چاپ بنر تبلیغاتی

تماس با ما سرزمین چاپ

چاپ بنر

بنر تبلیغاتی چیست؟

      در فضای تبلیغات به صورت خیلی کلی به هر تصویر و طرحی که در بر دارنده تبلیغ یا اطلاعاتی از یک محصول یا سازمان باشد بنر تبلیغاتی می گویند ، حال این بنر می تواند یک فایل گیف در یک سایت یا یک تابلو در کنار بزرگراه یا یک بنر اینستاگرامی و … باشد .

منظور ما از بنر تبلیغاتی در این مقاله

     ولی هدف اصلی ما در این مطلب ارائه توضیحاتی کامل از متریالی به نام بنر ( Banner ) و شرایط طراحی و چاپ بنر می باشد .

بنر ( Banner ) چیست؟

     بنر یک متریال تولید شده از پلاستیک می باشد که در عرض های مختلف از 90 الی 500 سانتی متر تولید می شود که طول تمام آنها 50 متر می باشد و یکی از ارکان بازار تبلیغات محیطی بنر تبلیغاتی می باشد .

بهترین متریال بنر تبلیغاتی در ایران کدام است؟

     بنر های موجود در بازار ایران عمدتا وارداتی هستند و از دو کشور چین و کره وارد ایران می شوند که طبیعتا محصولات چینی بدلیل ارزان تر و مقرون بصرفه تر بودن سهم عمده بازار ایران را تصاحب نموده اند.

تفاوت بنرهای چینی و کره ای 

   تفاوت عمده بنر های چینی و کره ای در کیفیت متریال ساخت می باشد که باعث می شود جنس کره ای :

    1. ماندگاری و عمر بیشتری در برابر تابش آفتاب و شرایط جوی را دارد.
    2. کیفیت چاپ پذیری بسیار بالاتری را دارد .

بنر سولید چیست؟

      با بالارفتن قیمت دلار و افزایش قیمت بنرهای وارداتی ، تولید کنندگان داخلی شروع به تولید نوعی پارچه کوتینگ شده کردند که نام آن را بنر ایرانی گذاشتند. این پارچه ها استقامت بالایی دارد و از نظر چاپ پذیری رتبه میانی دارند ؛ یکی از شناخته شده ترین برندهای بنر ایرانی سولید نام دارد و توسط مراکز فروش و خرده فروشی های ملزومات چاپ بفروش می رسد. تمام مدل های بنر های ایرانی در دو کیفیت یکرو و دورو ارائه می شوند اما عنوان دورو برای این استفاده می شود که در این مدل پشت و روی بنر کوتینگ شده و می توان این بنر را با چسب لیفه و ولد کرد و هینطور جنس ضخیم و سنگین تری نسبت به نمونه یکرو دارد .

دستگاه های چاپ بنر تبلیغاتی کدامند؟

     بنر ها را با دو دستگاه سالونت واکوسالونت چاپ می کنند . عموم مردم دستگاه های سالونت را با نام دستگاه بنر می شناسند. خروجی بنر در دستگاه سالونت از نظر قیمت ارزان تر ، از لحاظ ماندگاری و غلظت بالاتر می باشد ولی از نظر کیفیت و شادابی چاپ از رقیب خود یعنی اکوسالونت عقب مانده است و کاربران معمولا برای داشتن بنر با کیفیت سراغ دستگاه های اکوسالونت می روند .

انواع استفاده از بنر در ایران چیست ؟

      بنر کاربرد های بسیار فراوانی دارد ؛ از تبلیغات کسب و کار و تبلیغات انتخابی ، بنر های نمایشگاهی و همایش ها ،گرفته تا بنر مناسبتی ( بنر خیرمقدم ، بنر ترحیم ( بنر تسلیت پدر و … ) و بنر کربلایی ) ، بنر مراسم تولد ( که در بنر های تولد از انواع بنر های کارتونی ، بنر های شخصیتی استفاده می شود ) و … چند نمونه استفاده از متریال بنر می باشند .

طراحی و چاپ بنر چگونه است ؟

      هر دو دستگاه سالونت و اکوسالونت ، دستگاه های 4 رنگ هستند و طبیعتا باید طرح مورد نظر خود را با مُد 4 رنگ CMYK طراحی و برای چاپخانه ارسال نمائید ؛ سایز طراحی به نسبت سایز سفارش 1-1 باشد؛ یعنی همان سایز چاپ را باید طراحی نمائید ، رزولوشن طرح را حداقل روی 72 تنظیم کرده و در نهایت از فایل خود خروجی JPG یا PDF  گرفته و به صورت یک فایل زیپ شده برای چاپخانه ارسال نمائید .

لیست هزینه چاپ بنر تبلیغاتی 

     هزینه چاپ به صورت مترمربع محاسبه می شود ، هزینه چاپ فلکسی و بنر تا عرض 320 سانتی متر در جدول ذیل می باشد .

 

فلکسی چینی 13 اونس 10 اونس ایرانی نوع جنس / نوع چاپ
50.000 25.000 20.000 18.000 سالونت
60.000 30.000 25.000 22.000 اکوسالونت

 

 

 

 

هزینه چاپ بنر در تیراژ بالا به صورت استعلام تلفنی اعلام می شود.

۰۲۱-۷۷۲۲۹۴۰۱

 

فلکسی چینی
( عرض بالای 320 )
13 اونس
( عرض بالای 320 )
10 اونس
( عرض بالای 320 )
نوع جنس / نوع چاپ
75.000 45.000 35.000 سالونت

هزینه چاپ بنر در تیراژ بالا به صورت استعلام تلفنی اعلام می شود.

۰۲۱-۷۷۲۲۹۴۰۱

 

چاپ بنر 2

 

ضخامت های مختلف بنر چگونه است ؟

     بنر های خارجی در ضخامت های مختلف از 7 اونس تا 13 اونس موجود هستند ، 7 اونس نازک ترین و 13 اونس ضخیم ترین نوع آن است و بنر 10 اونس متداول ترین ضخامت آن است .

وزن بنرها چگونه محاسبه می شود ؟

     به طور کلی وزن بنرها به ازای هر  اونس در متراژ برابر با 34 گرم می باشد ، به طور مثال وزن هر متربع بنر 10 اونس 340 گرم و وزن هر متر مربع بنر 13 اونس 442 گرم می باشد .

بهترین ابزار برای برش بنر تبلیغاتی چیست ؟

     تمامی بنر ها در ضخامت های مختلف به راحتی و با کاتر و قیچی در سایز و طرح های مختلف برش می خورد .

خدمات بنر برای نصب و استفاده راحت تر آن چیست ؟

      می توان بنر های چاپ شده را پانچ یا لیفه کرد !

پانچ بنر چیست ؟

     پانچ یک حلقه فلزی می باشد که در گوشه و حاشیه بنر تبلیغاتی وصل می شود تا بتوان بنر را به راحتی در هر آویزی نصب نمود .

لیفه بنر چیست ؟

     برای نصب بنر بر روی داربست یا آویزان کردن بنر با چوب نیاز به حاشیه ای در بالا و پایین بنر دارید تا لوله را از آن عبور دهید که به این حاشیه لیفه می گویند .

برندهای مختلف بنر کدامند ؟

     همانطور که در بالا هم بدان اشاره شد بنر به عنوان یک محصول وارداتی ، توسط شرکت های مختلف و برندهای مختلف وارد بازار مصرف داخل کشور می شود ؛ از برخی برندهای آن می توان به ساین ، جی ال پی ، هیتکس ، بست ، ای ام دی ، اف آر ان  اشاره نمود .

برخی سوالات متداول :

دستگاه های چاپ بنر کدامند ؟

بنر ها را با دو دستگاه سالونت و اکوسالونت چاپ می کنند ، خروجی سالونت ، ارزان تر ، غلیظ و ماندگارتر ولی خروجی اکوسالونت با کیفیت تر خواهد بود .

ضخامت های مختلف بنر چگونه است ؟

بنر را می توان در ضخامت های مختلفی از ۷ تا ۱۳ اونس تهیه کرد ولی پیش از خرید نوع استفاده خود از بنر را کاملا مشخص نمائید .

موارد استفاده از بنر چیست ؟

از بنر ها برای تبلیغات محیطی ، همایش و نمایش گاه ها ، چاپ بنر های مناسبتی ( خیر مقدم ، عتبات و تسلیت ) و … استفاده می شود .

بنر چیست ؟

یک متریال که به صورت رول و از جنس پلاستیک بدست می آید که در عرض نود تا ۵ متر و در سول ۵۰ متر تولید می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *