چاپ بروشور

تماس با ما سرزمین چاپ

چاپ بروشور 3 تکه بروشور 2 تکه بروشور 5 قسمتی

استفاده به عنوان معرف محصول

    تصور کنید محصولی را خریداری کرده اید که نسبت به عملکرد آن هیچ آگاهی ندارید. اگر در این حالت هیچ بروشوری همراه آن نباشد نوعی دلزدگی از محصول برایتان ایجاد می‌شود که برای تولیدکننده آن اصلا اتفاق خوبی نخواهد بود. بنابراین استفاده از بروشور به عنوان معرفی کننده‌ی محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تفاوت کاتالوگ با بروشور

    یکی از تفاوت‌هایی که بین کاتالوگ و بروشور در معرفی محصول مطرح می‌گردد توضیح کامل و جامع بروشور در مورد هر محصول است؛ در حالی که یک کاتالوگ به بررسی اجمالی و معرفی کلی چندین محصول می‌پردازد.

استفاده از چاپ بروشور جهت معرفی شرکت یا مؤسسه

    این نوع بروشورها معمولا در حاشیه‌ی سمینارها و نمایشگاه‌ها کاربرد دارند و حاوی رزومه و معرف سوابق شرکت یا مؤسسه هستند. رویکرد این‌گونه بروشورها بیشتر تبلیغاتی است.

استفاده از بروشور جهت معرفی شرکت یا مؤسسه

    وجود تصاویر چشم‌نواز و طراحی حرفه‌ای و خلاقانه در آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اطلاعاتی را که قصد داریم در این‌ بروشورها به مخاطب انتقال دهیم باید هدفمند، جامع و کامل باشد تا حداکثر تأثیرگذاری را بر روی افراد مختلف داشته باشد.

 استفاده از چاپ بروشور برای محتوای آموزشی

    حتما بروشورهایی که در بیمارستان‌ها و مراکز مشاوره در دسترس مراجعین قرار دارند را دیده‌اید. این بروشورها راه‌های مقابله با یک بیماری، یک مطلب روانشناسی، یک مسئله حقوقی و موضوعاتی از این قبیل را به ما آموزش می‌دهند.

<< برای اطلاع از اصول طراحی و چاپ تراکت کلیک کنید >>

استفاده از بروشور با محتوای آموزشی

    این نوع بروشورها از جنبه‌ی تبلیغاتی کمتری برخوردار بوده و اصولا اهداف دیگری را دنبال می‌کنند، اگرچه همواره اهمیت آنها بسیار بالاست. به طور مثال اگر شما مدیر یک موسسه حقوقی هستید با تهیه‌ی این‌گونه بروشورها و آموزش به افراد از طریق آن می‌توانید مقبولیت بیشتری نزد مراجعین خود پیدا کنید و اعتماد آنها را برانگیزید.

 استفاده به عنوان منو

    این بروشورها بیشتر برای رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و مشاغلی مشابه، کاربرد دارند. به این صورت که منو به عنوان بروشور چاپ می‌شود تا مشتری بتواند در صورت تمایل آن را همراه خود ببرد. این بروشورها برای رستوران‌هایی که خدمات بیرون‌بر دارند بسیار مناسب است.

چاپ بروشور

استفاده از بروشور به عنوان راهنمای گردشگری

    این بروشورها را در اماکن گردشگری و شهرهای گردشگرپذیر بسیار دیده‌ایم. معمولا به صورت برگه‌های چند لتی حاوی اطلاعات جامعی درباره‌ی محل مورد بازدید و یا لیست کاملی از اماکن دیدنی شهر هستند. و بعضا نقشه‌ی شهر در طرف دیگر آنها چاپ می‌شود. هتل‌ها، شرکت‌ها و موسساتی که در حوزه‌ی گردشگری فعالیت می‌کنند ، می‌توانند از این نوع بروشورها جهت تبلیغات خود بهره ببرند.

استفاده به عنوان کارت دعوت

    از این بروشورها برای دعوت افراد به نشست‌ها، کنگره‌ها، سمینارها و رویدادهای خاص استفاده می‌شود. باید توجه داشت که ثبت اطلاعات کامل راجع به آن رویداد بسیار مهم خواهد بود. به طور مثال برای یک سمینار، باید موضوع مورد نظر، محورهای کلی مورد بحث، سخنرانان، زمان و مکان برگزاری در بروشور مربوطه ذکر گردد.

استفاده از بروشور به عنوان کارت دعوت

    تمامی موارد بالا حاکی از اهمیت بالای یک بروشور به عنوان یکی از ابزارات تبلیغات و بازاریابی در هر صنعت و تجارتی است. بنابراین نباید از کاربردشان غافل ماند. در پایان ذکر این نکته نیز الزامی است. که نحوه طراحی و کیفیت چاپ بروشور جهت ارائه به مخاطب بسیار مهم بوده و در جذب مشتریان تاثیر به سزایی دارد.

چند سالی است که بروشورها وظیفه تبلیغات کمپانی‌ها را بر عهده گرفته‌اند. چاپ بروشور به شما اجازه می‌دهد تا محصول یا خدمات خود را با یک طراحی خوب به مشتریان نشان دهید و شانس خود را برای فروش افزایش دهید. چاپ بروشور تبلیغاتی خیلی سخت نیست و شما تنها باید به دنبال یک شرکت چاپ بروشور فوری بگردید تا این کار را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام دهند. اگر شما نیز به فکر چاپ بروشور در تهران هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در این باره به دست آورید بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.
انواع بروشور
قبل از اینکه به سراغ چاپ بروشور برویم باید بدانید که این محصول انواع مختلفی دارد. شما قبل از چاپ باید تصمیم خود را بگیرید که دوست دارید چه نوع بروشوری داشته باشید. انواع بروشور با هم متفاوت هستند و در صورت انتخاب مدل نادرست ممکن است از هدف تبلیغاتی خود دور شوید.
معمولاً انتخاب بروشور با محصول یا خدماتی که می‌دهید ارتباط مستقیمی دارد. همچنین باید برنامه‌ریزی کنید که قرار است چه میزان اطلاعات و متن درون بروشور چاپ شود. اگر با انواع بروشورها آشنا نیستید بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بروشور 2 لت

اگر به دنبال چاپ بروشور کوچک هستید بروشور 2 لت می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اگر از قبل یک بروشور را مشاهده کرده باشید حتماً می‌دانید که بیشتر آن‌ها تاخورده هستند. هر کدام از تا‌‎های بروشور یک لت نامیده می‌شود. به همین دلیل بروشور دو لت بروشوری است که یک تا دارد.
این نوع بروشور بیشتر به درد کسانی می‌خورد که دوست دارند اطلاعات تبلیغاتی خلاصه‌ای درباره محصول خود بنویسند. از آن جایی که این بروشورها کوچک هستند احتمال اینکه تمامی محتوای آن خوانده شد بیشتر است و می‌تواند در امر تبلیغات به شما کمک شایانی بکند.

بروشور 3 لت

بروشور 3 لت یک تا بیشتر از مدل قبلی دارد. به همین دلیل معمولاً قیمت چاپ بروشور 3 لت بیشتر از مدل 2 لت آن است. اگر احساس می‌کنید که محتواهای شما خیلی زیاد است و در مدل قبلی قابل جاشدن نیست، این مدل می‌تواند یک گزینه مناسب و عالی برای شما باشد.
در چاپ چنین بروشورهایی از سایز کاغذ استاندارد استفاده شود. در برخی از شرایط ممکن است که چاپ‌کننده با چسباندن چند کاغذ به هم اقدام به تولید بروشورهای سه لت بکند که مشکل خاصی برای شما به وجود نخواهد آورد. یک بروشور با سایز خوب مناسب که معمولاً کار بیشتر کمپانی‌ها را راه می‌اندازد.

بروشور 4 لت

بروشورهای 4 لت از 4 تا تشکیل شده‌اند و اندازه نسبتاً بزرگی دارند. اگر محتوای تبلیغاتی شما طولانی است بدو شک چاپ بروشور 4 لت می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این نوع بروشور برای افرادی مناسب است که معمولاً بیشتر از یک محصول را در بروشور خود معرفی می‌کنند.
شرکت‌های داروسازی و ساخت لوازم آرایشی معمولاً بیشترین استفاده را از بروشورهای 4 لت دارند. هر چند برای طراحی بروشور یک محصول نیز می‌تواند از نمونه 4 لت استفاده نمود. هیچ اجباری وجود ندارد و شما می‌توانید از هر مدل که دوست دارید استفاده نمایید.

بروشور 5 لت

معمولاً نمونه 5 لت کارایی کمتری نسبت به 3 نمونه قبلی دارد. زیرا این بروشور بزرگ و طولانی بوده و خیلی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. کارشناسان بر این باورند که هرچه اندازه بروشور بیشتر و بزرگ‌تر شود ممکن است روی تأثیرگذاری آن اثر بگذارد و بازدهی خوبی برای شما نداشته باشد.
هر چند در برخی مواقع لازم است که از این نوع بروشور نیز استفاده نمود. برای مثال اگر محصولات و خدمات شما زیاد باشد مجبورید که از نمونه 5 لت استفاده نمایید. هر چند مدل 5 لت آخرین نمونه از بروشورها نیست و شما می‌توانید حتی فراتر از 5 لت نیز بروید.
سایزهای استاندارد بروشور
شما می‌توانید بروشور خود را در هر سایزی که می‌خواهید طراحی کنید و مشکلی در این باره وجود ندارد. اما در بین تولیدکننده‌ها چندین سایز استاندارد وجود دارد که معمولاً طبق همان استانداردها بروشورها طراحی و چاپ می‌شوند. بهتر است شما نیز با آن‌ها آشنا شوید.
مرسوم‌ترین روش تعیین سایز استاندارد بروشور سایز کاغذ چاپی است. بروشور می‌تواند کاغذ A4، A3 و A5 باشد. این سایزها بر اساس شیوه طراحی بروشور شما تعیین می‌شود. بیشتر طراحی‌ها معمولاً روی کاغذ A4 انجام می‌شود. البته بروشورهای مربعی‌شکل نیز در بازار وجود دارند که در اندازه‌های 19 در 19 سانتی‌متر تولید می‌شوند.

جنس بروشور

بروشورها از لحاظ ساختار به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. شما نمی‌توانید روی هر چیزی که می‌خواهید بروشور چاپ کنید؛ زیرا چاپ بروشور استانداردهای خاص خودش را دارد. به همین دلیل جنس کاغذ بروشور روی کیفیت نهایی آن تأثیر مستقیمی دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید.
اگر جنس بروشورها را به‌خوبی نشناسید نمی‌توانید بین آن‌ها انتخاب کنید. انتخاب نادرست جنس بروشور می‌تواند کیفیت نهایی را کاهش داده و تمام هزینه‌های شما را از بین ببرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با انواع بروشورها از نظر جنس کاغذ آشنا شویم.

بروشور گلاسه

گلاسه مرسوم‌ترین کاغذی است که از آن برای تولید انواع بروشور استفاده می‌شود. این کاغذ ساختار مستحکمی دارد؛ بنابراین مقاومت بروشور شما را افزایش خواهد داد. همچنین ساختار آن‌طوری است که طرح چاپ شده را به‌خوبی نمایان می‌کند می‌تواند رضایت مشتری‌ها را جلب نماید.
مهم‌ترین مؤلفه کاغذگلاسه استحکام بالای آن است که باعث می‌شود ماندگاری بروشور شما بسیار بالا برود. هر چند قیمت چاپ بروشور با کاغذگلاسه کمی بالاتر است نمونه‌های دیگر است. اما با استفاده از گلاسه می‌توانید به مشتری بفهمانید که به آن اهمیت می‌دهید. پیشنهاد می‌شود حتماً برای بروشورهای مهم از کاغذگلاسه استفاده نمایید.

بروشور لوکس

در واقع بروشور لوکس به جنس آن مربوط نی شود. اما بد نیست که با آن آشنا شوید. بروشورهای لوکس نیز می‌توانند با کاغذگلاسه تولید شوند. بروشورهای لوکس نمونه کارهایی هستند که بسیار زیبا و شیک بوده و حتماً نظر مشتریان را به خود جلب می‌نماید. به همین دلیل است که معمولاً بروشور لوکس از گلاسه ساخته می‌شود.
در ساخت این بروشورها معمولاً از روکش‌ها نیز استفاده می‌شود. روکش‌ها علاوه بر بالابردن مقاومت بروشور موجب افزایش براقی‌ات آن نیز می‌شود. اگر یک شرکت قدرتمند دارید بهتر است معمولاً از بروشورهای لوکس استفاده نمایید تا تأثیرگذاری بیشتری روی مشتریان شما داشته باشد. بد نیست که برای چاپ بروشور قیمت نیز از مدل لوکس استفاده شود.

بروشور تحریر

برای چاپ بروشور تحریر از همان کاغذهای سفید عادی استفاده می‌شود. کاغذهایی که هر روز از آن‌ها برای یادداشت یا نقاشی استفاده می‌کنید. معمولاً بی‌کیفیت‌ترین نوع بروشور با کاغذ تحریر ساخته می‌شود. معمولاً بروشورهای تحریر مقاومت بسیار پایینی دارند.
قطر آن‌ها کم است و به همین دلیل با کوچک‌ترین فشار پاره خواهند شد. درهرصورت برای چاپ یک بروشور تأثیرگذار نباید به‌هیچ‌وجه از کاغذهای تحریر استفاده کرد. معمولاً از این نمونه برای ساخت بروشورهای راهنما استفاده می‌شود. بروشورهایی که داخل بسته‌بندی محصول قرار می‌گیرند و اطلاعاتی به مشتری می‌دهند.
نمونه‌های چاپ شده در سرزمین چاپ
نکات مهم در طراحی بروشور
بهتر است قبل از شروع طراحی یک‌رنگ تأثیرگذار انتخاب کنید. معمولاً رنگ‌ها تأثیر مثبت و مستقیمی روی حس خریداران می‌گذارد. پس بهتر است به‌هیچ‌وجه از روان‌شناسی رنگ‌ها غافل نشوید. اغلب کمپانی‌ها معمولاً از رنگ قابل شرکت خود برای طراحی بروشورها استفاده می‌نمایند.
هر چقدر در عرصه طراحی خلاق‌تر عمل کنید نتیجه‌بخشی آن نیز چندبرابر خواهد شد. به همین دلیل بهتر است در بخش طراحی خیلی عجله نداشته باشید و با صبر بالا تمامی طراحی‌های ممکن را در کنار هم قرار داده تا بهترین را انتخاب کنید. یک طراحی مناسب در کنار کیفیت بالای بروشور کلید موفقیت شما در تبلیغات خواهد بود.
تولید و چاپ بروشور در چه سایزهایی انجام می‌شود؟
شما می‌توانید در هر سایزی که خودتان دوست دارید بروشور تولید کنید. هر چند که این کار در بسیاری از موارد توصیه نمی‌شود. اندازه بروشور روی طراحی آن تأثیرگذار است. اگر بتوانیم سایز مناسب کار خود را پیدا کنیم می‌توانیم طرح‌های زیبا و جالبی را روی آن انجام دهیم.
سایزهای A4 و A3 بیشترین استفاده را در بروشور ها دارند.

حداقل تیراژ چاپ بروشور چقدر است؟

معمولاً حداقل تیراژ چاپ بروشور 1000 عدد است. اگر می‌خواهید که یک بروشور را چاپ نمایید بهتر است که حداقل 1000 عدد از آن را سفارش دهید. زیرا چاپ بروشور زیر 1000 اصلاً به‌صرفه نیست و به درد شما نیز نخواهد خورد. پس بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید.
البته که این عدد برای تولیدکنندگان دیگر متفاوت است. برای مثال برخی از کمپانی‌ها وجود دارند که حداقل تیراژ چاپ بروشور آن‌ها 5000 عدد است و شما نمی‌توانید عددی کمتر از این سفارش دهید. برای چاپ بروشور تهران تنها کافی است که با ما همراه باشید.
مدت‌زمان چاپ و تحویل بروشور در یووی پرینت
معمولاً چاپ‌کردن بروشورها 5 روز کاری طول می‌کشد و شما باید کمی صبر نمایید. بیشترین زمان آماده‌سازی بروشورها مربوط به قسمت چاپ آن می‌شود. مجموعه یووی پرینت همیشه سعی بر این دارد که سفارش‌های شما را خیلی سریع‌تر از حد ممکن آماده‌سازی کرده و برای شما ارسال نماید.
نکته اینجا است که اولویت اصلی ما کیفیت نهایی چاپ و بروشور شما است. به همین دلیل درصورتی‌که چاپ سریع بر کیفیت نهایی تأثیرگذار باشد ما سعی می‌کنیم با مدیریت زمان یک بروشور باکیفیت را در اختیار شما قرار دهیم تا کاملاً از سفارش خود راضی باشید.

قیمت چاپ بروشور

قیمت چاپ بروشور به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال اولین عامل تعداد لت‌های بروشور شما است. همان‌طور که اشاره کردیم چاپ بروشور سه لت گران‌تر از نمونه دولتی است. به همین دلیل شما باید به‌طورکلی سفارش خود را مشخص نمایید تا قیمت نهایی به شما اعلام گردد.
مسئله بعدی جنس بروشور است. اگر به دنبال یک بروشور ارزان‌قیمت هستید می‌توانید از بروشور تحریری استفاده نمایید. هر چند تمامی قیمت‌های یووی پرینت مقرون‌به‌صرفه بوده و می‌توانید با خیالی راحت بهترین بروشور را بهترین قیمت ممکن سفارش دهید.
سفارش آنلاین چاپ بروشور سفارشی و عمومی از سرزمین چاپ
برای سفارش بروشور دیگر نیازی نیست که به‌صورت حضوری مراجعه نمایید. شما می‌توانید سفارش طراحی و تولید بروشور خود را به‌صورت آنلاین ثبت نمایید. در وب‌سایت یووی پرینت راه‌های ارتباطی ما ثبت شده است و شما می‌توانید با کمک این راه‌ها با ما در تماس باشید.
پس از تماس با کارشناسان می‌توانید طرح‌های بروشور خود را ارسال نموده تا فرایند تولید بروشور شما آغاز شود. درصورتی‌که طرحی سفارشی ندارید می‌توانید از طرح‌های عمومی که در سایت ما موجود است استفاده نمایید و به‌راحتی خیلی سریع بروشور خود را داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

سوالات متداول:

بهترین مرکز چاپ بروشور ایران کجا است؟

بدون شک یووی پرینت یکی از بهترین مراکزی است که به تولید و چاپ بروشور تبلیغاتی می‌پردازد.

چگونه تأثیر مثبت بروشور را در کار ببینیم؟

برای این کار ابتدا نیاز است که یک طراحی عالی و باکیفیت داشته باشید. درصورتی‌که توانایی طراحی یک بروشور باکیفیت را ندارید بهتر است این کار را به ما بسپارید.

بروشورها از نظر لت به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

بروشور می‌تواند یک‌لتی، دو لتی، سه لتی، چهار لتی و حتی پنج لتی باشد. در موارد نادر در صورت نیاز مشتری می‌تواند این میزان از عدد پنج نیز عبور کند.

قیمت تولید بروشور چگونه مشخص می‌شود؟

قیمت چاپ بروشور کاملاً به سفارش شما بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا قیمت نهایی را به شما اعلام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *