لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ سربرگ چه اهمیتی در رشد یک کسب و کار دارد؟

چاپ سربرگ چیست ؟

تا به حال اسم سربرگ را شنیده اید؟ سربرگ یکی از عناصر مهم برای برقراری روابط تجاری است. این روزها که دنیای علم و فناوری پیشرفت های زیادی به خود دیده است، دنیای روابط اجتماعی نیز تغییر کرده است.

اگر خوب به دور و برتان نگاه کنید لوازم مختلفی را برای برقراری ارتباط خواهید دید. با اینحال نوشتن نامه هنوز هم یکی از موارد مهم برای برقراری روابط تجاری است و استفاده از عناصری همچون سربرگ به یکی از موارد مهم در مکاتبات اداری تبدیل شده است.

اگرچه سربرگ ها کاربردهای متنوعی دارند، اما خیلی ها آن را برای نظم دادن مکاتبات شان مورد استفاده قرار می دهند. در حال حاضر استفاده از عناصر گرافیکی برای نشان دادن هویت برند به یک موضوع مهم و البته داغ تبدیل شده است.

شاید به همین خاطر است که شرکت ها به سراغ چاپ ست های اداری می روند و چاپ سربرگ را در میان اولویت های اصلی شان می گنجاند. در این مقاله قصد داریم به بررسی سربرگ و ویژگی های آن بپردازیم.

 

 سربرگ چیست؟

قبل از اینکه به سراغ بحث اصلی مان برویم، باید ببینیم سربرگ چیست؟ سربرگ به کاغذی گفته می شود که در ابعادی همچون A5  و A4 چاپ می شوند و در برخی از شرایط نیز اندازه کوچک تری دارند.

شرکت ها از این گزینه برای معتبر نشان دادن خود استفاده می کنند و هویت شان را به کمک سربرگ نشان می دهند. معمولا سربرگ ها به گونه ای طراحی و تولید می شوند که نشان و لوگوی اصلی شرکت را بر روی خود داشته باشند و می توانند متمایز کننده برند از سایر شرکت ها باشند.

برخی از سربرگ ها تنها به درج لوگوی شرکت بسنده می کنند، اما بعضی هایشان عناصر دیگری همچون نام شرکت، زمینه فعالیت شرکت، تاریخ و آدرس را هم دارند و پرسنل و مدیریت شرکت برای نوشتن نامه های رسمی از این گزینه استفاده می کنند؛ هر چند کاربرد سربرگ به همین جا ختم نمی شود.

 

کاربردهای سربرگ

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم سربرگ ها معمولا در مکاتبات تجاری استفاده می شوند. با اینحال این عنصر کاربردهای دیگری هم دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 

ابزاری برای بازاریابی

اگر با دنیای بزرگ بازاریابی آشنا باشید، بدون شک با استراتژی ها و تکنیک های مختلفی که در آن به کار می رود نیز آشنا هستید. این روزها شرکت های مختلف برای رسیدن به اهداف کسب وکارشان از تکنیک های مختلف بازاریابی همچون بازاریابی اینترنتی استفاده می کنند.

با اینحال استفاده از روش های قدیمی هم می تواند در برخی از موارد پاسخگو باشد. زمانی که یک سربرگ زیبا و جذاب طراحی می کنید، می توانید نظر مشتریان تان را هم به سمت خود جذب کنید. اینکار شما را در ذهن مشتری حک می کند و دیدگاه مثبتی در ذهن او شکل می دهد.

 

 استفاده در مکاتبات اداری

برای برقراری ارتباط در دنیای تجارت روش های مختلفی وجود دارد. نامه نوشتن و ارسال نامه یکی از این روش هاست. زمانی که از یک سربرگ با طراحی مشخص و هویت دار استفاده می کنید می توانید به مکاتبات اداری تان نظم ببخشید و چهره خوبی از شرکت تان در ذهن مخاطب ایجاد کنید.

تنها در چنین شرایطی است که قادر خواهید بود خودتان را یک سر و گردن از رقبا متمایز کنید. به نظر می رسد این گزینه یکی از بهترین و مهم ترین کاربردهای چاپ سربرگ باشد.

 

سربرگ ها از چه موادی ساخته می شوند؟

همانطور که در بخش های قبلی مقاله نیز بیان کردیم، سربرگ ها کاغذهایی با ابعاد A5 و A4 هستند و حتی می توانند ابعاد کوچک تری هم داشته باشند. برای چاپ سربرگ از کاغذهایی که وزن ۸۰ گرم دارند استفاده می شود و در برخی از موارد برای بهبود کیفیت از کاغذهای ۱۰۰ گرمی نیز استفاده می گردد. جنس کاغذهایی که در تولید سربرگ استفاده می شوند متفاوت است، اما بیشتر از کاغذهای کتان یا گلاسه بهره برده می شود.

 

چه نکاتی را در طراحی سربرگ باید رعایت کرد؟

اگر می خواهید سربرگ با کیفیتی داشته باشید و به کمک آن شرکت تان را متمایز کنید باید نکات مختلفی را رعایت کنید. اگرچه چاپخانه ها این نکات را به بهترین شکل ممکن رعایت می کنند، اما دانستن شان خالی از لطف نیست. پس بیایید نکاتی که برای طراحی سربرگ باید رعایت شود را بررسی کنیم:

  1. در طراحی سربرگ از عناصر گرافیکی زیادی استفاده نمی شود. شاید مهم ترین دلیل این امر سادگی سربرگ باشد. شما که نمی خواهید نظر مخاطب را به سمت عناصر گرافیکی پر زرق و برق دار جلب کنید و نظرشان را از اطلاعات مهم شرکت دور کنید؟ پس سربرگ ساده ای طراحی نمایید.
  2. زمینه ای که به کار می برید بهتر است بدون رنگ باشد تا به هنگام کپی یا ارسال فاکس مشکلی برای مشتری پیش نیاید.
  3. بسته به نیاز مشتری و سلیقه او می توان از مواردی همچون راست چین، چپ چین و وسط چین استفاده کرد. همه این ها به نیاز مشتری بستگی دارد.
  4. در نوشتن نامه های مهم باید از فونت درشت استفاده کنید تا نظرتان را برجسته تر نمایید و نظر مخاطب را به خوبی به خود جلب کنید. بهتر است اندازه فونت بین ۱۰ الی ۱۴ متغیر باشد. برای تایپ آدرس هم معمولا از فونت ۸ الی ۱۲ استفاده می شود.
  5. اگر رنگ سازمانی خاصی دارید بهتر است از این رنگ در سربرگ هایتان هم استفاده کنید. به کمک همین رنگ سازمانی است که می توانید هویت تان را به مشتری ثابت کنید.
  6. استفاده از علائم مذهبی مجاز نیست. فقط اگر نامه را برای کشور خودمان می نویسید می توانید از نام خدا در ابتدای نامه استفاده کنید. این موضوع را حتما به خاطر بسپارید تا بعدا دچار مشکل نشوید.
  7. لوگوی شرکت معمولا فضایی بین ۵ الی ۱۵ سانتی متر مربع را به خود اختصاص می دهد و محل قرار گرفتن آن نباید لطمه ای به سربرگ بزند.
  8. عنوان نیز بلافاصله بعد از لوگو قرار می گیرد.
  9. عناصری که در سربرگ قرار می گیرند معمولا از حاشیه های سربرگ نیز فاصله دارند.

 

سفارش چاپ سربرگ

در دنیای شلوغ امروزی شرکت هایی موفق به جلب نظر مشتریان خواهند شد که از هویت بصری جذابی استفاده کنند. یکی از مواردی که نقش مهمی در شکل گیری هویت بصری برند دارد استفاده از ست های اداری همچون سربرگ هاست.

در صورتی که شما نیز مایلید تا در این دنیای تجارت، متمایز تر از رقبایتان به نظر برسید و بتوانید تصویری خاص را در ذهن مشتریانتان بر جای گذارید، می توانید همینک با شماره های موجود بر روی سایت تماس گرفته و نسبت به سفارش چاپ سربرگ مناسب با حوزه کاری خود اقدام نمایید.

کارشناسان ما آماده اند تا به شما در زمینه طراحی و چاپ سربرگ بهترین مشاوره های لازم را ارائه دهند تا در نهایت سربرگ شما در بهترین حالت ممکن چاپ و برای شما ارسال شود.

 

 

۹۸۰۴۶

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چاپخانه سرزمین چاپ از تاریخ ۱ آذر به محل جدید منتقل خواهد شد

آدرس جدید: تهرانپارس، خیابان سراج، بالاتر بزرگراه زین‌الدین، کوچه سروش۱۱