چاپ مهر و آشنایی با انواع مهر و روش های ساخت

دسترسی سریع به عناوین اصلی این نوشته

چاپ مهر
چاپ مهر

در این مقاله از سایت یووی پرینت می خوانید :

      در این مقاله از سایت یووی پرینت با شما همراهان گرامی هستیم تا به اهمیت ساخت مهر برای کسب و کار و تارخچه و انواع روش های ساخت مهر بپردازیم و در این راستا شمارا با برخی از دستگاه های ساخت مهر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

اهمیت ساخت مهر در کسب و کار

      اعتبار لازمه و جوهره هر کسب و کاری است، جایگاه شما در بازار تنها دارایی تان در ذهن مشتریان است. ساخت مهر مناسب با نام شرکت و نوع فعالیت آن شرکت یک هویت منحصر بفرد است و به نوعی تمامی قرار دادها و نامه های اداری با مهر معتبر می شود.

 

آشنایی با مهر سازی، چاپ مهر و تاریخچه ی آن

      بی تردید قدمت مهرسازی به قدمت مفهوم مالکیت آدمی و تثبیت آن است و پیش از اختراع خط، مُهر در ایران اولین ابزار تثبیت فردیت و مهم ترین رکن در اعتباربخشی و شناخت اسناد بوده است و این در صورتی است که تاریخ و سابقه مهر در ایران به حدود ۶ هزار سال می رسد و همچنین مورد استفاده در ممالک دیگر بوده است و این به گونه ایست که در دنیای امروز هر مجموعه تجاری و صنعتی و یا افراد متخصص برای حضور در بازار برای به رسمیت بخشیدن به اسناد به مهر نیاز دارند.

 

روش های ساخت مهر و مرسوم ترین آن ها

امروزه مهرسازی به روش های گوناگونی طراحی و ساخته می شوند.

مهر ژلاتینی پر مصرف ترین نوع مهر است مانند:

  • مهر دسته چک
  • مهر شخصی
  • مهر شرکت
  • و مهر ادارات و بانک ها

مهر برجسته یا مهر فلزی که برای ساخت :

  • مهر محضرها و مهر دفترخانه استفاده می شود .

مهر لیزری :

  • که در کمتر از چند ثانیه و با کیفیت عالی انجام می دهد.

مهر برنجی :

  • یکی از قدیمی ترین شیوه های امضا یا مهر موم مهربرنجی می باشد.

 

روال ساخت مهر ژلاتینی

      روال کار در مدل ژلاتینی بر روی یک کاغذ ژلاتینی است که توسط نور ماورای بنفش و شستشو با اسید مخصوص تبدیل به ژلاتین قابل نصب بر روی دستگاه اتوماتیک ژلاتینی می‌شود.

 

شیوه کار مهر ژلاتینی

      در این دستگاه ها قسمتی به عنوان استامپ وجود دارد که ژلاتین پس از تماس با آن جوهر را به کاغذ منتقل می‌کند. در واقع مهر سازی ژلاتینی نسل قدیم مهرسازی است که نیاز به استامپ جداگانه دارد .

بیشتر بخوانید
چاپ لوح تقدیر یک هدیه خوشایند و گرانبها

 

شیوه کار مهر لیزری یا نوری

      مهر لیزری که به نام نوری نیز معروفند از این ویژگی مستثنی ست ، بدین جهت که در اثر تابش نور لامپ های فلش قوی ساخته شده و کاربرد آنها برای مهرسازی فوری در کمترین زمان ممکن است. اما جوهر مخصوص مهر لیزری باید آرام از پشت پلیمر وارد شود به زمان نیاز دارد و نسبت به میزان گرمی و سردی هوا باید مقداری صبر کنید. مهرهای لیزری قابل شارژ هستند و حتما باید از جوهر مخصوص مهرهای نوری استفاده شود.

 

انواع دستگاه های مهرسازی

      با پیشرفت دستگاه های چاپ سرعت و دقت در مهرسازی بسیار حائز اهمیت است. دستگاه های مهر سازی بصورت ساده و اتوماتیک در بازار موجود هستند، در این دستگاه ها جوهرها و استمپ دارای تنوع رنگی زیادی هستند و همچنین تمام دستگاه های مهرسازی استاندارد مجهز به لامپ های یووی می باشند.

 

دستگاه های ساخت مهر ژلاتینی

      مهرهای ژلاتینی با مدل های سبز و قرمز قابل ارائه هستند. دستگاه مهرسازی ژلاتینی مهر را با ژلاتین و اسید زن اتوماتیک با نور یووی و یا دستی می سازد.

 

دستگاه های ساخت مهر لیزری

      دستگاه مهرسازی لیزری نیازی به اسید کاری و روند ساخت مهر در مهر سازی ژلاتین را ندارد و تنها با فشار یک فلش مهر ساخته می شود و همچنین قابلیت ساخت مهر در چندین رنگ را داراست.

 

۹۸۰۲۰

برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان مجموعه یووی پرینت در تماس باشید :

 • 021-77335593
 • 0910-1400024
 • print_admin@

شاید به این مواد هم علاقه داشته باشید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت