لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ پلات لمینت | فتوگلاسه ، تحریر ، کتد سبک و سنگین

چاپ پلات چیست؟

یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین مدل های چاپ بین مخاطبان، چاپ کتد لمینت (پلات) با دستگاه پلاتر می باشد که اصطلاحا بین مردم به چاپ پلات شناخته می شود.

 

دستگاه چاپ پلات چیست؟

پلاتر نوعی پرینتر سایز بزرگ با تکنولوژی جوهر افشان می باشد و در شرایطی که پرینترها نهایتا تا سایز A3 قابلیت چاپ دارند پلاتر می تواند نقشه های معماری ، عکس و طرح های شما را تا عرض ۶۰ ، ۱۱۰ و ۱۵۰ سانتی متر و به صورت کاملا رنگی و با کیفیت چاپ نماید.

پلاتر ها معمولا در مدل های ۴ رنگ ، ۶ رنگ و ۸ رنگ موجود هستند.

 

چاپ پلات کتد لمینت

متریال های مورد استفاده در چاپ پلاتر چیست؟

از متریال های معمول برای چاپ با دستگاه پلاتر (چاپ کوتد) می توان به انواع کاغذ تحریر ، فتوگلاسه ، کوتد سبک و سنگین و بک لایت اشاره کرد.

به احتمال خیلی زیاد عبارت ” پلات لمینیت ” را بسیار شنیده اید. می توان گفت اکثر خروجی های پلاتر را برای ماندگاری و جذابیت بیشتر بعد از چاپ لمینت می کنند. حال می توان از لمینت گرم یا لمینت سرد استفاده نمود.

برندهای متعارف دستگاه های پلاتر در ایران ” اچ پی ، کانن و اپسون ” می باشند.

 

لمینیت چیست؟

لمینت یک لایه محافظ بی رنگ است که مانند پرس کارت عمل می کند و وظیفه آن محافظت از چاپ در مقابل آسیب های احتمالی نظیر نفوذ مایعات ، خراشیده شدن و … می باشد.

 

انواع لمینیت موجود در بازار:

لمینیت در دو مدل سرد و گرم موجود می باشد و تفاوت آنها در این می باشد که در نوع لمینت گرم ۲ لایه لمینت جلو و پشت چاپ قرار می گیرد و چاپ بین این دو لایه پرس می شود.

ولی در نوع لمینت سرد فقط یک لایه لمینت با دمای حدود ۶۰ درجه فقط بر روی چاپ قرار می گیرد و پشت چاپ تغییری نمی کند.

از لمینت سرد برای لمینت استیکر و بک لایت استفاده می شود . هر دو مدل گرم و سرد لمینت در دو نوع مات و براق نیز موجود می باشد. که به انتخاب و سلیقه مشتری بستگی دارد که کدام نوع را بپسندد.

 

ضخامت های مختلف لمینیت:

لمینیت معمولا در ضخامت های مختلف ۷۵ ، ۱۲۵ و ۱۵۰ میکرون مورد استفاده قرار می گیرد. که هر چقدر حساسیت کار بالا باشد از لمینت ضخیم تر استفاده می شود.

 

کاغد کتد (Coated) چیست؟

به کاغذی که رو و یا هر دو سمت آن با روکشی از جنس پلیمر پوشانده شده باشد را کاغذ کوتد می گویند.

دلیل این کار بالا بردن استحکام کاغذ در برابر شرایط محیطی و همینطور چاپ پذیری آن می باشد. به کمک این روکش پلیمری  همینطور برای داشتن ظاهری مات و یا براق کاغذ هم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عرض های مختلف و سایر ویژگی های کاغذ کوتد

کاغذ کوتد در عرض های مختلف ۶۳ ، ۹۴.۱ ، ۱۰۶.۷ و ۱۶۲ سانتی متر موجود می باشد . گرماژ کاغذ های کوتد در ۳ وزن ۱۲۰ ، ۱۳۰ و ۱۸۰ گرم موجود می باشد . از ویژگی های کاغذ کوتد می توان به چاپ پذیری به نسبت خوب و زمان خشک شدن بسیار کوتاه آن اشاره کرد.

 

کاغذ فتوگلاسه چیست؟

همان کاغذ کوتد ولی با سطح پلیمر شده با گلاسه که بسیار براق می باشد و به نسبت سنگین تر ؛ فتوگلاسه چاپ پذیری بسیار بالاتری نسبت به کوتد دارد و بخاطر براقیت بالای خود ، طرفداران زیادی دارد . گرماژ کاغذ فتوگلاسه ۲۲۰ گرم می باشد و برای چاپ تصویر صورت و پرتره بسیار مناسب است. کاغذ فتوگلاسه قابلیت لمینت ندارد.

 

کاغذ تحریر رول چیست؟

شاید شما کاغذ تحریر رو بیشتر به صورت شیت در سایز های A5 , A4 , A3  دیده باشید ولی باید بدانید که کاغذ تحریر به صورت رول و در عرض های متفاوت مثل ۶۰ ، ۹۰ و ۱۰۰ سانتی موجود می باشد . عمده مصرف کاغذ تحریر در چاپ پلاتر مربوط به چاپ نقشه های مهندسی می باشد . کاغذ تحریر را می توان لمینت گرم انجام داد ، به دو صورت مات و براق.

 

قیمت چاپ پلات کتد لمینت چقدر می باشد؟

هزینه چاپ پلاتر به صورت مترمربعی محاسبه می شود ، هزینه چاپ و لمینت جدای از هم هستند.

قیمت چاپ تحریر ۳۰.۰۰۰ تومان
قیمت چاپ کوتد سبک ۳۵.۰۰۰ تومان
قیمت چاپ کوتد سنگین ۴۰.۰۰۰ تومان
قیمت چاپ فتو گلاسه ۵۰.۰۰۰ تومان
در صورت درخواست لمینت براق به ازای هر مترمربع ۳۵.۰۰۰ تومان و لمینت مات ۴۵.۰۰۰ تومان به هزینه چاپ اضافه خواهد شد.

 

پلات در معماری و چاپ نقشه ساختمان و زمین:

تمام نقشه های معماری که در پروژه های ساختمان سازی شرکت ها استفاده می شود و همینطور چاپ نقشه های تصویر برداری شده از زمین های فروش که در بنگاه های املاک مورد استفاده قرار می گیرد همه از تکنولوزی چاپ پلاتر استفاده می کنند.

 

سرعت تحویل خدمات پلات؟

در صورت ثبت سفارش چاپ پلات ، زمانی که باید در نظر داشته باشید تا سفارش خود را تحویل بگیرید ۱ روز کاری خواهد بود.

 

سفارش آنلاین چاپ پلات:

برای ثبت سفارش چاپ پلات نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توانید به راحتی و به صورت غیرحضوری و آنلاین سفارش خود را ثبت نموده و در زمان مقرر درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

 

چاپ پلات لمینت عرض ۱۵۰:

تعرفه های اعلام شده در بالا صرفا برای چاپ تا عرض ۱۰۰ سانتی متر می باشد و هزینه چاپ عرض ۱۵۰ تقریبا ۵۰% بالاتر از هزینه معمول است.

چاپ پلات کتد لمینت

 

چاپ پلات ارزان و به صرفه کدام است؟

برای کاهش هزینه چاپ می توانید در زمان ثبت سفارش تاکید کنید که از کاغذ تحریر و از لمینت ۷۵ میکرون برای کار شما استفاده شود. این ترکیب ارزان ترین هزینه چاپ پلاتر می باشد.

 

قیمت لمینت عکس ( بدون چاپ ) چقدر است؟

معمولا برای برخی کاربران پیش می آید که تصاویر و چاپ های قدیمی خود را برای محافظت بیشتر برای لمینت کردن به چاپخانه می آورند. باید توضیح داد که هزینه لمینت عکس هر مترمربعی ۱۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

 

سوالات متداول :

پلاتر چیست ؟

نوعی پرینتر سایز بزرگ با تکنولوژی جوهر افشان ، قابلیت چاپ تا عرض ۱۵۰ سانتی متر

لمینت چیست ؟

لمینت یک لایه محافظ بیرنگ است که مانند پرس کارت عمل می کند و وظیفه آن محافظت از چاپ در مقابل آسیب های احتمالی نظیر نفوذ مایعات ، خراشیده شدن و … می باشد .

قیمت چاپ پلات چقدر می باشد ؟

قیمت چاپ تحریر ۳۰.۰۰۰ تومان
قیمت چاپ کوتد سبک ۳۵.۰۰۰ تومان
قیمت چاپ کوتد سنگین ۴۰.۰۰۰ تومان
قیمت چاپ فتو گلاسه ۵۰.۰۰۰ تومان
در صورت درخواست لمینت براق به ازای هر مترمربع ۳۵.۰۰۰ تومان و لمینت مات ۴۵.۰۰۰ تومان به هزینه چاپ اضافه خواهد شد .

سفارش آنلاین چاپ پلات کتد لمینت :

برای ثبت سفارش چاپ پلات نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توانید به راحتی و به صورت غیرحضوری و آنلاین سفارش خود را ثبت نموده و در زمان مقرر درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید .

 

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.