خدمات ما

کارت ویزیت

اهمیت چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت از ارکان شروع و راه اندازی یک کسب و کار می باشد و معمولا تمام صاحبان مشاغل دوست دارند تا یک کارت ویزیت خاص خود را داشته باشند و از همین رو در موضوعات خاصی مانند طراحی لوگو ، انتخاب نوع جنس کارت و طراحی کارت بسیار وسواس نشان می دهند .

 

انواع کارت ویزیت از لحاظ جنس چیست ؟

کارت ویزیت ها در انواع گلاسه ، سلفون مات وبراق ، لمینت مات وبراق ، کتان ، مخمل و پی وی سی موجود هستند که هر کدام ضخامت ، قیمت و کیفیت چاپ متفاوتی دارند .

 

برای چاپ کارت ویزیت چقدر زمان نیاز است ؟

در تعین زمان آماده شدن کارت ویزیت شما زمانی بین ۱ ساعت تا ۲۰ روز با توجه به نوع چاپ و نوع جنس انتخابی خودتان در نظر بگیرید ، که کوتاهترین زمان برای چاپ دیجیتال می باشد .

 

قابلیت چاپ دورو در کارت ویزیت هست ؟

در تمام مدل های کارت ویزیت امکان چاپ دورو وجود دارد و قابلیت چاپ دورو به شما این اجازه را می دهد تا فضای بیشتری برای طراحی و معرفی برند خود را داشته باشید و دیگر سفید مانده یک سمت کارت ویزیت شما باعث افت جذابیت آن نمی شود .

 

منظور از کارت طلاکوب چیست ؟

کارت ویزیت های لمینت و مخمل این امکان را دارند تا یک فیلم طلاکوب هم روی آنها قرار بگیرد ، طلاکوب کردن قسمتی از کارت مانند برجسته کردن می تواند جذابیت بیشتری به کارت ویزیت شما ببخشد .

 

منظور از کارت ویزیت برجسته چیست ؟

مانند طلاکوب ، می توان کارت های ویزیت لمینت را به صورت برجستگی موضعی نیز چاپ کرد ،  برجسته و طلاکوب کردن کارت می تواند شامل هر دو وجه پشت و روی کارت باشد .

 

دستگاه های چاپ کارت ویزیت کدام اند ؟

کارت ویزیت ها معمولا به دو روش اُفست و دیجیتال چاپ می شوند ؛ در چاپ دیجیتال کیفیت مطلوبی از کارت را خواهید دید و خروجی کارت به رنگ طراحی شما بسیار نزدیک خواهد بود ، زمان آماده شدن کوتاهی دارد و می توان در تعداد دلخواه ثبت سفارش نمود ولی در نوع دیگر ان یعنی چاپ افست خروجی چاپ از کیفیت معمول برخوردار است و تا ۲۰ درصد اختلاف رنگ بین طرح شما و خروجی چاپ امکان پذیر می باشد ، حداقل سفارش ۱۰۰۰ عدد می باشد و زمان آماده شدن به نسبت طولانی تری را دارد .

 

سایز چاپ کارت ویزیت به چه صورت می باشد ؟

کارت ویزیت ها در انواع سایز های ۸۵*۴۸ ، ۹۰*۶۰ ، ۵۵*۵۵ قابلیت چاپ دارد . البته استفاده از سایز ها مربوط به نوع انتخاب جنس کارت ویزیت شما را دارد .

 

ملاحظات و نکات طراحی کارت ویزیت چیست ؟

کارت ویزیت ها بعد از چاپ زیر تیغ برش رفته و از هم جدا می شوند ، معمولا دستگاه های برش خطای چند میلی متری دارند ، لذا توصیه اکید می شود در زمان طراحی المان های اصلی از حاشیه کارت فاصله حداقل ۵ میلی متری داشته باشند .

در صورتی که قصد چاپ افست را دارید سعی کنید از کد رنگ های خیلی خاص استفاده نکنید و حتی قبل از شروع طراحی کالیته رنگ استاندارد آن چاپخانه را دانلود و مطالعه نمائید .

رزولوشن طراحی خود را حتما روی ۳۰۰ پیکسل بر اینچ تنظیم نمائید و بعد از طراحی فقط خروجی JPG از طرح بگیرید .

در صورتی که نیاز به فایل طلاکوب یا فایل چاپ برجسته دارید باید یک تصویر با سایز و رزولوشن طرح اصلی آماده کنید ،  صفحه را تمام سفید کرده و آن قسمت که نیاز به برجستگی یا طلاکوب دارد را کد تک رنگ مشکی قرار بدهید .

چاپ افست و دیجیتال  هر دو به صورت ۴ رنگ انجام می گیرند پس مُد طراحی خود را CMYK تنظیم نمائید .

سایز فونت های استفاده شده کمتر از ۸ پوینت نباشد و در سایز های زیر ۱۰ پوینت از دورخط و سایه مناسب استفاده کنید تا نمایش متن را مختل نکند .

 

بهترین فونت های فارسی برای طراحی کارت ویزیت کدام اند ؟

استفاده از فونت مربوط به سلیقه طراحی می باشد ولی در بین انبوهی از طرح های ارسالی متوجه خواهید شد که پرطرفدارترین فونت ها : نازنین ، یکان ، میترا ، آوینی ، انتظار ، تیتر و نستعلیق هستند . برای دانلود فونت های مناسب طراحی  می توانید روی لینک زیر کلیک نمائید .

 

آیا می توان از کیو آر کد در طراحی کارت ویزیت استفاده کرد ؟

باید گفت که شما می توانید از QR CODE در کارت ویزیت خود استفاده نمائید ولی  حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که سایز آن کمتر از ۱۵ میلی متر نباشد و از یک تصویر باکیفیت بالا استفاده نمائید .

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *