لوگوی سایت

دستگاه فلت بد چیست؟ تنظیم ارتفاع و کالیبر حرفه ای

چاپ فلت بد

فلت بد نوعی چاپگر دیجیتال سایز بزرگ از نوع جوهر افشان می باشد. جوهر استفاده شده در این دستگاه از نوع یووی خشک می باشد که به همین دلیل به آن دستگاه چاپ یووی نیز می گویند. این دستگاه بخاطر چاپ مستقیم روی انواع متریال دستگاه چاپ مستقیم نیز می باشد.

انواع سایزهای چاپ مستقیم

اگر بخواهیم در بحث چاپ مستقیم روی سطوح صاف خیلی حرفه ای تر صحبت کنیم باید بدانیم که متریال ها و اجسام در سه سایز مورد بررسی قرار  می گیرند از لحاظ طول ، عرض و ارتفاع متریال و این در صورتی است که در انواع چاپ های دیگر مانند چاپ دیجیتال ( لارج فرمت ، ایندور ) ، افست ، سابلیمیشن و … ، فقط عرض و طول متریال می باشد .

 

سیستم کریج دستگاه های چاپ فلت بد (  UV )

سیستم کریج دستگاه های چاپ فلت بد (  UV ) قابل تنظیم در محور عمودی خود می باشد تا بتوانند روی انواع سطوح با ارتفاع های مختلف قابلیت چاپ پذیری داشته باشند .

 

تفاوت قابلیت چاپ فلت بد در ارتفاع های مختلف سطوح

دستگاه های مختلف فلت بد (  UV ) موجود در ایران  در ارتفاع های مختلف قابل تنظیم هستند ، به این صورت که بعضی دستگاه ها تا ارتفاع 6 سانتی متر قابلیت چاپ دارند و برخی دیگر تا ارتفاع 13 سانتی متر پیشنهاد می شود.

 

شیوه درست اندازه گیری ارتفاع سطح در چاپ فلت بد 

برای اندازه گیری ارتفاع جسم یا متریال به یک نکته توجه ویژه ای داشته باشید :

  • منظور از ارتفاع جسم ، بالاترین نقطه از سطح جسم می باشد که در برخی موارد تجربه شده که کاربران روی سطوحی درخواست چاپ دارند که جسم دارای ناهمواری در سطح خود می باشد و کاربران معمولا فقط سطح چاپ را اندازه گیری می کنند .

 

دستگاه چاپ فلت بد

 

تاثیر ناهمواری سطح در کاهش کیفیت

در صورتی که سطح یک جسم یا متریال دارای ناهمواری های زیاد باشد یا در زمان مونتاژ قطعه ای به آن وصل شده باشد عملا سطح دیگر  قابلیت چاپ ندارد و در مواردی هم که ناهمواری یا برجستگی های سطح کم باشد امکان چاپ وجود دارد، ولی کیفیت چاپ بسیار تغییر خواهد کرد که دلیل این افت کیفیت را به صورت مفصل توضیح خواهیم داد .

 

کالیبر کردن تنظیمات دستگاه های چاپی

  • کالیبر کردن تنظیمات دستگاه های چاپی یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین امور می باشد!
  •  اگر به خوبی انجام نشود خروجی چاپ بسیار ناخوشایند خواهد بود .

 

تنظیمات کالیبر کردن دستگاه

کالیبر کردن دستگاه چاپ فلت بد چیست ؟

    • کالیبر کردن یعنی تنظیم مکان پاشش جوهر ، میزان پاشش جوهر ، تنظیم فاصله کریج تا سطح متریال

     که با توجه به تنظیم فاصله کریج با سطح جسم ، طبیعتا در صورت وجود ناهمواری در قسمت هایی از متریال اپراتور به ناچار مجبور بالاتر بردن سطح کریج می شود که این عمل به خودی خود باعث خارج شدن دستگاه از تنظیمات کالیبر شده و کیفیت خروجی کار کاهش خواهد یافت .

با دستگاه فلت بد روی چه متریال هایی می توان چاپ کرد؟

دستگاه فلت بد می تواند روی تمام سطوح کاملا صاف نظیر شیشه، سنگ، چوب، انواع فلز، پلکسی گلاس، کامپوزیت، طلق کریستال، پلاستیک و … چاپ بزند.

نوع عملکر جوهر یووی چگونه است؟

جوهر های یووی به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که تحت عوامل طبیعی مانند حرارت و باد خشک نمی شوند و برای خشک شدن نیاز به تابش مستقیم و به اندازه نور یووی دارند.

مزیت جوهر یووی نسبت به سایر جوهرها در چیست؟

جوهر یووی بدلیل نوع خاص خشک شدنش استقامت بسیار بالایی در برابر محیط و شرایط جوی پیدا می کند و باعث می شود تا شما بتوانید از محصول چاپی خود در مدت زمان طولانی تری استفاده نمائید. مزیت دوم جوهر های یووی سرعت بسیار بالا در خشک شدن می باشد به گونه ای که بلافاصله پس از تابش نور یووی جوهر خشک می شود و به همین دلیل سرعت چاپ و تولید چاپخانه را بالا خواهد برد. جوهر های یووی بوی نامطبوع و آزاردهنده ای ندارند و شما را در طول استفاده دچار مشکل نخواهند کرد.

هزینه خرید جوهرهای فلت بد یا یووی چقدر است؟

جوهرهای یووی و فلت بد براساس نوع و پیکولیتر تقسیم بندی می شوند و امکان دارد سازنده دستگاه برای هد دستگاه از جوهری با پیکولیتر پایین یا بالا استفاده نماید. جوهرهای یووی تماما وارداتی می باشند و در داخل کشور تولید نمی شوند. برای مشاهده لیست قیمت خرید جوهرهای یووی و فلت بد می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و یا از طریق شماره تماس 77229401-021 با ما در تماس باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *