لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ روی سنگ یک زینت خاص با کاربرد فراوان

آخرین بروزرسانی : ۱۷ تیر ۱۳۹۹
چاپ سنگ

مقدمه ای از چاپ روی سنگ

همانطور که میدانید سنگ یکی از متریال هایی است که در زمینه معماری بسیار شناخته شده است. طراحی بر روی سنگ امروزه یکی از بی نظیر ترین طراحی ها در علم معماری و دکوراسیون است. یکی از دلایلی که این نوع طراحی را منحصر به فرد کرده است آن است که طراحی بر روی سنگ طبق هر مقیاسی انجام میشود و هر نوع ترسیمی که مدنظر فردی باشد روی آن امکانپذیر است. علاوه بر این موارد چاپ روی سنگ از هزینه کمی برخوردار است و مقرون به صرفه به حساب میاید.  در ادامه هزینه چاپ را برای شما وصف میدهیم.  

استفاده های کهن و نوین سنگ از ساختمان سازی تا چاپ سنگ

     از دیرباز استفاده از سنگ یکی از متداول و راحت ترین راه های ساختمان سازی و حتی ساخت ابزارآلات بوده است ؛ اما با پیشرفت بشر و توانایی بیشتر در برش و فرم دادن به انواع سنگ شاهد تولیدات زیباتری از این محصولات بوده ایم. چند سالی می شود که با حک و بعد ها هم با چاپ روی سنگ انسان ها توانسته اند طرح های مدنظر خود را روی انواع سنگ پیاده کنند.

استفاده های مختلف چاپ روی سنگ چیست ؟

     از روش های مختلف این شیوه چاپ در تولید :

 • سنگ های بین کابینت
 • سنگ های تندیس
 • دیوار پوش
 • سنگ مزار و … استفاده می شود .

چاپ مستقیم روی سنگ

روش های مختلف چاپ روی سنگ کدامند ؟

     از روش های مختلف آن می توان به :

 • تکنولوژی چاپ مستقیم
 • چاپ سابلیمیشن
 • چاپ تامپو
 • و چاپ سیلک اشاره کرد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند .

چاپ تامپو و چاپ سیلک

     چاپ تامپو و چاپ سیلک محدودیت در استفاده از تعداد رنگ را دارند. و نمی توانند بیشتر از چند رنگ خاص را همزمان در چاپ استفاده نمایند. و این دو نوع چاپ نیازمند کلیشه هستند. که ساخت این کلیشه برای کاربران هزینه بر خواهد بود و به همین خاطر می بایست تعداد سفارش خود را بالا ببرند. تا هزینه ساخت کلیشه مقرون بصرفه باشد.

 

چاپ سابلیمیشن و چاپ فلت بد روی سنگ

     چاپ سابلیمیشن و چاپ فلت بد نوعی چاپ دیجیتال هستند. و محدودیتی در استفاده از کد رنگ ندارند. و به صورت ۴ رنگ اصلی یا همان CMYK  چاپ انجام می شود. و در چاپ هم نیازی به ساخت کلیشه نیست. و کاربران می توانند طرح های متنوعی را سفارش بدهند .

محدودیت چاپ سابلیمیشن

     محدودیت چاپ سابلیمیشن سطح کوتینگ شده سنگ می باشد ، به این صورت که سطح باید آغشته به یک نوع کوتینگ خاص شود. تا بتوان چاپ را به صورت برگردان روی این متریال با استفاده از تکنولوژی چاپ مستقیم انجام داد. که در برخی از انواع سنگها این عمل کوتینگ تقریبا غیر ممکن می باشد .

مزیت ها و محدودیت های چاپ مستقیم در قیاس با سابلیمیشن

  • در تکنولوژی چاپ مستقیم روی سطوح یا همان فلت بد ، طرح کاربر به صورت مستقیم روی سنگها چاپ می شود.
  • محدودیت های دستگاه های فلت بد در سایز می باشد به این صورت که حداکثر سایز سینی این دستگاه ها ۲۰۰ در  ۳۰۰ سانتی متر می باشد. و از نظر ارتفاع هم حداکثر ارتفاع ممکن برای چاپ ۱۳ سانتی متر می باشد .
  • یکی از محدودیت های چاپ فلت بد، بحث ماندگاری چاپ روی سنگها می باشد که برای نتیجه بخش بودن این نوع چاپ بایستی قبل یا بعد از چاپ یکسری اقدامات مانند استفاده از کوتینگ ، رنگ کاری سطح سنگ ، استفاده از رزین را انجام داد .

نکته ی مهم در رابطه با چاپ مستقیم روی سنگ

     در فرآیند چاپ مستقیم بایستی سطح سنگ کاملا صاف باشد و نوع جنس سنگ اهمیتی ندارد. و روی انواع سنگ از قبیل : گوهره ، تراورتن ، مرمر و … امکان چاپ وجود دارد . با توجه به امکان چاپ پنج رنگ در دستگاه های فلت بد می توان روی انواع سنگها با رنگ های مختلف به راحتی چاپ کرد. و خروجی با کیفیتی تحویل گرفت .

<< طراحی و چاپ روی سنگ تزئینی ایده ای نوین و بی نظیر >>

هزینه چاپ سنگ چگونه محاسبه می شود ؟

     هزینه چاپ مستقیم روی سنگ بر حسب جزئیات هر پروژه تعیین می شود و سایز ، تعداد و طرح پروژه تعیین کننده قیمت می باشند ولی به طور کلی هزینه چاپ ۴ رنگ روی سنگ ( به تاریخ انتشار این مقاله ) مترمربعی ۱۵۰/۰۰۰ و هزینه چاپ پنج رنگ روی سنگ متر مربعی ۲۵۰/۰۰۰ تومان می باشد .

زمان تحویل سفارش چقدر می باشد ؟

     زمان تحویل سفارشات شما کاربران و مشتریان عزیز برحسب سفارش خود و میزان شلوغی دستگاه محاسبه می شود ولی در کل و به صورت میانگین زمان تقریبی آماده سازی هر سافرش ۲ روز کاری می باشد .

استانداردهای فایل چاپ روی سنگ چیست ؟

     در زمان ارسال فایل چاپی به چاپخانه ، همان طور که پیش تر گفته شد فایل های خود را با مُد ۴ رنگ CMYK  طراحی نمائید و سایز طرح را دقیقا هم سایز سطح کار و رزولوشن طرح را حداقل ۱۵۰ در نظر بگیرید. برای اطمینان از انجام کار در بالاترین کیفیت فایل لایه باز طرح را در یکی از فرمت های  PDF ، Tiff یا Cdr  در اختیار چاپخانه قرار دهید و در صورت استفاده از متن ( با فونت خاص ) لایه های متنی را به وکتور تغییر دهید .

۹۹۰۰۳

سوالات متداول  :

هزینه چاپ روی سنگ چگونه محاسبه می شود ؟

بر حسب جزئیات هر پروژه تعیین می شود و سایز ، تعداد و طرح پروژه تعیین کننده قیمت می باشند ولی به طور کلی هزینه چاپ ۴ رنگ روی سنگ مترمربعی ۱۵۰/۰۰۰ و هزینه چاپ پنج رنگ روی سنگ متر مربعی ۲۵۰/۰۰۰ تومان می باشد .

زمان تحویل سفارش چقدر می باشد ؟

زمان تحویل سفارشات شما کاربران و مشتریان عزیز برحسب سفارش خود و میزان شلوغی دستگاه محاسبه می شود ولی در کل و به صورت میانگین زمان تقریبی آماده سازی هر سافرش ۲ روز کاری می باشد .

کاربردهای گوناگون چاپ روی سنگها چیست ؟

از روش های مختلف این چاپ در تولید سنگهای بین کابینت ، سنگهای تندیس ، دیوار پوش ، سنگ مزار و … استفاده می شود .

روش های مختلف چاپ روی این متریال کدامند ؟

از روش های مختلف این نوع چاپ می توان به تکنولوژی چاپ مستقیم ، چاپ سابلیمیشن ، چاپ تامپو و چاپ سیلک اشاره کرد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.