خدمات ما

چاپ روی لیوان یک جذابیت روزمره متفاوت و شیوه فنی این نوع چاپ

چاپ روی لیوان

 

در این مقاله می خوانید :

     در این مقاله از سایت یووی پرینت با شما همراهان گرامی هستیم تا به معرفی چاپ روی لیوان و مزیت های آن در جذابیت بخشی به زندگی روزمره بپردازیم و همچنین شیوه فنی چاپ بر روی لیوان را توضیح دهیم ، با ما همراه باشید .

 

اهمیت چاپ روی لیوان

     چاپ روی لیوان یا اصطلاحا چاپ روی ماگ ( print on mug ) به سرعت در میان مردم جا باز کرد و تمام اقشار جامعه اعم از خانم و آقا ، کوچک و بزرگ تمایل به داشتن و یا هدیه دادن آن را از خود نشان داده اند ، لیوان های چاپ شده که به صورت هدیه یا صرفا جهت تبلیغات از سمت شخص یا مجموعه ای به شما داده می شود حس خوبی را به روز مرگی های تکراری تان خواهد داد و طرح منرج بر روی لیوان در هر بار استفاده شما را به یاد آن شخص یا مجموعه خواهد انداخت .

 

حساسیت چاپ روی لیوان

لیوان ها باید بتوانند در مقابل ماشین های ظرفشویی و مایکروویو مقاومت لازم را داشته باشند ، بنابراین نیازمند چاپ گرافیکی با داوم هستند تا بتوان در چند سال بدون بروز مشکل خاصی از آن استفاده نمود و همینطور بدلیل ارتباط مستقیم انسان ها با این لیوان ها و آشامیدن محتوای آن پس سلامت لیوان و چاپ روی آن بسیار حائز اهمیت بوده و کاربران لیوان های تبلیغاتی را نسبت به این مسئله حساس می کند .

 

متداول ترین روش چاپ روی لیوان در ایران و روال کار آن

     متداول ترین روش این نوع چاپ ، در ایران استفاده از دستگاه سابلیمیشن است که روال کار بدین گونه است که تصویر چاپی با پرینتر و جوهر مخصوص سابلیمیشن بصورت برعکس بر روی کاغذ سابلیمیشن چاپ می شود و پس از آن بر روی لیوان، حرارتی چسبیده شده و در دستگاه قرار می گیرد و لیوان یا ماگ در محفظه مخصوص تحت فشار قرار می گیرند و با پرس حرارتی چاپ از روی کاغذ به لیوان منتقل می شود و در نوع دیگر دستگاه های سابلیمیشن که به دستگاه های سه بعدی مشهور است ، پرینت های گرفته شده بر روی لیوان رفته و با یک گیره نسوز بر روی لیوان نگه داشته می شود و حال لیوان را داخل فضای بسیار گرم دستگاه سابلیمیشن کرده و پس از ۱۲ دقیقه چاپ از کاغذ به لیوان منتقل می شود .

 

چاپ بر روی چه لیوان هایی امکان پذیر است؟

     تمامی لیوان ها آمادگی چاپ طرح ها و لوگوها را دارند با این تفاوت که نحوه چاپ متفاوتی دارند:

 

لیوان های دارای قابلیت چاپ

     دسته ی اول لیوان ها و یا به اصطلاح ماگ هایی هستند که هنگام تولید سطح آنها کوتینگ شده و برای چاپ آماده می گردد ، کوتینگ نام ماده ایست که سطح بیرونی لیوان های سرامیکی توسط آن آغشته و سپس در دمای کوره خشک می گردد ، سپس این لیوان ها آماده ی چاپ سابلیمیشن می شوند .

 

لیوان های فاقد قابلیت چاپ

     مابقی لیوان ها نیز فاقد این قابلیت هستند و صرفا برای چاپ تهیه و تولید نمی شوند و می تواند از جنس چینی و یا سرامیکی باشد و با روش چاپ کوره ای در دمای ۸۵۰ درجه سانتی گراد قابل اجرا هستند. تعداد چاپ پایین در این روش مقرون بصرفه نیست در واقع این روش تنها محدود به چاپ آرم و یا لوگو ست چرا که فاقد ترام رنگی می باشد .

 

تنوع لیوان های تبلیغاتی

لیوان های تبلیغاتی در ۳ نوع ساده ، رنگی و جادویی وارد ایران می شود و با توجه به سلیقه کاربران مورد استفاده قرار می گیرند :

لیوان ساده

لیوان ساده لیوانی است که تمام سطح داخلی و خارجی آن سفید و اصطلاحا خام می باشد و چاپ آنها عمدتا مورد تقاضای شرکت ها و ارگان ها برای امور تبلیغاتی می باشد .

لیوان تبلیغاتی

نوع دوم لیوان های تبلیغاتی، لیوان رنگی می باشد که تفاوت آن با لیوان های سفید در رنگی بودن سطح داخلی و دسته های آن می باشد و بعد از چاپ روی سطح بیرونی تقریبا تمام سطح لیوان، پوشیده از طرح و رنگ خواهد بود و نقطه ای سفید و یا خام باقی نخواهد ماند .

لیوان جادویی

نوع سوم این لیوان ها ، لیوان حرارتی و یا اصطلاحا لیوان جادویی می باشد ، این نوع لیوان که در حالت عادی به صورت یک دست مشکی دیده می شود و به دمای محیط حساس می باشد و با قرار گرفتن در محیطی با دمای بالا و یا ریختن مایعات گرم داخل لیوان رنگ سطح لیوان تغییر پیدا کرده و چاپ آن نمایان می شود .

 

هزینه چاپ روی لیوان های تبلیغاتی

     هزینه این چاپ، برحسب نوع جنس و تعداد سفارش مشتریان متفاوت بوده و طبیعات در صورت سفارش در تعداد بالا قیمت به صورت تساعدی کاهش خواهد یافت و قیمت برحسب نوع لیوان ها به این صورت می باشد که لیوان سفید ارزانترین نوع لیوان تبلیغاتی و لیوان جادویی گرانترین نوع آن هاست .

 

زمان مناسب برای سفارش چاپ روی لیوان

     با توجه به حجم سفارشات بالا در بحث لیوان و علاقه مشتریان به دریافت سفارشات چاپی بسیار با کیفیت و البته سر وقت ، همیشه پیشنهاد ما به مشتریان ثبت سفارش حداقل ۴۸ ساعت قبل از مراسم و همایش ها می باشد تا در زمانی منسب کار چاپ لیوان، شما به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد .

 

ارسال تصویر برای چاپ 

     در صورت تمایل این امکان برای شما وجود دارد تا طرح و یا تصاویر خودتان را برای چاپ ارسال بفرمائید ، ولی برای جلوگیری از وقوع اشتباه در چاپ به نکات زیر توجه داشته باشید :

سایز طرح شما بزرگتر از ۲۳*۹.۵ سانتی متر نباشد ، رزولوشن طرح باید ۳۰۰DPI باشد و مد رنگی طرح حتما به صورت RGB باشد .

     در صورتی که در طراحی تمایل دارید از تمام سطح لیوان استفاده کندید سایز طرح خود را در ارتفاع ۹.۵ و عرض آن را ۲۳ سانتی متر ببنیدید و به این نکته توجه کنید که متن ها و فضای مهم از حاشیه تصویر ۵ میلی متر فاصله داشته باشد .

 

 

۹۸۰۲۱

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *