لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ مش

تماس با ما سرزمین چاپ

چاپ روی مش چیست؟

انتقال هر نوع طرح ، تصویر و نوشته مورد نظر به کمک دستگاه های چاپ دیجیتال بر روی مش امکان پذیر می باشد ، این انتقال تصویر را چاپ روی مش می گویند.

مش چیست؟

قبل از این که سراغ شناخت راه های چاپ روی مش برویم باید ابتدا بدانیم که مش چیست؟

مش متریالی از جنس پی وی سی (pvc) و هم خانواده استیکر ، سولیت و بکلایت می باشد.

مش دقیقا همانند استیکر متریالی پشت چسبدار است که تفاوت آن با استیکر فقط در سوراخ هایی می باشد که در تمام سطح مش ایجاد شده است و این سوراخ ها باعث می شود تا مش نقشی متفاوت نسبت به استیکر را بازی کند.

قیمت چاپ روی مش

چاپ مش را با توجه به اینکه متریالی رولی می باشد به صورت مترمربعی قیمت گذاری می کنند:

قیمت هر مترمربع چاپ مش با کیفیت سالونت مترمربعی 100/000 تومان

اکوسالونت : 120/000 تومان و با کیفیت یووی مترمربعی 185/000 تومان می باشد.

برای مشاهده لیست کامل از تعرفه و قیمت انواع خدمات روی تصویر زیر کلیک کنید:

انواع چاپ مش

چاپ مش در تهران را میتوان در دو دسته مش پشت چسب‌دار و مش بدون چسب تقسیم بندی کرد. هر کدام از این نوع دسته بندی دارای کیفیت‌های متفاوت بوده و با توجه به نیاز شما است که تعیین میشود از کدام یک از آنها استفاده کرد. آنچه کیفیت چاپ مش را تعیین می کند کاغذ مش است. کاغذ مش میتواند تعیین کننده کیفیت آن باشد. اگر بخواهید چاپ مش را به بهترین صورت آن داشته باشیم باید کار چاپ ان را به یک مجموعه حرفه ای بسپارید. در ادامه شما را با دو دسته بندی چاپ مش در تهران آشنا می کنیم.

1-چاپ مش های چسب دار

مش های چسب دار دارای سوراخ‌های ریز است که پشت آن حالت چسب دار دارد و میتوان آن را به سطوح مختلف چسباند. البته باید در نظر داشته باشید که کار شما در چه زمینه است. چرا که اینگونه برچسب برای سطوح شیشه ای بسیار کاربردی است

2-چاپ مش بدون چسب

این مدل از چاپ مش‌ها بدون چسب است که ضخامت بیشتری نسبت به مش چسب دار دارند. از جمله ویژگی های مش بدون چسب میتوان به مقاومت بالای آن در مقابل ضربه و پاره شدن اشاره کرد. که از کاربردهای مش بدون چسب می‌توان برای نصب بر روی استندهای تبلیغاتی بهره گرفت.

اقدامات لازم برای نصب چاپ مش چسب دار

یکی از نکات مهم در زمینه نصب مش پشت چسب دار برای اینکه بدون ایجاد حباب و نمایش بدون کیفیت میتوان آن را روی محیط های دلخواه پیاده کرد. به دلیل وجود سوراخ‌های ریزی که بر روی مش وجود دارد شما می‌توانید چاپ مش را بدون دردسر روی سطح مورد نظر بچسبانید. برای اینکه شما بتوانید یک کار تر و تمیز داشته باشید قبل از نصب آن محیط را با آب و شیشه پاک کن تمیز نمایید. تا در صورت نیاز بتوانید محل چسباندن را در جهتی که می خواهید جا به جا کنید. اگر مش بزرگ باشد بهتر است برای نصب به صورت دو نفره اقدام کنید. تا نتیجه‌ی دلخواه شما به دست آید. با این وجود کار نصب آن خیلی سخت نیست و نیازمند داشتن اطلاعات تخصصی در این زمینه نیست. شما به راحتی می توانید با یک سرچ ساده آن را نصب نمایید.
قبل از نصب بهتر است محل نصب را کمی خیس کنید. تا چسباندن مش به خوبی صورت پذیرید. در این بین دقت کردن به سطح مورد نظر دارای اهمیت است. و با نگاه کردن از نمای دورتر می‌توانید متوجه کیفیت نصب آن گردید.

چاپ روی مش

دستگاه های چاپ مش کدامند؟

چاپ دیجیتال روی مش به کمک 3 دستگاه انجام می گیرد:

1-  دستگاه اکوسالونت 2-  دستگاه یووی 3- دستگاه سالونت

هر سه دستگاه های جوهر افشان و دیجیتال می باشند. برای مطالعه بیشتر در مورد چاپ دیجیتال کلیک کنید.

چاپ مش با کیفیت اکوسالونت

دستگاه های اکوسالونت قابلیت چاپ روی انواع متریال رول مانند : مش ، استیکر ، بک لایت ، سولیت ، چرم مصنوعی ، بنر ، فلکسی ، کنواس و … را دارا می باشند.

این دستگاه ها می توانند متریال های تا عرض 320 سانتی متر را چاپ کنند.

مش نیز چون حداکثر تا سایز 152 سانتی متر موجود می باشد پس محدودیتی در مورد چاپ اکوسالونت روی مش وجود ندارد.

چاپ اکوسالونت به دلیل پیکولیتر پایین جوهر و البته پیشرفته بودن سخت افزاری (نوع هد و بُرد های آن) خروجی چاپ بسیار با کیفیتی را به شما تحویل خواهد داد.

چاپ مش با کیفیت یووی

در صورتی که می خواهید از مش خود در فضای باز و در زیر نور آفتاب استفاده کنید و در طولانی مدت دچار مشکل نشوید پیشنهاد می کنیم تا چاپ یووی را انتخاب کنید.

جوهر های این دستگاه با تابش نور یووی خشک می شود و به همین دلیل ثبات رنگ بسیار بالایی در استفاده در شرایط جوی سخت را نسبت به چاپ اکوسالونت روی مش خواهد داشت.

هزینه چاپ یووی به نسبت چاپ اکوسالونت بالاتر است و فقط در صورتی که ثبات چاپ در طولانی مدت برای شما اهمیت دارد پیشنهاد می کنیم تا به سراغ چاپ یووی بروید.

چاپ مش با کیفیت سالونت

معمولا چاپ مش را با کیفیت سالونت انتخاب می کنند. سالونت تلفیقی از کیفیت نسبی و ماندگاری نسبی می باشد که به همین دلیل مورد انتخاب قرار می گیرد.

اصطلاحات مختلفی در چاپ مش وجود دارد، به این فرایند چاپ ابریشمی نیز گفته می شود زیرا در ساخت آن از ابریشم استفاده شده است. اما محبوب ترین مش در کاربرد های عمومی از پلی استر ساخته شده است. مش در اندازه های مختلف و طرح های متنوع قابل سفارش می باشد.

محدودیت های سایز چاپ مش و استیکر

همانطور که در معرفی متریال استیکر نیز بیان کردیم ، این دو متریال در سایز های محدودی موجود می باشند.

سایز های موجود مش در عرض های 102 ، 127 ، 137 و 152 سانتی متر می باشد.

یعنی شما برای سفارش تا عرض 152 مشکلی نخواهید داشت ولی برای بیشتر از آن بایستی چاپ خود را به صورت لتی تحویل گرفته و نصب نمائید.

به طور مثال اگر سایز درخواستی شما عرض 380 در ارتفاع 280 سانتی متر میباشد، سفارش شما در 3 لت آماده خواهد شد به این صورت که 2 لت اول 150 و لت آخر 80 سانتی متر می باشد و ارتفاع هر 3 لت 280 سانتی متر میباشد و در زمان نصب نیز دقیقا همانند کاغذ و پوستر دیواری به صورتی لتی بر روی شیشه یا هر سطح دیگر نصب خواهد شد.

معمولا برندها و شرکت های بزرگ برای امور تبلیغات محیطی خود در سطح شهر اقدام به چاپ و نصب انواع مش ، استیکر و بنر می کنند.

عمدتا در فضاهای شیشه ای به سراغ چاپ مش می روند و شما تبلیغات بی شماری را که روی شیشه داروخانه ها ، سوپرمارکت ها و مراکز پر رفت و آمد دیگر نصب شده اند را دیده اید.

کاربرد های مختلف مش کدامند؟

 • کاربرد مش بر روی شیشه مغازه ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری
 • روی شیشه و بدنه اتوبوس ها ، خودروها و متروها
 • تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه و تبلیغاتی
 • استفاده از مش روی شیشه داروخانه ها و فراهم کردن دید از یک طرف برای آن
 • شیشه آژانس های مسافرتی، رستوران ها و …

 

چاپ روی مش

مش مناسب چسباندن روی چه سطوحی می باشد؟

مش بر روی سطوح گچی ، سیمانی و رنگ شده نمی چسبد و مناسب نیست. شما برای استفاده بر روی سطوحی مانند شیشه ، چوب ، پلاستیک و فلز می توانید از استیکر و مش بهره بگیرید که طبیعتا شیشه مناسب ترین نوع آن است.

معمولا شیشه های داروخانه ها ، فروشگاه ها و سوپرمارکت های مختلفی را دیده اید که به کمک مش آراسته شده اند.

چاپ مش روی شیشه

یکی از ویژگی‌های مش وجود منافذ سطحی این متریال می‌باشد که باعث می شود نور به راحتی از بین مش عبور کند و باعث تاریکی فضا نشود، به همین دلیل می‌باشد که در اکثر فضاهایی که نیاز مبرم به نور دارند از چاپ مش روی شیشه یا همان چسباندن مش رو شیشه استفاده می‌کنند‌.
مش خاصیت چسبندگی بسیار خوبی دارد و در طولانی مدت هم آسیب نمی‌بیند ولی به شرط آن که روی سطح مناسبی چسبانده شود.

سطوحی که میتوان مش را به راحتی روی آن نصب یا چاپ کرد عبارتند از:

 • شیشه
 • طلق
 • فلز
 • MDF
 • آینه
 • کاشی
 • سنگ
 • و …

و اما سطوح نامناسب برای چسباندن مش دیوارهای گچی ، پارچه ای و فضاهای دارای رطوبت سطحی می‌باشد.

چاپ برچسب روی شیشه مغازه

در صورتی که می خواهید تبلیغاتی را روی شیشه مغازه و فروشگاه خود نصب کنید سه گزینه پیش رو خواهید داشت: مش ، استیکر و برچسب شیشه مات کن.

در صورتی که ورود نور به داخل مغازه و همین طور اشراف شما به خارج مغازه برایتان اهمیت دارد حتما به سراغ مش بروید و در غیر اینصورت استیکر مناسب شماست.

 

تفاوت چاپ مش در تهران با چاپ های استیکری

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که در زمینه چاپ استیکر و مش وجود دارد. این است که شما زمانی که مش را برای تبلیغات محیطی استفاده می کنید به دلیل وجود سوراخ‌های ریزی که بر روی آن وجود دارد باعث حفظ نور خورشید به محیط شده که برای استیکر این امر امکان پذیر نیست. در واقع اگر بخواهید علاوه بر حفظ زیبایی محیط، تبلیغات خود را به بهترین شکل انجام دهید بهتر است چاپ مش را انتخاب کنید. چرا که هم در برابر نور مقاوم است و هم زیبایی و جلوه تبلیغی خاص خود را دارد.
Uvprint از جمله مجموعه های چاپ مش در تهران است که با سابقه ای که دارد بهترین چاپ ها را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد.

برندسازی بصری یک زبان بین المللی و مهم بشمار می آید، از این رو انتخاب یک ابزار تبلیغاتی مناسب تاثیر مهمی در به یاد ماندن برند شما را در ذهن مخاطبین ایجاد می کند.

مش از لحاظ ظاهری یک متریال خاص می باشد و می تواند یک حس تفاوت به نسبت سایر تبلیغات محیطی در ذهن مشتری ایجاد کند.

مش بدون چسب چیست و چه کاربردی دارد؟

نوع دیگر مش بدون چسب است که بیشترین کاربرد آن در تبلیغات محیطی است. اگر خواهان یک تبلیغات خاص و منحصر به فرد هستید، استفاده از چاپ مش بر روی سازه هایی همچون استند تبلیغاتی و بنر جلوه ای ویژه ایجاد می کند.

به مش بدون چسب ، بنر مش می گویند و سوراخ های روی این جنس برای عبور هوا تعبیه شده تا در صورت نصب بنر مش در فضای باز هوا به راحتی از سطح مش عبور کند و مقاوت آن باعث پاره شدن بنر نشود.

چاپ روی مش با جوهر مرغوب

استفاده از جوهر مرغوب در هر نوع چاپی در ماندگاری و دوام محصول نهایی تاثیرگذار است. این موضوع در خصوص چاپ روی مش هم صادق است.

چرا که کیفیت مطلوب، وفاداری مشتریان را دوچندان می نماید و همچنین در برابر آسیب های احتمالی مانند رطوبت، سرما، گرما و… مقاومت بیشتری دارند.

چاپ مستقیم روی شیشه

پیشنهاد مهم و قابل تامل ما چاپ مستقیم روی شیشه می باشد که البته برای تمام امور تبلیغاتی قابل اجرا نیست ولی در صورتی که امکان چاپ مستقیم تصویر روی شیشه را دارید حتما با کارشناسان ما در تماس باشید.

مش براق و مات

جنس و کیفیت مطلوب این نوع متریال موجب شده تا در هر مکانی اعم از فضای بیرونی و داخلی مورد استقبال قرار گیرد.

برخلاف باور مشتران و حتی برخی از همکاران مش فقط به یک مدل و آن هم نیمه مات موجود می باشد و اصل موضوع براق یا مات بودن مش کاملا اشتباه می باشد.

سفارش آنلاین چاپ مش

برای ثبت سفارش محصولات چاپی از جمله مش نیازی به صرف وقت اضافه برای مراجعه به چاپخانه ندارید و می توانید از طریق ارتباط گرفتن با مجموعه سرزمین چاپ از طریق واتساپ و تلگرام سفارش خود را ثبت نمائید و بعد از آماده شدن سفارش ، آن را درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

سفارش مش در تهران

مشتریان عزیز می توانید در هر منطقه از تهران که هستید سفارش خود را درب منزل خود تحویل بگیرید و حتی در صورت نیاز می توانید قبل از ثبت سفارش اصلی از سمپل ما استفاده نمائید.

سفارش مش در شهرستان

سرزمین چاپ این امکان را فراهم کرده است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی سفارش خود در هر نقطه از کشور عزیزمان ایران که هستید به صورت آنلاین ثبت نمائید و به صورت پست ، تیپاکس ، باربری و یا روش های مختلف دیگر در هر شهر و شهرستانی که هستید تحویل بگیرید.

برای سفارش چاپ روی مش در ابعاد دلخواه و با کیفیت چاپ بسیار بالا و تحویل سریع با استفاده از جدیدترین دستگاه های چاپ اکوسالونت ، سفارش آنلاین و تحویل در محل با شماره تلفن‌های سرزمین چاپ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.