لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ تصویر و طرح دلخواه روی کاشی و سرامیک

جزئیات چاپ روی کاشی و سرامیک:

چاپ مستقیم روی کاشی: تحلیل انواع روش های چاپ روی انواع کاشی و سرامیک و بررسی بازار فعالیت و استفاده این متریال بسیار اهمیت دارد و ما سعی داریم تا بتوانیم با جزئیات دقیق و تصاویر و ویدئو جذاب شما را با این سبک چاپ و تبلیغات آشنا کنیم، پیشنهاد می کنیم محتوا را تا انتها مطالعه نموده و از کلیپ بالا بازدید نمائید.

 

چاپ طرح دلخواه شما روی انواع کاشی و سرامیک:

یکی از متریال های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کاشی و سرامیک می باشد که به دلیل مشخصات فیزیکی خود نظیر صاف بودن سطح، تحمل دمای بسیار بالا و حتی زیر صفر، عایق آب و … همیشه پر استفاده بوده و هست.

کاشی و سرامیک معمولا در سایزهای مختلف و طرح های بسیار متنوع تولید و روانه بازار می شود.

طبیعتا برخی از کاربران خوش ذوق و حساس ترجیح می دهند به جای استفاده از طرح های موجود در بازار، طرح خاص خود را روی کاشی چاپ کنند و دکوراسیون منحصر بفردی داشته باشند به همین دلیل به سمت سفارش چاپ روی کاشی و سرامیک سوق پیدا می کنند.

 

دستگاه چاپ روی کاشی و سرامیک:

کاشی و سرامیک را می توان به کمک دو نوع دستگاه چاپی مورد چاپ قرار داد.

 1. چاپ مستقیم روی کاشی یا فلت بد
 2. چاپ غیرمستقیم روی کاشی یا سابلیمیشن

 

سایز بندی کاشی و سرامیک به چه صورت می باشد؟

کاشی های موجود در بازار ایران معمولا در سایزهای ۲۵*۵۰ ، ۵۰*۵۰ ، ۱۰۰*۱۰۰ و ۲۰۰*۲۰۰ میلی متر تولید می شود و در مقابل تنوع سایز سرامیک بسیار بیشتر از کاشی می باشد؛

کاشی و سرامیک ها تنوع طرح و پخت متفاوتی دارند، ولی تیم تولید محتوای سرزمین چاپ در این مقاله به شرایط چاپ مستقیم بر روی کاشی و سرامیک های سفید خواهد پرداخت.

 

گستردگی تبلیغات محیطی و تزئینات داخلی:

تبلیغات محیطی و تزئینات داخلی در عرصه بسیار بزرگی فعالیت می کند و کاربران و مصرف کنندگان بسیار زیادی هم دارد، برای همین موضوع است که در گذر زمان نیاز به تغییرات و بروزرسانی های مداوم دارد که این تغییرات شامل تنوع بالا در متریال های مورد استفاده و طرح ها و نقش های گوناگون می باشد.

یکی از روش های چاپ استفاده از تکنولوژی چاپ مستقیم یا فلت بد می باشد که به شما اجازه می دهد روی تمام سطوح صاف طرح خود را به راحتی و با کیفیت بالا چاپ نمائید.

 

موارد استفاده از تکنولوژی چاپ روی کاشی و سرامیک در تزئین و دکوراسیون داخلی چیست؟

موارد استفاده از کاشی و سرامیک های چاپی متعدد است و اگر بخواهیم به مواردی از آن اشاره کنیم باید به:

 • چاپ کاشی دکوراتیو برای استفاده در قاب
 • چاپ کاشی های بین کابینتی و دیواری
 • چاپ کاشی های مخصوص مسجد و حسینیه
 • چاپ کاشی مخصوص دیوارهای موزه و زورخانه
 • چاپ کاشی مخصوص استخر، سونا و جکوزی
 • چاپ کاشی های مخصوص سردرب ورودی اماکن
 • چاپ کاشی مخصوص حمام و سرویس بهداشتی
 • چاپ کاشی برای استفاده روی مزار و آرامگاه

 

تا چه سایزی می توان سفارش چاپ مستقیم روی کاشی را داد؟

در سفارش چاپ روی کاشی و سرامیک محدودیت در سایز طرح ندارید، چرا که تمام طرح های شما به صورت پازلی چاپ می شود، به این صورت که اگر طرح شما در سایز ۲۰۰ در ۳۰۰ سانتی متر باشد و از این رو که ما کاشی یا سرامیکی در این سایز نداریم پس باید کاشی های خام را در کنار هم قرار بدهیم تا تولید یک کاشی در این سایز بکنیم یعنی ۲۴ عدد کاشی ۵۰ در ۵۰ سانتی متر در کنار هم تشکیل یک کاشی در سایز ۲۰۰ در ۳۰۰ سانتی متر را می دهد؛ با همین روش می توان در هر سایزی اقدام به سفارش چاپ کاشی و سرامیک نمود.

 

آیا محدودیتی در طرح های چاپی روی کاشی و سرامیک وجود دارد؟

چاپ روی کاشی و سرامیک به صورت دیجیتال انجام می شود و به همین دلیل محدودیتی در انتخاب رنگ نخواهید داشت و می توانید در طرح های خود از هر طرح و رنگ و نقشی استفاده نمائید.

چاپ فلت بد درست برعکس چاپ سیلک و تامپو نیازی به ساخت کلیشه ندارد و کاربران هزینه ای بابت این موضوع پرداخت نمی کنند و می توانند هر سفارش را در طرح های مختلفی ثبت نمایند.

نکته ای که وجود دارد و حتما باید مدنظر قرار بگیرد کیفیت بالای طرح می باشد، به دلیل چاپ در سایز بزرگ نیاز به طرحی با کیفیت مطلوب می باشیم پس در زمان شروع طراحی رزولوشن طرح را روی ۳۰۰ قرار داده و سایز را درست به اندازه سایز سفارش در نظر بگیرید.

مد رنگی بایستی ۴ رنگ (CMYK) باشد.

 

شرایط ماندگاری چاپ و طراحی بر روی کاشی به چه شکل است؟

ماندگاری چاپ بر روی کاشی بسیار بالاست و تا سالیان طولانی در معرض تابش نور آفتاب و یا بارش باران و برف هم آسیب نخواهد دید. دلیل این اطمینان ما از چاپ روی کاشی استفاده از پرایمر و همینطور اسپری کردن لاک محافظ بر روی کاشی و سرامیک چاپ شده می باشد که این لاک باعث محافظت از چاپ در برابر عوامل محیطی مانند سائیده شدن جسمی به کاشی و شست و شوی کاشی می گردد و این لاک همینطور می تواند چاپ روی کاشی را در برابر عوامل جوی دیگر نیز محافظت کند.

 

قیمت چاپ روی کاشی و سرامیک

قیمت چاپ روی کاشی مانند بسیاری از متریال های دیگر در عرصه چاپ فلت بد به صورت پروژه ای محاسبه می شود ولی می توان عوامل موثر در بالا و پایین رفتن قیمت چاپ کاشی را به صورت تیتر وار بیان نمود.

 • تیراژ و سایز پروژه بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • درخواست برای لاک زدن کاشی و سرامیک برای افزایش استحکام چاپ
 • نوع طرح (بدلیل تاثیر گذاری در سرعت و پروفایل چاپی)

و … از عواملی می باشد که در برآورد هزینه چاپ کاشی تاثیر گذار می باشد.

 

چاپ مستقیم روی کاشی

چاپ روی سرامیک در خانه:

در صورتی که به شغل دوم و چاپ انواع تابلو دکوراتیو در منزل فکر می کنید، بهترین گزینه برای شما خرید یک پرینتر جوهرافشان و یک دستگاه چاپ سابلیمیشن می باشد.

چاپ دیجیتال کوره ای روی کاشی:

بهترین گزینه برای چاپ عکس و تصویر شخصی روی کاشی استفاده از تکنولوژی چاپ مستقیم یا فلت بد می باشد. جوهرهای فلت بد تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد استقامت در برابر حرارت غیر مستقیم را دارند.

به خاطر همین استقامت مطلوب شما می توانید کاشی و سرامیک چاپ شده را داخل کوره هم قرار دهید.

 

تاثیر کیفیت کاشی در کیفیت خروجی چاپ بر روی کاشی

کاشی های ایرانی و خارجی تفاوتی در برآورد هزینه چاپ ندارد ولی این موضوع را مدنظر داشته باشید که کاشی ها بدلیل هموار و صیقلی بودن سطح خود بسیار تفاوت در کیفیت خروجی چاپ دارند.

پس در هنگام تهیه کردن کاشی و سرامیک، ابتدا با کارشناسان مجموعه سرزمین چاپ در تماس باشید تا بتوانید بهترین متریال را تهیه بفرمائید.

 

نکات مهم در انتخاب یک کاشی ایده آل برای چاپ

در انتخاب کاشی بسیار دقت داشته باشید تا سطح کاشی کاملا سفید یا اصطلاحا گچی باشد. چرا که هر چقدر سطح کاشی به رنگ کرم نزدیک باشد در وضوح چاپ تاثیر بسیار مستقیم می گذارد و باعث تغییر در رنگ بندی طرح شما خواهد شد.

بهترین خروجی چاپ از لحاظ شادابی و نزدیکی رنگ به واقعیت زمانی اتفاق می افتاد که متریال کاملا سفید باشد.

 

زمان تحویل پروژه های طراحی بر روی کاشی

زمان تحویل پروژه های چاپ مستقیم بر روی کاشی وسرامیک معمولا ۵ روزکاری می باشد، که طبیعتا این زمان بنا به شلوغی دستگاه و چاپخانه قابل تغییر می باشد.

پس زمان دقیق تحویل پروژه های خود را جویا شوید و در زمان اعلام شده برای تحویل آن اقدام نمائید .

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.