لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ روی انواع فلز + قیمت: گالوانیزه ، آلومینیوم ، استیل ، مس

دستگاه چاپ تصویر روی انواع فلز کدام است ؟

چاپ مستقیم روی فلز تنها با دستگاه های چاپ دیجیتال فلت بد ( Flat Bed ) انجام می شود.

این دستگاه قابلیت چاپ تمام رنگی روی انواع فلز از قبیل گالوانیزه ، استیل ، آلومینیوم ، مس و … را دارا می باشد.

 

تعرفه و هزینه چاپ مستقیم روی فلز:

هزینه چاپ مستقیم روی انواع فلز بستگی به جزئیات هر پروژه دارد ولی به صورت کلی تعرفه چاپ ۴ رنگ مترمربعی ۲۵۰/۰۰۰ تومان و هزینه چاپ ۵ رنگ مترمربعی ۴۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 

چرا چاپ مستقیم روی فلز؟

چاپ روی فلز با استفاده از دستگاه‌های چاپ دیجیتال انجام می‌شود و فلز یکی از اصلی ترین مواد اولیه برای ساخت انواع وسایل و تجهیزات می باشد.

به همین دلیل در صنایع مختلف به میزان زیادی مورد بهره برداری قرار می گیرد. با توجه به این که تمامی کارخانه جات معتبر و شناخته شده از چاپ برای برند سازی استفاده می کنند.

به این صورت که لوگو و نام برند خود را روی محصولات تولیدی درج می کنند. بنابراین چاپ روی فلز از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است. 

 اگر کیفیت چاپ ، شادابی رنگ ، ماندگاری متریال اهمیت ویژه ای برایتان دارد ، چاپ روی فلز را از دست ندهید.

 

چاپ روی فلز
چاپ روی فلز

قیمت چاپ ( عکس ، متن ) روی انواع فلز چگونه محاسبه می شود ؟

برای محاسبه هزینه چاپ روی فلز موارد مختلفی باید مورد بررسی قرار بگیرد. اولین مورد نوع دقیق متریال می باشد. می توانید از گالوانیزه ، استیل ، آلومینیوم و … استفاده کنید.

مورد دوم سایز چاپ می باشد که تاثیر مستقیم در میزان مصرف فلز و پرت آن را مشخص می کند.

مورد سوم رنگ آستر روی فلز ، مورد چهار چاپ و مورد پنجم ( آخر ) لاک محافظ روی فلز می باشد.

که تمام این موارد می بایست توسط کارشناسان مجموعه یووی پرینت محاسبه قیمت و به مشتریان عزیز اطلاع رسانی شود.

 

راهکار فنی برای افزایش ماندگاری و استقامت چاپ روی انواع فلز

یکی از راه ها برای بهبود وضعیت ماندگاری و استحکام چاپ روی انواع فلز استفاده از پرایمر یا همان کوتینگ می باشد.

راه دوم رنگ کردن آستر فلز قبل از چاپ می باشد.

راه سوم لاک محافظ روی چاپ می باشد.

 

پرایمر چیست؟

کوتینگ یا پرایمر محلولی می باشد که مقداری از آن را قبل از شروع چاپ روی محل مورد نظر ریخته و با دستمال کل محل را آغشته می کنیم.

این پرایمر با توجه به خاصیت ذاتی خود نقشی بین چاپ و خود فلز بازی می کند و باعث می شود تا جوهر با شدت بالاتری به سطح فلز بچسبد.

 

رنگ کردن آستر فلز به چه صورت و به چه دلیل انجام میگیرد؟

سطح فلز به خاطر نفوذ ناپذیری و پخته شدن در زمان تولید به هیچ عنوان چاپ پذیری خوبی ندارد. برای حل مشکل استقامت چاپ روی فلز یکی از راه ها رنگ کردن سطح فلز قبل از عملیات چاپ می باشد.

در این روش سطح فلز کاملا به رنگ سفید یا هر رنگ دلخواه شما در می آید و سپس کار چاپ شروع می شود ، رنگ بخاطر ذات چسبندگی بالای خود به راحتی به فلز می چسبد و جوهر چاپ هم می تواند به راحتی در رنگ نفوذ کند پس به همین ترتیب ما توانسته ایم با بازی واسطه رنگ آستر چاپ خود را با استقامت بالا روی فلز انتقال دهیم.

 

لاک یا محافظ چاپ چیست؟

راه کار آخر برای افزایش استقامت چاپ روی فلز استفاده از لاک می باشد.

در این روش پس از پایان پروژه چاپ ، لاک خود را که می تواند از انواع : اپوکسی ، رزین ، پلی استر و … باشد را روی چاپ استفاده می کنیم.

این لاک ها و محافظ ها هر کدام برای مصارف خاصی استفاده می شوند و طبیعتا هزینه و استقامت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.

 

یا برای استحکام بسیار بالا از لاک محافظ استفاده نمود. پرایمر تا حدی به استحکام چاپ کمک می کند، ولی در موارد صنعتی و حساس اصلا استفاده از کوتینگ پیشنهاد نمی شود؛ درست برعکس کوتینگ ، لاک محافظ بسیار با دوام و مقاوم است و می تواند خیال شما را برای ماندگاری بالای محصول حتی تا بالای ۲۰ سال راحت کند .

 

چاپ عکس روی فلز با کیفیت بسیار بالا و شاداب

خروجی دستگاه های فلت بد بسیار با کیفیت و تقریبا خیلی نزدیک به مانیتور می باشد. در این نوع چاپ تمام جزئیات طرح و عکس به راحتی قابل رویت است و حتی می توان متن های بسیار کوچک را نیز به صورت کاملا خوانا در اختیار داشت.

به همین دلیل است که از این نوع چاپ برای چاپ تابلوهای تبلیغاتی حاوی تصویر بسیار بهره می گیرند.

 

چرا تبلیغات در رشد کسب و کارها مهم و ضروری است ؟

اگر صاحب شغلی هستید ، چه بزرگ و چه کوچک همیشه به دنبال رونق بیش از پیش درآمد و فروش خود هستید و برای این منظور اولین و راحت ترین چاره را در تبلیغات خواهید یافت.

وقتی وارد عرصه چاپ و تبلیغات شوید تازه شاهد گستردگی بسیار زیاد در آن خواهید شد و طبیعتا علاقه خواهید داشت تا موثرترین راه تبلیغات را انتخاب نمائید ، به همین منظور با تبلیغات تلویزیون ، تبلیغات در بستر اینترنت و فضای مجازی ، تبلیغات محیطی، تبلیغات پیامکی و بینهایت مدل دیگر برای معرفی کسب و کار خود آشنا خواهید شد.

 

چرا تبلیغات محیطی طرفداران بسیاری دارد ؟

تجربه ثابت کرده یکی از پرطرفدارترین و تاثیرگذارترین راه تبلیغات، تبلیغات محیطی می باشد و از دلایل این انتخاب می توان به در معرض دید بودن برای تمام اصناف و تمام سنین ، قیمت به نسبت پایین تر ، قابل مشاهده بودن در تمام طول ۲۴ ساعت ، به نسبت بیشتر قابل لمس و درک بودن برای کاربران و … اشاره کرد.

 

انواع تبلیغات محیطی مورد استفاده در ایران

در بحث تبلیغات محیطی و مدل های اجرای آن می توان به بیلبورد های شهرداری ، تابلو استرابرد ، عرشه های پل ، تابلو های میدان ها ، چسباندن و پخش تراکت در معابر پر رفت و آمد ، چسباندن لیبل در پیاده رو ها ، تبلیغات در ایستگاه های مترو و اتوبوس ، تبلیغات در ورزشگاه ها و سالن های پر پازدید مثل پاساژ ها و … از مدل های تبلیغات محیطی می باشند.

 

انتخاب متریال مناسب در تبلیغات محیطی

یکی از چالش های تبلیغات محیطی انتخاب نوع متریال و نوع چاپ می باشد تا هم طراوت و شادابی بالایی داشته باشد، هم در اثر عوامل طبیعی مثل باد و باران چاپ آسیب نبیند و خود جنس از بین نرود ، قابل نصب آسان باشد و … .

با توجه به تمام این مسائل بهترین متریال پیشنهادی فلز می باشد .

مزایای مهم چاپ روی فلز

    1. چاپ عکس روی فلز خروجی بسیار با کیفیت و شادابی دارد به طوری که اکثر برندها را به سمت خود سوق می دهد.
    2. ویژگی دوم فلز ماندگاری بسیار بالای چاپ روی آن است به طوری که چاپ فلز برای مدت بالای ۲۰ سال کارایی دارد بدون تغییر و ریزش در رنگ.
    3.  ویژگی سوم فلز قابلیت نصب راحت با ابزار مختلف و در فضای مختلف می باشد
    4. ویژگی چهارم قابلیت برش فلزات در اشکال هندسی و در سایز های مختلف می باشد.

 

محدودیت ها و مزایای استفاده از دستگاه های فلت بد چیست ؟

مزیت های دستگاه فلت بد:

از مزایای دستگاه چاپ فلت بد می توان به قابلیت چاپ میلیون ها کد رنگ اشاره کرد درست برخلاف بسیاری از دستگاه های چاپ مانند تامپو و سیلک که محدودیت در انتخاب تعداد رنگ دارند.

مزیت دوم چاپ فلت بد حذف محدودیت در تعداد چاپ می باشد ، یعنی شما می توانید حتی سفارش خود را به تعداد یک عدد هم ثبت کنید.

مزیت سوم امکان چاپ رنگ سفید می باشد که به ما این امکان را می دهد تا روی تمام متریال های رنگی و حتی شفاف هم امکان چاپ را داشته باشیم.

محدودیت های دستگاه فلت بد:

محدودیت هایی در استفاده از دستگاه فلت بد هم وجود دارد، مواردی از قبیل سایز و ضخامت ؛ بدین صورت که دستگاه های فلت بد تا سایز ۲۰۰ در ۳۰۰ سانتی متر و ارتفاع نهایتا ۱۳ سانتی متر قابلیت چاپ دارند.

 

انواع فلز برای استفاده در چاپ مستقیم کدام است ؟

     در انتخاب نوع فلز محدودیتی وجود ندارد و از انواع آن مثل : آهن ، گالوانیزه ، استیل ، آلومینیوم و … می توان استفاده نمود و تمام آنها ویژگی های مطرح شده در بالا را دارند و تنها از لحاظ محدودیت های خود متریال مانند سایز های تولید آن ، وزن و قیمت است که بر دیگری ترجیح داده می شوند .

 

چاپ ۵ رنگ برای فلز

     فلز مانند دیگر متریال های مورد استفاده در صنعت چاپ مستقیم قابلیت چاپ ۵ رنگ را دارد پس نگران سطح خود متریال نباشید و با خیال راحت فلز را در هر رنگی که تمایل داشتید تهیه نمائید. از ویژگی چاپ ۵ رنگ می توان در چاپ برجسته روی فلز استفاده نمود .

 

مهمترین مصرف کنندگان یا مخاطبان چاپ فلز در تبلیغات محیطی

     یکی از مصرف کنندگان همیشگی چاپ روی فلز ادارات و ارگان های دولتی می باشند و تنها دلیل آن هم تمایل ارگان ها برای داشتن یک چاپ ماندگار می باشد. اگر با دقت به فضای اطراف خود نگاه کرده باشید، خواهید دید که تمام تابلو های ایستگاه های مترو ، اتوبوس و تاکسیرانی از این تکنولوژی بهره گرفته است، عمدتا :

  • در فضاهای نظامی برای تابلو های راهنما 
  • در شهرداری ها برای تابلو های کوچه ها و خیابان ها و اطلاع رسانی  و … از تکنولوژی چاپ مستقیم روی انواع فلز بهره می گیرند . در ادامه دو مورد از پرکاربردترین استفاده های چاپ فلز توسط ارگان های مختلف را برای شما مثال خواهیم زد

چاپ عکس شهدا روی فلز :

     یکی دیگر از جذابترین استفاده ها و کاربرد های چاپ فلز چاپ تصاویر شهدا می باشد، که از این تصاویر در بلوار ها ، میدان ها و … برای جلوه های فرهنگی و مذهبی شهرستان ها استفاده می نمایند که مورد استقبال مردم و مسئولین قرار گرفته است .

چاپ لوگو روی فلز :

     اکثر شرکت های فعال در زمینه ترانزیت کالا برای برند سازی و سرشماری محموله های خود مجبور به استفاده از پلاک و لوگوی خود روی کشتی ، کانتینر ، خودرو و … می باشند .

 

هزینه چاپ روی فلز چقدر است و چگونه محاسبه می شود ؟

          عوامل موثر در قیمت گذاری

     در بحث استعلام و نحوه محاسبه قیمت و هزینه استفاده از چاپ فلت بد یا چاپ مستقیم  فرمول ثابت و قابل ارائه ای وجود ندارد و کارشناسان به صورت تجربی و با در نظر گرفتن مشخصات مختلف هر پروژه قیمت گذاری را انجام می دهند اما می توان عوامل موثر در این قیمت گذاری را بیان نمود :

رنگ سفید هزینه کار را افزایش می دهد !

     استفاده از رنگ سفید در چاپ فلت بد باعث افزایش هزینه حداقل دو برابری چاپ می شود، پس بهترین کار استفاده از متریال هایی با زمینه کامل سفید می باشد .

ایجاد برجستگی موضعی در چاپ

     در صورتی که نیاز به برجستگی موضعی در چاپ را دارید بایستی فایل لایه باز طرح خود را در اختیار چاپخانه قرار دهید و برای کنترل قیمت و عدم افزایش بی دلیل هزینه چاپ ، حتما در انتخاب میزان برجستگی از کارشناسان چاپخانه مشاوره بگیرید .

یک کار ساده برای کاهش هزینه چاپ مستقیم

     برای کاهش هزینه چاپ در صورتی که می توانید ، کار برش و یا قطعه قطعه کردن بعضی از متریال های خود را به بعد از انجام چاپ موکول کنید ( مثلا قصد چاپ روی ۴ پلکسی گلاس در سایز ۲۰*۲۰ و در ۴ طرح مختلف را دارید ، بهترین کار این است که ابتدا یک پلکسی ۸۰*۲۰ را به همراه یک طرح برای چاپ به چاپخانه ارسال کنید و سپس کار برش لیزر را انجام دهید، همین کار به ظاهر ساده هزینه چاپ شما را بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد داد. )

 

یک نکته فنی در رابطه با انتخاب بهترین متریال برای چاپ مستقیم

در انتخاب متریال های ورقی و شیت مانند چوب (چاپ روی چوب) ، پلکسی ، طلق ، شیشه (چاپ روی شیشه) و … بیشترین دقت را داشته باشید تا ورق ها کاملا صاف باشند و به داخل یا بیرون تاب نداشته باشند (اگر این دقت را نداشته باشید کیفیت خروجی چاپ به شدت اُفت خواهد داشت، بدلیل کاهش سرعت چاپ طبیعتا چاپخانه اقدام به افزایش هزینه چاپ خواهد نمود و در برش و استفاده از متریال نیز خودتان دچار مشقت و سختی فراوانی خواهید شد.)

 

نکاتی برای طراحان که به چاپ مستقیم با کیفیت کمک بسیار زیادی می کند.

در زمان ارسال فایل چاپی به چاپخانه ، همان طور که پیش تر گفته شد فایل های خود را با مُد ۴ رنگ CMYK طراحی نمائید و سایز طرح را دقیقا هم سایز سطح کار و رزولوشن طرح را حداقل ۱۵۰ در نظر بگیرید . برای اطمینان از انجام کار در بالاترین کیفیت فایل لایه باز طرح را در یکی از فرمت های PDF ، Tiff یا Cdr در اختیار چاپخانه قرار دهید و در صورت استفاده از متن ( با فونت خاص )  لایه های متنی را به وکتور تغییر دهید.

 

سوالات متداول در مورد چاپ مستقیم روی فلز

مزایای چاپ روی فلز چیست ؟

ماندگاری بسیار بالا در شرایط جوی نامناسب در طول سالیان
قابلیت نصب آسان در سایز های بزرگ و حتی محیط های باز
چاپ پذیری بسیار بالا و شادابی و طراوت بالای رنگ ها روی این متریال

هزینه چاپ روی فلز چقدر است ؟

     در بحث استعلام و نحوه محاسبه قیمت و هزینه استفاده از چاپ فلت بد فرمول ثابت و قابل ارائه ای وجود ندارد. و کارشناسان به صورت تجربی و با در نظر گرفتن مشخصات مختلف هر پروژه قیمت گذاری را انجام می دهند.

ماندگاری چاپ روی فلز چقدر است ؟

     برای بهبود وضعیت ماندگاری و استحکام چاپ روی انواع فلز بایستی از لاک محافظ استفاده نمود ، لاک محافظ بسیار با دوام و استقامت است و می تواند خیال شما را برای ماندگاری بالای محصول حتی تا بالای ۲۰ سال راحت کند.

روی چه نوع فلزی می توان چاپ کرد ؟

     در انتخاب نوع فلز محدودیتی وجود ندارد و از انواع آن مثل : آهن ، گالوانیزه ، استیل ، آلومینیوم و … می توان استفاده نمود.

دستگاه چاپ روی فلز چیست ؟

     چاپ روی فلز تنها با دستگاه های چاپ مستقیم روی سطوح یا فلت بد ( Flat Bed ) انجام می شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

 

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.