خدمات ما

چاپ کنواس یا چاپ بوم طبیعی و مصنوعی ، برای ماندگاری خاطره ها

آخرین بروزرسانی : ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

چاپ تابلو بوم

 

چاپ عکس روی کنواس

     فقط در چند مرحله ساده می توانید عکس مورد علاقه خود را به بوم ( چاپ عکس روی کنواس ) منتقل کنید و آن را برای همیشه به عنوان یک دکوراسیون در منزل خود نگه دارید. دیدن بهترین عکس های شما بر روی بوم هر روز باعث خوشحالی شما و اطرافیانتان خواهد شد که با گذشت زمان محو و کمرنگ نمی شود.

 

کنواس چیست ؟

     کنواس گزینه مناسب برای ایجاد تمایز در دکوراسیون های فضای داخلی می باشد؛ در حقیقت کنواس پارچه ای مقاوم است که مصارف های گوناگونی دارد و در مواردی که نیاز به استحکام بالا باشد از کنواس استفاده می شود، کنواس (بوم ) دقیقا مانند انواع تابلوهای دیواری نظیر تخته شاسی ، قاب عکس و … برای تزئین یک دیوار، رویکرد متنوع تری ارائه می دهد.

 

چرا نیاز به چاپ کنواس داریم ؟

     درگذشته تنها استفاده از کنواس تولید تابلو بوم هایی بود که نقاشان با ذوق و هنر خود طرحی را روی این بوم پیاده سازی می کردند اما با فراگیر شدن صنعت چاپ دیجیتال در دنیای مدرن امروزی که دکوراسیون های جذاب و شیک بیش از پیش مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است و تابلو ها سهم مهمی در زیبایی بصری دارند کاربران می توانند طرح خود را به راحتی روی بوم چاپ کرده و استفاده نمایند.

طراحی دکوراسیون برای چا اماکنی مورد استفاده قرار می گیرد؟

طراحی دکوراسیون داخلی فقط و فقط محدود به منازل و ساختمان های مسکونی نیست، مدارس ، بیمارستان ها، هتل ها و ادارات و … بایستی دارای یک ظاهر زیبا و دلنشین برای جذب مخاطبین و مشتریان خود باشند.

 

جنس کنواس از چیست و در چه مدل هایی تولید می شود ؟

     بوم یا کنواس، پارچه ای قوی و بادوام است که با کنف ساخته شده است. در دوران مدرن تر ، پنبه و پارچه کتان جایگزین کنف شده است. بیشتر چاپ های بوم که برای منزل خریداری می کنید از پنبه یا پلی استر استفاده شده است و به همین دلیل می توان در دو نوع کنواس طبیعی و کنواس مصنوعی این محصول را خریداری نمود .

 

چاپ کنواس

 

تفاوت چاپ کنواس پنبه ای و کنواس پلی استر  در چیست ؟

     تفاوت اصلی بین این دو در دقت رنگ است، چاپ های پلی استر رنگی تر و چاپ های پنبه ای ماندگار تر هستند ، بسیاری چاپ پنبه را با کیفیت بالاتر می دانند ، اما پلی استر گزینه ی مقرون به صرفه تر است و همچنین از چاپ های جسورانه و رنگی بهره می برد.

 

امکان چاپ روی کنواس با جوهرهای مخصوص اکوسالونت ، یووی و سابلیمیشن

     کنواس به دلیل بافت پارچه ای و متفاوتی که دارد در بین نقاشان دارای محبوبیت فراوانی است. همچنین با وجود دستگاه های چاپ دیجیتال پیشرفته ، امکان چاپ روی کنواس با جوهرهای مخصوص فراهم شده است. تفاوت چاپ ها بدلیل تفاوت در تقاضای مشتریان این محصول می باشد به این صورت که برخی مشتریان تقاضای چاپ با ماندگاری بالا دارند ، برخی هزینه پایین تر را می پسندند و برخی طراوت و شادابی رنگ چاپ را مهم تر می دانند .

کنواس کاغذی

     نوع دیگر کنواس، بصورت کاغذی می باشد و برگه‌ای است که سطح کوتد شده دارد و فوق العاده شبیه به پارچه ساخته شده است.

 

یک پیشنهاد خوب برای ماندگاری چاپ عکس روی کنواس

     اگر ماندگاری چاپ بوم ، طراوت و شادابی طرح برای شما اهمیت بیشتری دارد پیشنهاد ما به شما استفاده از چاپ مستقیم روی کنواس طبیعی می باشد .

 

چاپ بوم یک روش هنری

     این نوع چاپ روشی چشم نواز برای نشان دادن عکس های مورد علاقه اشخاص است. این یک روش هنری برای به روز کردن فضای داخلی می باشد. دلیل این امر این است که آنها از لحاظ ظاهری به نقاشی های روغنی و اکریلیک شباهت دارند.

 

تفاوت چاپ بوم با نقاشی روی بوم

     هرگز نباید چاپ بوم، با یک نقاشی بوم اشتباه گرفته شود. چاپ بوم یا کنواس تصویری است که از یک چاپگر جوهر افشان روی بوم چاپ می شود.

 

چاپ بوم

 

روش های چاپ کنواس

     این نوع چاپ به دو صورت با کلاف و بدون کلاف صورت می گیرد. در روش همراه با کلاف به فریم چوبی همانند تابلوهای بوم چسبانده می شود و همچنین بدون کلاف نیز تنها چاپ روی کنواس صورت می گیرد.

یک نکته بسیار مهم در چاپ کنواس به روش کلاف

     نکته ای که همواره باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این موضوع می باشد که کلاف های چوبی شما نباید از چوب نامرغوب تهیه شود چون در گذر زمان چوب شما تاب برداشته ، موریانه می گیرد و … . اما می توانید از متریال های با کیفیت مثل چوب روس در تهیه کلاف استفاده نمایید تا از این لحاظ خاطر جمع باشید.

 

معیارهای تعیین هزینه در این چاپ

     هزینه چاپ این نوع محصول تا حد زیادی به اندازه چاپ بستگی دارد و همچنین مولفه های همچون کیفیت، قاب دار یا بدون قاب بودن، ضد آب بودن و… در قیمت کنواس تاثیر گذار است.

 ۹۸۰۴۲

سوالات متداول :

جنس کنواس از چیست و در چه مدل هایی تولید می شود ؟

بوم ، پارچه ای قوی و بادوام است که با کنف ، پنبه و پارچه کتان است و به می توان در دو نوع کنواس طبیعی و  کنواس مصنوعی این محصول را خریداری نمود.

تفاوت چاپ کنواس پنبه ای و پلی استر در چیست ؟

تفاوت اصلی بین این دو در دقت رنگ است، چاپ های پلی استر رنگی تر و چاپ های پنبه ای ماندگار تر هستند ، بسیاری چاپ پنبه را با کیفیت بالاتر می دانند ، اما پلی استر گزینه ی مقرون به صرفه تر است و همچنین از چاپ های جسورانه و رنگی بهره می برد.

امکان چاپ روی کنواس با جوهرهای مخصوص اکوسالونت، یووی و سابلیمیشن

با وجود دستگاه های چاپ دیجیتال پیشرفته ، امکان چاپ روی کنواس با جوهرهای مخصوص فراهم شده است. تفاوت چاپ ها بدلیل تفاوت در تقاضای مشتریان این محصول می باشد به این صورت که برخی مشتریان تقاضای چاپ با ماندگاری بالا دارند ، برخی هزینه پایین تر را می پسندند و برخی طراوت و شادابی رنگ چاپ را مهم تر می دانند .

معیارهای تعیین هزینه در این چاپ

هزینه چاپ این نوع محصول تا حد زیادی به اندازه چاپ بستگی دارد و همچنین مولفه های همچون کیفیت، قاب دار یا بدون قاب بودن، ضد آب بودن و… در قیمت کنواس تاثیر گذار است.

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *