لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ مستقیم روی شیشه و آینه | قیمت و شرایط چاپ

 

چاپ روی شیشه

چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) روی شیشه و آینه :

یکی از محبوب ترین ها که در صنعت دکوراسیون کاربرد دارد چاپ روی شیشه می باشد. به طور کلی یکی از  انواع چاپ دیجیتال است که بخش مهمی از صنعت چاپ به شمار می‌رود. همچنین از آن برای جذابیت ظاهری و یا امور تبلیغاتی بیشتر استفاده می‌شود. 

میزان کیفیت و ماندگاری طرح چاپی روی شیشه ها نیز به دستگاه‌های چاپگر و جوهری که استفاده می‌کنند، بستگی دارد. معمولا محصولات چاپی حدود ۱۰ سال ماندگاری دارند.  اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتری در زمینه قیمت چاپ روی شیشه و آینه ، دستگاه های چاپ روی شیشه ، مراحل مختلف چاپ و … هستید، پیشنهاد می کنیم که این محتوا را تا انتها مطالعه نمائید.

چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) روی چه اجسامی قابل انجام است ؟  

شاید در ابتدا باور این موضوع برای مردم و حتی مجریان تبلیغاتی سخت بود که تکنولوژی چاپ مستقیم این امکان را فراهم کرده باشد تا تقریبا روی تمام اجسام سخت قابلیت چاپ وجود داشته باشد و فرآیند هایی نظیر:

را بتوان با کیفیت ترین شکل انجام داد. به مرور دستگاه های فلت بد خود را به اثبات رساندند و توانستند جایگاه محکمی برای خود پیدا کنند .

 << برای دیدن خلاقبت در طرح های استیکر و چگونگی چاپ روی آن کلیک کنید. >>

نکات مربوط به چاپ روی شیشه :

 همان طور که اشاره شد. شیشه یکی از متریال های مورد استفاده در تکنولوژی چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) می باشد.

شیشه بخاطر خصوصیات فیزیکی و نمای زیبا و عایق خود در صنعت بسیار پر کاربرد بوده و طرفداران بی شماری دارد. با چاشنی تکتولوژی چاپ مستقیم می توان باعث اجرای متفاوت تر و بسیار شکیلتر سازه ها و دکوراسیون های داخلی شد و نمای آنها را بسیار حرفه ای تر به نمایش گذاشت. و از شیشه های چاپدار برای بهبود شرایط دکوراسیون خود بهره برد.

محدودیت های سایز شیشه در چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) :

     دستگاه های فلت بد وارد شده به ایران در سایز های مختلفی موجود می باشد. که از سایز ۳۰*۴۵ شروع شده. و به بزرگترین آن یعنی سایز ۲۰۰*۳۰۰ ختم می شود. طبیعتا بزرگترین سایز چاپ روی شیشه هم نمی تواند بیشتر از  ۲۰۰*۳۰۰ سانتی متر باشد. پس نتیجه می گیریم که تمام شیشه های کوچکتر از ۲۰۰*۳۰۰ سانتی متر می توانند به راحتی مورد چاپ قرار بگیرند .

محدودیت های ارتفاع ( ضخامت ) شیشه در چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) :

 • دستگاه های چاپ مستقیم معمولا  تا ارتفاع ۱۳ سانتی متر قابلیت چاپ را دارند .
 • شیشه های موجود در بازار ایران هم البته بسته به نوع جنس و کارخانه تولید کننده آن در ضخامت های ۲ تا ۲۰ میلی متر موجود می باشد .
 • با توجه با حداکثر ضخامت شیشه که ۲۰ میلی متر  اعلام شد پس محدودیتی در چاپ روی انواع شیشه از لحاظ ضخامت وجود ندارد.
 • ولی در شیشه های سایز بزرگ که در ضخامت های بالا قصد چاپ دارید بایستی استقامت سینی دستگاه فلت را بررسی نمائید .

دلیل عدم تمایل چاپخانه ها به چاپ روی شیشه های ضخیم

نکته قابل توجه این که چاپ شیشه در ضخامت های بالا  و نامتعارف برای برخی دستگاه ها بسیار خطر ناک می باشد و باعث آسیب های بسیار جدی به هدهای دستگاه می شود و از این رو هستند چاپخانه هایی که تمایلی به چاپ روی شیشه های با ضخامت غیر معمول را ندارند .

چاپ روی شیشه

 

مشکلات چاپ روی شیشه :

     چاپ مستقیم روی شیشه درست مثل چاپ روی فلز، کاشی و این قبیل اجسام که سطح نفوذ ناپذیری دارند ، مانگار نبوده و به راحتی آسیب پذیر می باشد ، لذا برای ماندگاری چاپ بر روی شیشه دو راه را می توان پیش گرفت :

 • استفاده از کوتینگ یا پرایمر مخصوص چاپ روی شیشه
 • استفاده کردن از شیشه سند بلاست شده

شیشه سندبلاست چیست ؟

یکی از روش های مات کردن و ایجاد طرح بر روی شیشه ، سند بلاست کردن آن است. در روش سندبلاست نوعی ماسه خاص با فشار بر روی شیشه پاشیده می شود و سبب مات شدن شیشه می شود.

ویژگی های شیشه سندبلاست

در این نوع شیشه ، می توان طرح ها و نقش های دلخواه را بر روی شیشه ایجاد نمود ، یعنی طرح خاصی را بر روی شیشه سندبلاست کرد . شرکت ها و سازمان ها از شیشه های سند بلاست برای ایجاد طرح لوگو ، برند و یا شعار تجاری بر روی شیشه استفاده می کنند که هم سبب مات شدن شیشه می شود و هم لوگو و یا برند به وضوح نمایش داده می شود و مجریان چاپ مستقیم روی شیشه از شیشه های سندبلاست شده برای مقاوت بالای آن استفاده می کنند ، چون بعد از انجام چاپ روی شیشه های سندبلاست دیگر مشکلی برای سطح چاپ شده پیش نخواهد آمد و این سطح از آسیب در امان خواهد بود .

امکان چاپ ۵ رنگ روی شیشه هست ؟

     دستگاه های چاپ فلت بد امکان چاپ ۵ رنگ روی تمامی اجسام و متریال ها را دارند پس انواع شیشه نیز از این قاعده مستثنا نیستند .

چاپ ۵ رنگ چیست ؟

تمامی دستگاه ها و جوهرها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که روی سطح کاملا سفید و استخوانی بهترین جلوه خود را نشان بدهند ، طبیعتا در تکنولوزی چاپ مستقیم وقتی می خواهیم روی تمامی اجسام صاف و متریال های رول و شیت چاپ بزنیم به این مشکل برخورد خواهیم کرد که بعضی از این سطوح کاملا سفید و یا حتی اصلا سفید نیستند. پس طبیعتا خروجی چاپ روی آن سطح بسیار متفاوت با پیش نمایش آن طرح بر روی مانیتور یا گوشی موبایل خواهد بود.

استفاده از جوهر سفید در چاپ ۵ رنگ

دلیل این تفاوت شیشه چاپ شد با نمایش آن در مانیتور، در این است که زمینه غیر سفید باعث از بین رفتن شادابی و جلوه اصلی کد رنگ ها شده و برای حل این مشکل پای جوهر سفید به میان آمد و نقش این جوهر در زمان چاپ ایجاد زمینه سفید برای طرح ها بود . با گذر زمان این رنگ سفید نقش دوم و سومی نیز پیدا کرد و آنها ایجاد برجستگی در چاپ  و پوشش بعد از چاپ بود .

کاربرد چاپ ۵ رنگ در شیشه چیست ؟

چاپ روی این متریال را می توان به دو صورت اجرا کرد  :

  1. چاپ مستقیم روی شیشه
  2. چاپ به صورت معکوس  ( mirror printing ) و پشت شیشه  

 

در حالت عادی در چاپ مستقیم ، چاپ روی سطوح را اجرا می کنند ولی در برخی اجسام مانند شیشه ، پلکسی گلاس و … که سطوحی بی رنگ و شفاف دارند ، برای محفوظ بودن چاپ ( عدم آسیب پذیری ) و نمایان بودن سطح شیشه ای و شفاف جسم ، طرح را پشت آن چاپ می کنند ؛ در هر دو مدل چاپ ، از رنگ سفید برای رنگ پنجم بهره می گیرند ولی در یک مدل چاپ سفید روی چاپ اصلی قرار می گیرد و در مدل دیگر چاپ سفید زیر چاپ اصلی اجرا می شود .

چاپ روی شیشه سکوریت :

در صورتی که در فضای اداری یا تجاری خود از شیشه سکوریت استفاده کرده اید ، می توانید به راحتی هر طرح و نقشی را روی شیشه های خود پیاده کنید.

قیمت چاپ عکس و متن روی شیشه :

برای چاپ روی شیشه شما هیچ محدودیتی از نظر طرح نخواهید داشت ، این بدان معناست که می توانید عکس های کاملا رنگی یا حتی نوشته های بسیار ریز یا درشت را برای چاپ ارسال نمائید و طرح ارسالی شما تاثیری بر قیمت گذاری چاپ نخواهد داشت .

به طور کلی هزینه چاپ ۴ رنگ روی شیشه متر مربعی ۲۵۰.۰۰۰ تومان و هزینه چاپ ۵ رنگ ( + رنگ سفید ) متر مربعی ۳۵۰.۰۰۰ تومان خواهد بود .

چاپ عکس رنگی یا متن روی آینه :

یکی از نیاز های مدرن در طراحی داخلی و دکوراسیون ، درخواست های مکرر برای چاپ روی آینه می باشد .

برای چاپ روی آینه می توان از ۲ روش استفاده کرد :

۱- چاپ روی شیشه و سپس اجرای جیوه در پشت آن برای تولید آینه

۲- استفاده از پرایمر روی سطح آینه و دقیقا در زیر محل چاپ برای بالا رفتن استقامت چاپ

محدودیت در طرح های چاپ روی شیشه :

با توجه به امکان چاپ ۵ رنگ و از طرفی سطح صاف و کاملا صیقلی شیشه ، محدودیتی در نوع طرح ارسالی برای چاپ وجود ندارد و همواره می توان از تمامی کد رنگ ها و وکتور ها با خیالی آسوده بهره گرفت .

نکاتی برای طراحان که به چاپ مستقیم با کیفیت کمک بسیار زیادی می کند :

  1. در زمان ارسال فایل چاپی به چاپخانه ، همان طور که پیش تر گفته شد فایل های خود را با مُد ۴ رنگ CMYK طراحی نمائید و سایز طرح را دقیقا هم سایز سطح کار و رزولوشن طرح را حداقل ۱۵۰ در نظر بگیرید . برای اطمینان از انجام کار در بالاترین کیفیت فایل لایه باز طرح را در یکی از فرمت های PDF ، Tiff یا Cdr در اختیار چاپخانه قرار دهید و در صورت استفاده از متن ( با فونت خاص )  لایه های متنی را به وکتور تغییر دهید .
  2. تمیز کردن سطح متریال برای چاپ مستقیم مستحکمتر
  3. برای استحکام بیشتر چاپ در صورت امکان سطح متریال را شسته و یا به کمک الکل  چربی زدایی نمائید.

چاپ لوگو روی شیشه :

چرا تبلیغات ؟! نوآوری ها و خلاقیت ها

در دنیای امروز ما که تبلیغات به بزرگترین رکن فروش و بازاریابی محصولات و خدمات تبدیل شده است ، همواره اصحاب رسانه و مجریان امور تبلیغاتی در صدد پیدا کردن روش های نوین برای تبلیغات هستند و دست به نوآوری و خلاقیت ها بعضا قابل توجهی هم می زنند ؛ از این نوآوری و خلاقیت ها می توان به 

 • شیوه ها و متد های طراحی گرافیکی
 • نوع چاپ اوراق تبلیغاتی
 • به کار گیری مهندسی های جدید در ساخت سازه های نمایشگاهی و … اشاره کرد.

چرا چاپ مستقیم و چرا فلت بد ؟!

از ابتدایی ترین روز های ورود صنعت چاپ در عرصه تبلیغات همیشه کار بر این منوال پیش رفته بود. که اوراق تبلیغاتی روی یک سری متریال های خاص ( مانند : تراکت ، پوستر ، بروشور ، بنر ، استیکر و … ) چاپ شده. و در محل های مناسب نصب و چسبانده و یا در سطح شهر پخش می شدند. این چسباندن و یا پخش کردن اوراق تبلیغاتی مزیت ها و معایبی داشتند. که مجریان تبلیغاتی به اجبار و در فشار شرایط موجود یکی از این دو روش را انتخاب می کردند .

ورود تکنولوژی چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) و رفع برخی اشکالات

 از ورود تکنولوژی چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) به عرصه چاپ و تبلیغات شاهد دگرگونی های زیادی در این عرصه شدیم :

 • دیگر مشکل کنده شدن برچسب ها از روی سطوح را نخواهیم دید.
 • دیگر برای پخش اوراق تبلیغاتی الزامی به استفاده از کاغذ و متریال هایی از این قبیل نداریم.
 • و می توانیم روی هر جسم سختی چاپ و تبلیغات انجام بدهیم.
 • دیگر باران و برف اوراق تبلیغاتی را نابود نخواهد کرد.
 • دیگر آفتاب چاپ های ما را دچار افت کیفیت و تغیـیر رنگ نخواهد کرد.
 • و می توانیم با اطمینان خاطر امور تبلیغاتی خود را پیگیری و اجرا کنیم .

A005

سوالات متداول چاپ مستقیم روی شیشه

چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) روی شیشه چیست ؟

تکنولوژی چاپ مستقیم این امکان را فراهم کرده تا تقریبا روی تمام اجسام سخت نظیر شیشه ، سنگ ، کاشی ، چوب ، سرامیک ، گالوانیزه ، استیل ، MDF ، پلی کربنات ، پلاستیک ، فوم ، تخته ، پلکسی گلاس ، طلق و … بتوان چاپ انجام داد.

هزینه و قیمت چاپ مستقیم یووی ( فلت بد ) روی شیشه چیست ؟

هزینه چاپ روی شیشه به صورت پروژه ای محاسبه می شود. و عواملی نظیر سایز ، تعداد ، قطر ، نوع طرح ، چاپ ۵رنگ و چاپ برجسته بر روی قیمت گذاری چاپ روی شیشه ماثر هستند. که طبیعتا برای استعلام قیمت می بایست با چاپخانه ها در تماس بود .

امکان چاپ ۵ رنگ روی شیشه هست ؟

دستگاه های چاپ فلت بد امکان چاپ ۵ رنگ روی تمامی اجسام و متریال ها را دارند. پس انواع شیشه نیز از این قاعده مستثنا نیستند .

مشکلات چاپ روی شیشه چیست ؟

چاپ مستقیم روی این متریال درست مثل چاپ کاشی ، فلز و این قبیل اجسام که سطح نفوذ ناپذیری دارند. مانگار نبوده و به راحتی آسیب پذیر می باشد ، لذا برای ماندگاری چاپ بر روی شیشه دو راه را می توان پیش گرفت :
۱- استفاده از کوتینگ یا پرایمر مخصوص چاپ روی شیشه
۲- استفاده کردن از شیشه سندبلاست شده

محدودیت های سایز شیشه در چاپ مستقیم چیست ؟

بزرگترین سایز چاپ روی این متریال نمی تواند بیشتر از ۲۰۰*۳۰۰ سانتی متر باشد ؛ پس نتیجه می گیریم که تمام شیشه های کوچکتر از ۲۰۰*۳۰۰ سانتی متر می توانند به راحتی مورد چاپ قرار بگیرند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

مشاوره و استعلام قیمت

یک پاسخ

 1. چاپ روی شیشه عسل میخواستم میشه راهنماییم کنید ۰۹۱۴۴۰۸۳۰۸۶ شماره تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *