورشید مقاوم هستند.

 

دستگاه چاپ روی کارتن پلاست چیست ؟

معمولا از دو روش برای چاپ کارتن پلاست استفاده می شود :

 1. اول چاپ روی کارتن پلاست ( که از چاپ سیلک روی کارتن پلاست چاپ فلت بد روی کارتن پلاست استفاده می شود )
 2. دوم چسباندن استیکر یا وینیل بر روی کارتن پلاست می باشد .

 

چاپ کارتن پلاست دوم

 

محدودیت های و مزایای چاپ سیلک بر روی کارتن پلاست چیست ؟

     چاپ سیلک هزینه بسیار پایینی در مقایسه با روش های دیگر چاپ دارد ولی در مقابل محدودیت هایی نیز دارد ، محدودیت هایی نظیر : سایز چاپ ، هزینه ساخت کلیشه و محدودیت در استفاده از تعداد رنگ .

 

مزایا و محدودیت های چاپ مستقیم ( فلت بد ) روی کارتن پلاست چیست ؟

مزایای چاپ کارتن پلاست

     از مزایای این چاپ می توان :

   1. به عدم نیاز به کیشه بودن آن
   2. توانایی چاپ تمام رنگی
   3. کیفیت بالا در چاپ اشاره کرد.

محدودیت های چاپ روی کارتن پلاست

     در استفاده از تکنولوژی چاپ فلت بد محدودیت ارتفاع را داریم ولی با توجه به ضخامت ورق های کارتن پلاست که نهایتا ۱۲ میلی متر می باشد. می توان نتیجه گرفت که تمام دستگاه های فلت بد امکان چاپ روی تمام ورق کارتن پلاست را دارند ولی محدودیت دیگر دستگاه های فلت بد که سایز سینی این دستگاه ها می باشد باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر قصد چاپ روی ورق کارتن پلاست به صورت شیت کامل را دارید، بایستی از دستگاه های فلت بد باسینی ۲۰۰*۳۰۰ سانتی متر استفاده نمائید ولی در صورتی که سایز شما کوچک تر است می توانید به نسبت سایز ورق از دستگاه های دیگر بهره بگیرید، پس نتیجه می گیریم که امکان چاپ ورق کارتن پلاست به صورت یکجا و تمام ورق ( تا سایز ۲۰۰*۳۰۰ ) میسر می باشد.

 هزینه چاپ فلت بد و عوامل موثر در قیمت گذاری

     در بحث استعلام و نحوه محاسبه قیمت و هزینه استفاده از چاپ فلت بد فرمول ثابت و قابل ارائه ای وجود ندارد و کارشناسان به صورت تجربی و با در نظر گرفتن مشخصات مختلف هر پروژه قیمت گذاری را انجام می دهند اما می توان عوامل موثر در این قیمت گذاری را بیان نمود :

عوامل موثر در قیمت گذاری

     عواملی چون سایز و ارتفاع قطعه ، وزن ، تعداد ، تنوع طرح به نسبت تعداد ، رنگ زمینه ، میزان برجستگی موضعی ، میزان حساسیت متریال و … .

چند نکته کاربردی در زمینه چاپ فلت بد

رنگ سفید هزینه کار را افزایش می دهد !

     استفاده از رنگ سفید در چاپ فلت بد باعث افزایش هزینه حداقل دو برابری چاپ می شود، پس بهترین کار استفاده از متریال هایی با زمینه کامل سفید می باشد .

ایجاد برجستگی موضعی در چاپ

     در صورتی که نیاز به برجستگی موضعی در چاپ را دارید بایستی فایل لایه باز طرح خود را در اختیار چاپخانه قرار دهید و برای کنترل قیمت و عدم افزایش بی دلیل هزینه چاپ ، حتما در انتخاب میزان برجستگی از کارشناسان چاپخانه مشاوره بگیرید .

یک کار ساده برای کاهش هزینه چاپ مستقیم

     برای کاهش هزینه چاپ در صورتی که می توانید ، کار برش و یا قطعه قطعه کردن بعضی از متریال های خود را به بعد از انجام چاپ موکول کنید ( مثلا قصد چاپ روی ۴ پلکسی گلاس در سایز ۲۰*۲۰ و در ۴ طرح مختلف را دارید ، بهترین کار این است که ابتدا یک پلکسی ۸۰*۲۰ را به همراه یک طرح برای چاپ به چاپخانه ارسال کنید و سپس کار برش لیزر را انجام دهید، همین کار به ظاهر ساده هزینه چاپ شما را بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد داد. )

یک نکته فنی در رابطه با انتخاب بهترین متریال برای چاپ مستقیم

     در انتخاب متریال های ورقی و شیت مانند کارتن پلاست ، چوب ، پلکسی گلاس ، طلق ، شیشه و … بیشترین دقت را داشته باشید تا ورق ها کاملا صاف باشند و به داخل یا بیرون تاب نداشته باشند ( اگر این دقت را نداشته باشید کیفیت خروجی چاپ به شدت اُفت خواهد داشت ، بدلیل کاهش سرعت چاپ طبیعتا چاپخانه اقدام به افزایش هزینه چاپ خواهد نمود و در برش و استفاده از متریال نیز خودتان دچار مشقت و سختی فراوانی خواهید شد. )

نکاتی برای طراحان که به چاپ مستقیم با کیفیت کمک بسیار زیادی می کند.

     در زمان ارسال فایل چاپی به چاپخانه ، همان طور که پیش تر گفته شد فایل های خود را با مُد ۴ رنگ CMYK طراحی نمائید و سایز طرح را دقیقا هم سایز سطح کار و رزولوشن طرح را حداقل ۱۵۰ در نظر بگیرید . برای اطمینان از انجام کار در بالاترین کیفیت فایل لایه باز طرح را در یکی از فرمت های PDF ، Tiff یا Cdr در اختیار چاپخانه قرار دهید و در صورت استفاده از متن ( با فونت خاص )  لایه های متنی را به وکتور تغییر دهید . کارتن پلاست هم مانند سایر متریال ها قابلیت چاپ ۵ رنگ را دارد و می توان از رنگ سفید برای  ایجاد زیرساخت و برجستگی موضعی استفاده کرد .

چاپ عکس روی کارتن پلاست

     چاپ کارتن پلاست تبلیغاتی یکی از پرطرفدار ترین ابزارهای مورد استفاده در ایام تبلیغات انتخاباتی می باشد  . علاوه بر استفاده بسیار فراگیر و گسترده از چاپ بنر انتخاباتی به احتمال زیاد به وفور دیده اید که نامزدهای انتخاباتی از کاتن پلاست هم استفاده بسیاری می کنند. درخشندگی و چاپ با کیفیت بر روی کارتن پلاست موجب استقبال آن در دکوراسیون گردیده است. اجرای چاپ کارتن پلاست بر روی سقف های کاذب و پارتیشن های منزل و اداری سبب جذابیت محیط برای افراد شده است.

بسته بندی کارتن پلاست

     با توجه به ویژگی های کارتن پلاست که در ابتدای مقاله مطرح شد ؛ از این متریال استفاده زیاد و متنوعی در بازار بسته بندی نیز می شود . معمولا برای بسته بندی محصولات لوکس و صادراتی ( میوه و خشکبار ) یکی از گزینه عالی به شمار می رود .

 استفاده از کارتن پلاست در تبلیغات انتخاباتی

     علاوه بر استفاده بسیار فراگیر و گسترده از چاپ بنر انتخاباتی به احتمال زیاد به وفور دیده اید که نامزدهای انتخاباتی از کاتن پلاست هم استفاده بسیاری می کنند. درخشندگی و چاپ با کیفیت بر روی کارتن پلاست موجب استقبال آن در دکوراسیون گردیده است. اجرای چاپ کارتن پلاست بر روی سقف های کاذب و پارتیشن های منزل و اداری سبب جذابیت محیط برای افراد شده است.

۹۸۰۹۱

برخی سوالات متداول :

دستگاه های چاپ کارتن پلاست چیست ؟

با دو روش فلت بد ( چاپ مستقیم ) و سیلک می توان روی کارتن پلاست چاپ انجام داد .

مزایای چاپ سیلک روی کارتن پلاست چیست ؟

قیمت بسیار مقرون بصرفه از مزایای این چاپ است .

مزایای چاپ فلت بد روی کارتن پلاست چیست ؟

۱- توانایی چاپ تا سایز ۳۰۰*۲۰۰ سانتی متر
۲- توانایی چاپ تمام رنگی
۳- عدم نیاز به کلیشه
۴- ماندگاری بسیار بالا
۵- چاپ با رزولوشن بسیار بالا

توانایی برش روی کارتن پلاست را داریم ؟

بله و با توجه به امکان برش و چاپ ، شما می توانید برای انواع بسته بندی از این متریال بهره بگیرید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

 

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.