خدمات ما

چاپ روی فلز از برترین ابزارهای تبلیغات محیطی

آخرین بروزرسانی : ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

چاپ فلز

 

چرا تبلیغات در رشد کسب و کارها مهم و ضروری است ؟

     اگر صاحب شغلی هستید ، چه بزرگ و چه کوچک همیشه به دنبال رونق بیش از پیش درآمد و فروش خود هستید و برای این منظور اولین و راحت ترین چاره را در تبلیغات خواهید یافت. وقتی وارد عرصه چاپ و تبلیغات شوید تازه شاهد گستردگی بسیار زیاد در این عرصه خواهید شد و طبیعتا علاقه خواهید داشت تا موثر ترین راه تبلیغات را انتخاب نمائید ، به همین منظور با تبلیغات تلویزیون ، تبلیغات در بستر اینترنت و فضای مجازی ، تبلیغات محیطی ، تبلیغات پیامکی و بینهایت مدل دیگر برای معرفی کسب و کار خود آشنا خواهید شد .

 

چرا تبلیغات محیطی طرفداران بسیاری دارد ؟

     تجربه ثابت کرده یکی از پرطرفدار ترین و تاثیرگذارترین راه تبلیغات ، تبلیغات محیطی می باشد و از دلایل این انتخاب می توان به در معرض دید بودن برای تمام اصناف و تمام سنین ، قیمت به نسبت پایین تر ، قابل مشاهده بودن در تمام طول ۲۴ ساعت ، به نسبت بیشتر قابل لمس و درک بودن برای کاربران و … اشاره کرد .

 

انواع تبلیغات محیطی مورد استفاده در ایران

     در بحث تبلیغات محیطی و مدل های اجرای آن می توان به بیلبورد های شهرداری ، عرشه های پل ، تابلو های میدان ها ، چسباندن و پخش تراکت در معابر پر رفت و آمد ، چسباندن لیبل در پیاده رو ها ، تبلیغات در ایستگاه های مترو و اتوبوس ، تبلیعات در ورزشگاه ها و سالن های پر پازدید مثل پاساژ ها و … از مدل های تبلیغات محیطی می باشند.

 

انتخاب متریال مناسب در تبلیغات محیطی

     یکی از چالش های تبلیغات محیطی انتخاب نوع متریال و نوع چاپ می باشد تا هم طراوت و شادابی بالایی داشته باشد، هم در اثر عوامل طبیعی مثل باد و باران چاپ آسیب نبیند و خود جنس از بین نرود ، قابل نصب آسان باشد و … .  با توجه به تمام این مسائل بهترین متریال پیشنهادی فلز می باشد .

مزایای مهم چاپ روی فلز

    1. چاپ روی فلز بسیار خروجی با کیفیت شادابی دارد و از همین لحاظ اکثر طرح ها و رنگ ها خروجی مطلوبی دارد و برند های مختلف به سمت فلز سوق پیدا می کنند.
    2. ویژگی دوم این متریال ماندگاری بسیار بالای چاپ روی آن است به طوری که چاپ فلز برای مدت بالای ۲۰ سال کارایی دارد بدون تغییر و ریزش رنگ.
    3.  ویژگی سوم فلز قابلیت نصب راحت با ابزار مختلف و در فضای مختلف می باشد
    4. ویژگی چهارم قابلیت برش فلز در اشکال هندسی و در سایز های مختلف می باشد.

 

دستگاه چاپ روی فلز کدام است ؟

     چاپ روی فلز تنها با دستگاه های چاپ مستقیم روی سطوح یا فلت بد ( Flat Bed ) انجام می شود. با توجه به ویژگی های این دستگاه ها که پیش تر در مقالات قبل در مورد آن صحبت کردیم به کیفیت بالای چاپ می توان اشاره کرد؛ ولی یکی از چالش های موجود در استفاده از تکنولوژی چاپ مستقیم روی فلز ، بحث ماندگاری و استحکام چاپ می باشد.

راهکار فنی برای افزایش ماندگاری چاپ روی انواع فلز

     برای بهبود وضعیت ماندگاری و استحکام چاپ روی انواع فلز بایستی از پرایمر و کوتینگ یا برای استحکام بسیار بالا از لاک محافظ استفاده نمود. پرایمر تا حدی به استحکام چاپ کمک می کند، ولی در موارد صنعتی و حساس اصلا استفاده از کوتینگ پیشنهاد نمی شود؛ در ست برعکس کوتینگ ، لاک محافظ بسیار با دوام و استقامت است و می تواند خیال شما را برای ماندگاری بالای محصول حتی تا بالای ۲۰ سال راحت کند .

 

چاپ فلز

 

محدودیت ها و مزایای استفاده از دستگاه های فلت بد چیست ؟

     محدودیت هایی در استفاده از دستگاه فلت بد هم وجود دارد، شامل مواردی از قبیل سایز و ضخامت است؛ بدین صورت که دستگاه های فلت بد تا سایز ۲۰۰ در ۳۰۰ سانتی متر و ارتفاع نهایتا ۱۳ سانتی متر قابلیت چاپ دارند ولی از لحاظ مزایای استفاده از این دستگاه هم می توان به قابلیت چاپ میلیون کد رنگ اشاره کرد در ست برخلاف بسیاری از دستگاه های چاپ مانند تامپو و سیلک که محدودیت در انتخاب تعداد رنگ دارند. چاپ مستقیم که نوعی چاپ دیجیتال محسوب می شود، می تواند به راحتی تمام رنگ بندی های مورد نظر شما را روی متریال پیاده سازی کند . از دیگر مزایای آن می توان به عدم نیاز به ساخت کلیشه ، فیلم و زینک است که دیگر هزینه مازاد به شما تحمیل نمی کند و شما می توانید طرح های متنوع را در سایز های مختلف پیاده سازی کنید .

 

انواع فلز برای استفاده در چاپ کدام است ؟

     در انتخاب نوع فلز محدودیتی وجود ندارد و از انواع آن مثل : آهن ، گالوانیزه ، استیل ، آلومینیوم و … می توان استفاده نمود و تمام آنها ویژگی های مطرح شده در بالا را دارند و تنها از لحاظ محدودیت های خود متریال مانند سایز های تولید آن ، وزن و قیمت است که بر دیگری ترجیح داده می شوند .

 

چاپ ۵ رنگ برای فلز

     فلز مانند دیگر متریال های مورد استفاده در صنعت چاپ مستقیم قابلیت چاپ ۵ رنگ را دارد پس نگران سطح خود متریال نباشید و با خیال راحت فلز را در هر رنگی که تمایل داشتید تهیه نمائید. از ویژگی چاپ ۵ رنگ می توان در چاپ برجسته روی فلز استفاده نمود .

 

مهمترین مصرف کنندگان یا مخاطبان چاپ فلز در تبلیغات محیطی

     یکی از مصرف کنندگان همیشگی چاپ روی فلز ادارات و ارگان های دولتی می باشند و تنها دلیل آن هم تمایل ارگان ها برای داشتن یک چاپ ماندگار می باشد. اگر با دقت به فضای اطراف خود نگاه کرده باشید، خواهید دید که تمام تابلو های ایستگاه های مترو ، اتوبوس و تاکسیرانی از این تکنولوژی بهره گرفته است، عمدتا :

  • در فضاهای نظامی برای تابلو های راهنما 
  • در شهرداری ها برای تابلو های کوچه ها و خیابان ها و اطلاع رسانی  و … از تکنولوژی چاپ مستقیم روی انواع فلز بهره می گیرند . در ادامه دو مورد از پرکاربردترین استفاده های چاپ فلز توسط ارگان های مختلف را برای شما مثال خواهیم زد
بیشتر بخوانید
چاپ کوتد لمینت | قیمت دستگاه و انواع کاغذ چاپ پلاتر

چاپ عکس شهدا روی فلز :

     یکی دیگر از جذابترین استفاده ها و کاربرد های چاپ فلز چاپ تصاویر شهدا می باشد، که از این تصاویر در بلوار ها ، میدان ها و … برای جلوه های فرهنگی و مذهبی شهرستان ها استفاده می نمایند که مورد استقبال مردم و مسئولین قرار گرفته است .

چاپ لوگو روی فلز :

     اکثر شرکت های فعال در زمینه ترانزیت کالا برای برند سازی و سرشماری محموله های خود مجبور به استفاده از پلاک و لوگوی خود روی کشتی ، کانتینر ، خودرو و … می باشند .

 

هزینه چاپ روی فلز چقدر است و چگونه محاسبه می شود ؟

عوامل موثر در قیمت گذاری

     در بحث استعلام و نحوه محاسبه قیمت و هزینه استفاده از چاپ فلت بد فرمول ثابت و قابل ارائه ای وجود ندارد و کارشناسان به صورت تجربی و با در نظر گرفتن مشخصات مختلف هر پروژه قیمت گذاری را انجام می دهند اما می توان عوامل موثر در این قیمت گذاری را بیان نمود :

رنگ سفید هزینه کار را افزایش می دهد !

     استفاده از رنگ سفید در چاپ فلت بد باعث افزایش هزینه حداقل دو برابری چاپ می شود، پس بهترین کار استفاده از متریال هایی با زمینه کامل سفید می باشد .

ایجاد برجستگی موضعی در چاپ

     در صورتی که نیاز به برجستگی موضعی در چاپ را دارید بایستی فایل لایه باز طرح خود را در اختیار چاپخانه قرار دهید و برای کنترل قیمت و عدم افزایش بی دلیل هزینه چاپ ، حتما در انتخاب میزان برجستگی از کارشناسان چاپخانه مشاوره بگیرید .

یک کار ساده برای کاهش هزینه چاپ مستقیم

     برای کاهش هزینه چاپ در صورتی که می توانید ، کار برش و یا قطعه قطعه کردن بعضی از متریال های خود را به بعد از انجام چاپ موکول کنید ( مثلا قصد چاپ روی ۴ پلکسی گلاس در سایز ۲۰*۲۰ و در ۴ طرح مختلف را دارید ، بهترین کار این است که ابتدا یک پلکسی ۸۰*۲۰ را به همراه یک طرح برای چاپ به چاپخانه ارسال کنید و سپس کار برش لیزر را انجام دهید، همین کار به ظاهر ساده هزینه چاپ شما را بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد داد. )

 

یک نکته فنی در رابطه با انتخاب بهترین متریال برای چاپ مستقیم

     در انتخاب متریال های ورقی و شیت مانند چوب ، پلکسی ، طلق ، شیشه و … بیشترین دقت را داشته باشید تا ورق ها کاملا صاف باشند و به داخل یا بیرون تاب نداشته باشند ( اگر این دقت را نداشته باشید کیفیت خروجی چاپ به شدت اُفت خواهد داشت ، بدلیل کاهش سرعت چاپ طبیعتا چاپخانه اقدام به افزایش هزینه چاپ خواهد نمود و در برش و استفاده از متریال نیز خودتان دچار مشقت و سختی فراوانی خواهید شد. )

 

نکاتی برای طراحان که به چاپ مستقیم با کیفیت کمک بسیار زیادی می کند.

     در زمان ارسال فایل چاپی به چاپخانه ، همان طور که پیش تر گفته شد فایل های خود را با مُد ۴ رنگ CMYK طراحی نمائید و سایز طرح را دقیقا هم سایز سطح کار و رزولوشن طرح را حداقل ۱۵۰ در نظر بگیرید . برای اطمینان از انجام کار در بالاترین کیفیت فایل لایه باز طرح را در یکی از فرمت های PDF ، Tiff یا Cdr در اختیار چاپخانه قرار دهید و در صورت استفاده از متن ( با فونت خاص )  لایه های متنی را به وکتور تغییر دهید .

۹۸۰۶۸

سوالات متداول در مورد چاپ مستقیم روی فلز

مزایای چاپ روی فلز چیست ؟

ماندگاری بسیار بالا در شرایط جوی نامناسب در طول سالیان
قابلیت نصب آسان در سایز های بزرگ و حتی محیط های باز
چاپ پذیری بسیار بالا و شادابی و طراوت بالای رنگ ها روی این متریال

هزینه چاپ روی فلز چقدر است ؟

     در بحث استعلام و نحوه محاسبه قیمت و هزینه استفاده از چاپ فلت بد فرمول ثابت و قابل ارائه ای وجود ندارد و کارشناسان به صورت تجربی و با در نظر گرفتن مشخصات مختلف هر پروژه قیمت گذاری را انجام می دهند.

ماندگاری چاپ روی فلز چقدر است ؟

     برای بهبود وضعیت ماندگاری و استحکام چاپ روی انواع فلز بایستی از لاک محافظ استفاده نمود ، لاک محافظ بسیار با دوام و استقامت است و می تواند خیال شما را برای ماندگاری بالای محصول حتی تا بالای ۲۰ سال راحت کند.

روی چه نوع فلزی می توان چاپ کرد ؟

     در انتخاب نوع فلز محدودیتی وجود ندارد و از انواع آن مثل : آهن ، گالوانیزه ، استیل ، آلومینیوم و … می توان استفاده نمود.

دستگاه چاپ روی فلز چیست ؟

     چاپ روی فلز تنها با دستگاه های چاپ مستقیم روی سطوح یا فلت بد ( Flat Bed ) انجام می شود.

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *