چاپ روی لیوان یک جذابیت روزمره متفاوت و شیوه فنی این نوع چاپ

تماس با ما سرزمین چاپ

چاپ روی لیوان

 

در این مقاله از سایت یووی پرینت با شما همراهان گرامی هستیم تا به معرفی چاپ روی لیوان و مزیت های آن در جذابیت بخشی به زندگی روزمره بپردازیم و همچنین شیوه فنی چاپ بر روی لیوان را توضیح دهیم ، با ما همراه باشید .

اهمیت چاپ روی لیوان

چاپ روی لیوان یا اصطلاحا چاپ روی ماگ ( print on mug ) به سرعت در میان مردم جا باز کرد و تمام اقشار جامعه اعم از خانم و آقا ، کوچک و بزرگ تمایل به داشتن و یا هدیه دادن آن را از خود نشان داده اند ، لیوان های چاپ شده که به صورت هدیه یا صرفا جهت تبلیغات از سمت شخص یا مجموعه ای به شما داده می شود حس خوبی را به روز مرگی های تکراری تان خواهد داد و طرح منرج بر روی لیوان در هر بار استفاده شما را به یاد آن شخص یا مجموعه خواهد انداخت

حساسیت چاپ روی لیوان 

لیوان ها باید بتوانند در مقابل ماشین های ظرفشویی و مایکروویو مقاومت لازم را داشته باشند ، بنابراین نیازمند چاپ گرافیکی با داوم هستند تا بتوان در چند سال بدون بروز مشکل خاصی از آن استفاده نمود و همینطور بدلیل ارتباط مستقیم انسان ها با این لیوان ها و آشامیدن محتوای آن پس سلامت لیوان و چاپ روی آن بسیار حائز اهمیت بوده و کاربران لیوان های تبلیغاتی را نسبت به این مسئله حساس می کند .

متداول ترین روش چاپ روی لیوان در ایران و روال کار آن

متداول ترین روش این نوع چاپ ، در ایران استفاده از دستگاه سابلیمیشن است که روال کار بدین گونه است که تصویر چاپی با پرینتر و جوهر مخصوص سابلیمیشن بصورت برعکس بر روی کاغذ سابلیمیشن چاپ می شود و پس از آن بر روی لیوان، حرارتی چسبیده شده و در دستگاه قرار می گیرد و لیوان یا ماگ در محفظه مخصوص تحت فشار قرار می گیرند و با پرس حرارتی چاپ از روی کاغذ به لیوان منتقل می شود و در نوع دیگر دستگاه های سابلیمیشن که به دستگاه های سه بعدی مشهور است ، پرینت های گرفته شده بر روی لیوان رفته و با یک گیره نسوز بر روی لیوان نگه داشته می شود و حال لیوان را داخل فضای بسیار گرم دستگاه سابلیمیشن کرده و پس از 12 دقیقه چاپ از کاغذ به لیوان منتقل می شود .

چاپ بر روی چه لیوان هایی امکان پذیر است؟

تمامی لیوان ها آمادگی چاپ طرح ها و لوگوها را دارند با این تفاوت که نحوه چاپ متفاوتی دارند

برای طراحی لوگو کلیک کنید.

لیوان های دارای قابلیت چاپ

دسته ی اول لیوان ها و یا به اصطلاح ماگ هایی هستند که هنگام تولید سطح آنها کوتینگ شده و برای چاپ آماده می گردد ، کوتینگ نام ماده ایست که سطح بیرونی لیوان های سرامیکی توسط آن آغشته و سپس در دمای کوره خشک می گردد ، سپس این لیوان ها آماده ی چاپ سابلیمیشن می شوند .

لیوان های فاقد قابلیت چاپ

مابقی لیوان ها نیز فاقد این قابلیت هستند و صرفا برای چاپ تهیه و تولید نمی شوند و می تواند از جنس چینی و یا سرامیکی باشد و با روش چاپ کوره ای در دمای ۸۵۰ درجه سانتی گراد قابل اجرا هستند. تعداد چاپ پایین در این روش مقرون بصرفه نیست در واقع این روش تنها محدود به چاپ آرم و یا لوگو ست چرا که فاقد ترام رنگی می باشد .

تنوع لیوان های تبلیغاتی

لیوان های تبلیغاتی در 3 نوع ساده ، رنگی و جادویی وارد ایران می شود و با توجه به سلیقه کاربران مورد استفاده قرار می گیرند :

لیوان ساده

لیوان ساده لیوانی است که تمام سطح داخلی و خارجی آن سفید و اصطلاحا خام می باشد و چاپ آنها عمدتا مورد تقاضای شرکت ها و ارگان ها برای امور تبلیغاتی می باشد .

لیوان تبلیغاتی

نوع دوم لیوان های تبلیغاتی، لیوان رنگی می باشد که تفاوت آن با لیوان های سفید در رنگی بودن سطح داخلی و دسته های آن می باشد و بعد از چاپ روی سطح بیرونی تقریبا تمام سطح لیوان، پوشیده از طرح و رنگ خواهد بود و نقطه ای سفید و یا خام باقی نخواهد ماند .

لیوان جادویی

نوع سوم این لیوان ها ، لیوان حرارتی و یا اصطلاحا لیوان جادویی می باشد ، این نوع لیوان که در حالت عادی به صورت یک دست مشکی دیده می شود و به دمای محیط حساس می باشد و با قرار گرفتن در محیطی با دمای بالا و یا ریختن مایعات گرم داخل لیوان رنگ سطح لیوان تغییر پیدا کرده و چاپ آن نمایان می شود .

 

هزینه چاپ روی لیوان های تبلیغاتی

هزینه این چاپ، برحسب نوع جنس و تعداد سفارش مشتریان متفاوت بوده و طبیعات در صورت سفارش در تعداد بالا قیمت به صورت تساعدی کاهش خواهد یافت و قیمت برحسب نوع لیوان ها به این صورت می باشد که لیوان سفید ارزانترین نوع لیوان تبلیغاتی و لیوان جادویی گرانترین نوع آن هاست .

زمان مناسب برای سفارش چاپ روی لیوان

با توجه به حجم سفارشات بالا در بحث لیوان و علاقه مشتریان به دریافت سفارشات چاپی بسیار با کیفیت و البته سر وقت ، همیشه پیشنهاد ما به مشتریان ثبت سفارش حداقل 48 ساعت قبل از مراسم و همایش ها می باشد تا در زمانی منسب کار چاپ لیوان، شما به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد .

ارسال تصویر برای چاپ 

در صورت تمایل این امکان برای شما وجود دارد تا طرح و یا تصاویر خودتان را برای چاپ ارسال بفرمائید ، ولی برای جلوگیری از وقوع اشتباه در چاپ به نکات زیر توجه داشته باشید :

سایز طرح شما بزرگتر از 23*9.5 سانتی متر نباشد ، رزولوشن طرح باید 300DPI باشد و مد رنگی طرح حتما به صورت RGB باشد .

در صورتی که در طراحی تمایل دارید از تمام سطح لیوان استفاده کندید سایز طرح خود را در ارتفاع 9.5 و عرض آن را 23 سانتی متر ببنیدید و به این نکته توجه کنید که متن ها و فضای مهم از حاشیه تصویر 5 میلی متر فاصله داشته باشد .

چاپ لیوان

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که وسایل سفارشی سازی شده چقدر می توانند در روحیه مان اثرگذار باشند؟ همه انسان ها عاشق خلاقیت هستند و دوست دارند از وسایلی استفاده کنند که فقط و فقط برای آن ها تولید شده است.

این موضوع به حس برتری جویی انسان ها مربوط می شود و می تواند کارکرد بسیاری در صنایع مختلف داشته باشد. بازاریابان باهوش از همین ویژگی های انسانی برای متمایز کردن برند استفاده می کنند و تلاش می کنند مواردی را در اختیار افراد قرار دهند که بر اساس نیازهایشان سفارشی سازی شده باشد.

یکی از این موارد لیوان هایی است که به طور ویژه سفارشی می شوند و در اختیار مشتریان قرار می گیرند. به طور حتم لیوان های تبلیغاتی زیادی را در اطراف تان دیده اید. برخی ها تلاش می کنند نام برند را به کمک این لیوان ها نشان دهند و بعضی ها به چاپ لوگو بر روی آن بسنده می کنند.

البته چاپ عکس های شخصی بر روی لیوان نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است و می تواند یک هدیه خاص و ویژه برای دوستان و آشنایانتان باشد. اگر آشنایی زیادی با این مقوله ندارید در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی آن بپردازیم.

 چاپ عکس بر روی لیوان؛ یک اثر هنری جذاب

اگر به دنبال یک هدیه خاص می گردید یا می خواهید نام برندتان را برای همیشه در ذهن مخاطب حک کنید، باید به سراغ لیوان های شخصی سازی شده بروید و از قدرت چاپ طرح بر روی لیوان های مختلف بهره ببرید.

طرح ها و رنگ های مختلفی بر روی این لیوان ها چاپ می شوند و می توانند بهترین انتخاب برای افراد خاص پسند باشند. چاپ طرح بر روی لیوان هزینه بالایی بر روی دوش تان نمی گذارد و در عین حال می تواند یک معرفی به یاد ماندنی از شما باشد.

 انواع چاپ بر روی لیوان

حالا که می دانیم چاپ عکس و طرح بر روی لیوان یک فرآیند جذاب و در عین حال مفید است باید با انواع آن نیز آشنا باشیم. این موضوع کمک مان می کند به هنگام خرید گزینه ای را انتخاب کنیم که بیشتر از همه نیازهایمان را برآورده می کند.

چاپ طرح روی لیوان های سرامیکی

ما در طول زندگی خود به مناسبت های مختلف، هدایای متفاوتی را دریافت می کنیم. با این حال یک ماگ سرامیکی زیبا که طرح جذابی بر روی آن حک شده است می تواند بهترین هدیه برایمان باشد.

این نوع لیوان ها از محبوبیت زیادی برخوردارند و جزء لیوان های پرفروش هم به حساب می آیند. چنین لیوان هایی به اندازه کافی زیبا و ساده هستند و چاپ طرح بر روی آن ها با قیمت کمتری انجام می شود.

یک لیوان سرامیکی سفید را تصور کنید که می توان هر نوع طرح و رنگی را بر روی آن چاپ کرد. برای چاپ عکس یا طرح بر روی لیوان های سرامیکی معمولا از چاپ سابلیمیشن حرارتی استفاده می شود و همین امر آن را قابل شستشو می سازد.

لیوان های حرارتی

اگر به دنبال یک لیوان جادویی هستید و می خواهید هدیه خاصی را به طرف مقابل تان بدهید بدون شک لیوان های حرارتی انتخاب منطقی تری برایتان خواهند بود. این لیوان ها در ابتدا رنگ مشکی دارند و طرحی که بر روی آن ها چاپ شده مشخص نیست.

بعد از اینکه آب داغ یا چایی تان را در آن ریختید با دیدن طرحی که بر روی آن نمایان می شود شگفت زده خواهید شد. رنگ لیوان های حرارتی در دمای سرد معمولا مشکی و در دمای گرم سفید هستند. برای چاپ طرح بر روی این لیوان ها از سیستم چاپی سابلیمیشن حرارتی استفاده می شود.

لیوان دسته رنگی (با رنگ های جذاب در داخل لیوان)

اگر عاشق رنگ های شیک و جذاب هستید و سادگی را بیشتر از هر چیز دیگری دوست دارید لیوان های رنگی  می تواند انتخاب بهتری برایتان باشد. جنس این لیوان ها سرامیکی است و رنگ های مختلفی همچون زرد، مشکی، قرمز، سبز و نارنجی در تولیدشان به کار می رود.

چاپ عکس و طرح بر روی لیوان های اکلیلی

برای افرادی که عاشق رنگ های درخشان هستند و رنگ های اکلیلی را ترجیح می دهند، استفاده از لیوان های اکلیلی می تواند بسیار جذاب باشد. این لیوان ها زیبایی خاصی دارند و طرح و لوگوی شما را زیباتر از قبل به رخ می کشند.

برای چاپ کردن طرح بر روی این لیوان ها هم از سیستم سابلیمیشن حرارتی استفاده می شود و همین امر دوام و ماندگاری طرح بر روی لیوان را بیشتر می کند. این لیوان ها در سه رنگ نقره ای، طلایی و ارکیده به بازار عرضه می شوند.

لیوان های دسته قلبی و چاپ طرح بر روی آن ها

هیچ کس نمی تواند جذابیت و خاص بودن این لیوان را زیر سوال ببرد. لیوان هایی که دسته قلبی زیبایی دارند و می توانند یک هدیه خاص و فوق العاده برای اطرافیان تان باشند. تنوع رنگی در این لیوان ها نیز بسیار بالاست و می توان از میان چندین رنگ موجود یکی را به دلخواه انتخاب کرد.

بعد از انتخاب این لیوان می توانید طرحی که دوست دارید را سفارش دهید و بر روی آن ها چاپ کنید. مطمئن باشید که طرف مقابل تان با دیدن این لیوان ها شگفت زده می شود.

چاپ طرح بر روی لیوان های قاشق دار

چیزی که این لیوان ها را از سایر مواردی که تا به حال بیان کردیم متمایز می کند، وجود قاشق های سرامیکی و زیبای آن هاست. سطح این لیوان ها کاملا صاف است و همین امر چاپ طرح های مختلف را بر روی آن ساده تر می سازد. جنس لیوان از سرامیک چینی است و تنوع رنگی بالای آن باعث شده است یکی از هدایای محبوب میان مشتری ها باشد.

لیوان های شیشه ای برفکی و چاپ طرح بر روی آن

بدنه این لیوان ها شیشه ای و برفکی مانند است و همین امر بر زیبایی شان می افزاید. برای چاپ طرح بر روی این لیوان ها از سیستم سابلیمیشن حرارتی استفاده می شود و می توان با مواد نرم و با دست آن را شستشو داد.

لیوان هایی به طرح قلب

این گزینه نیز یکی دیگر از هدایای خاصی است که می توان به آشنایان و دوستان ارائه داد. لیوان هایی که به شکل قلب ساخته می شوند و می توانند طرح های ویژه ای بر روی خود داشته باشند.

چاپ طرح های خلاقانه بر روی این لیوان باعث شده است محبوبیت زیادی میان افراد داشته باشد. ارتفاع این لیوان ها معمولا 9 سانت و قطرشان7 سانت است. شما می توانید لیوان های طرح قلب را به راحتی بشویید و چند سال از آن ها استفاده کنید.

چاپ لیوان دمنوش

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که نوشیدن دمنوش را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند بهتر است یکی از این لیوان های سفارشی سازی شده را در خانه تان داشته باشید. انتهای این لیوان ها پایه ای وجود دارد که قطر کمتری دارد و می تواند درون خودرو نیز به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید بر روی بدنه بالایی این لیوان هر طرحی که دوست داشتید را چاپ کنید و از جذابیت آن لذت ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *