خدمات ما

چاپ پلکسی گلاس با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب

آخرین بروزرسانی : ۴ شهریور ۱۳۹۹

چاپ پلکسی گلاس

 

چاپ پلکسی گلاس و روش های برش این متریال

     پلکسی را با دستگاه های لیزر می توان در هر سبک و مدلی برش زد ( به منظور انعطاف در طرح ها و چاپ پلکسی گلاس با کیفیت ) و استفاده نمود. ولی برای برش بهتر مخصوصا در ضخامت های بالا حتما قبل از اجرای پروژه تست های لازم را برای بررسی دقت و توان دستگاه لیزر انجام دهید تا بعدا به مشکل برخورد نکنید ، می توان این محصول را در زوایای مختلف خم هم کرد تا برای باکس و موارد این چنینی مورد استفاده قرار بگیرد .

بهترین روش چاپ پلکسی گلاس

     بهترین گزینه برای انجام چاپ روی پلکسی گلاس ها و همینطور طلق های کریستال ایرانی ، تکنولوژی چاپ مستقیم یا فلت بد می باشد و همانطور که اشاره کردیم ، ماده تشکیل دهنده پلکسی گلاس ترموپلاستیک می باشد ، این محصول در چاپ مستقیم بسیار پرکاربرد بوده و چاپ پذیری بالایی دارد ، این چاپ پذیری خوب دارای ۲ دلیل اصلی می باشد :

  • سطح صاف و تراکم بالا در روی محصول
  • جنس آن که باعث می شود در زمان چاپ مستقیم فلت بد جوهر به صورت بسیار مستحکم به سطح ورق چسبیده و ماندگاری بالایی داشته باشد.

 

پلکسی گلاس چیست و در چه مدل هایی تولید می شود ؟

     آکریلیک گلاس که عموما آن را با نام تجاری پلکسی گلاس می شناسند ، متریالی ساخته شده از ترموپلاستیک می باشد که به صورت شیت و در سایز های ۱۲۲*۱۸۳  و ۱۸۳*۲۴۴  در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد. یکی از وجوه تمایز پلکسی گلاس ها تنوع بالا در ساخت با ضخامت های مختلف است و می توان این محصول را از ضخامت ۱.۸ تا ۴۰ میلی متر تهیه کرد ، که این تنوع ضخامت در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و وجه تمایز بسیار ارزشمند دیگر پلکسی گلاس ها تنوع بسیار مطلوب در رنگ بندی این محصول می باشد.

 

 

کشورها و برندهای تولید کننده پلکسی گلاس

     پلکسی گلاس به صورت کامل در خارج  از کشور  تولید می گردد و یک محصول کاملا وارداتی است و مرغوب ترین نوع پلکسی گلاس در کشور تایوان تولید می شود و با توجه به ضخامت ، رنگ ، نوع و برند محصول قیمت آن متفاوت می باشد و مصرف کنندگان می توانند پلکسی گلاس را در مدل های متنوع ( رنگی ، شفاف ، ترانسپارنت ، مات و آینه ای ) در بازار ایران تهیه کنند  .

     از برندهای محبوب و با کیفیت پلکسی گلاس در بازار ایران می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • یرلانگ
 • چوچن
 • ریچانگ
 • ام سی
 • جوکما
 • آلفا پلاس

 

هر برند پلکسی گلاس فقط یک نمایند در هر کشور دارد !

     برند های مختلف پلکسی گلاس که در بالا قابل مشاهده می باشد ، توسط اشخاص حقیقی و شرکت های مختلف وارد کشور شده و به بازار مصرف ارائه می شود ، هیچ یک از شرکت ها یا اشخاص وارد کننده نمی تواند مالک بیش از یک برند پلکسی گلاس باشد و دلیل این اتفاق هم وجود قوانین بسیار محکم و سرسختانه تولید کنندگان پلکسی گلاس می باشد که تحت هیچ شرایطی محصول خود را به دو شرکت یا دو نفر در یک کشور نمی فروشد و اصطلاحا نماینده فروش هر برند پلکسی گلاس در هر کشور می تواند به راحتی و بدون رقیب به عرضه آن برند پلکسی گلاس بپردازد ، شایان ذکر است که این قانون بسیار مورد احترام و صد البته کارگشاست زیرا از تخریب نام و قیمت برند و محصول در کشور مقصد جلوگیری می کند.

 

اساسی ترین کاربردهای پلکسی گلاس

     پلکسی گلاس در ابتدای ورود به بازار ایران خود را جایگزین مناسبی برای شیشه معرفی کرد، ولی با گذر زمان و با توجه به تنوع بالای این محصول در ضخامت و رنگبندی از آن در پروژه های صنعتی ، اجرای دکوراسیون داخلی و حتی در ساخت و اجرای محصولات نیز استفاده شد. استفاده در صنایع ذیل معدود مدل های استفاده از این محصول می باشد  :

 

امکان برش لیزری پلکسی گلاس پس از چاپ

     یکی از ویژگی های دیگر پلکسی گلاس امکان برش لیزر بعد از چاپ مستقیم می باشد ؛ یعنی بدون هیچ مشکلی می توان پلکسی چاپ شده را با دستگاه های لیزر تحت برش قرار داد و به هیچ عنوان آسیبی هم به چاپ روی پلکسی  نمی رسد .

 

محدودیت چاپ فلت بد روی پلکسی گلاس

     در استفاده از تکنولوژی چاپ فلت بد محدودیت ارتفاع را داریم ولی با توجه به ضخامت ورق های پلکسی و طلق کریستال که نهایتا ۴۰ میلی متر می باشد می توان نتیجه گرفت که تمام دستگاه های فلت بد امکان چاپ روی تمام ورق های پلکسی و طلق کریستال را دارند ولی محدودیت دیگر دستگاه های فلت بد که سایز سینی این دستگاه ها می باشد باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر قصد چاپ روی ورق پلکسی و طلق کریستال به صورت شیت کامل را دارید بایستی از دستگاه های فلت بد با سینی ۲۰۰*۳۰۰ سانتی متر استفاده نمائید ولی در صورتی که سایز شما کوچک تر است می توانید به نسبت سایز ورق از دستگاه های دیگر بهره بگیرید، پس نتیجه می گیریم که امکان چاپ ورق پلکسی و طلق کریستال به صورت یکجا و تمام ورق میسر می باشد.

 

چاپ پلکسی گلاس دوم

 

   پلکسی گلاس و طلق کریستال ایرانی هم مانند سایر متریال ها قابلیت چاپ ۵ رنگ را دارد و می توان از رنگ سفید برای  ایجاد زیرساخت و برجستگی موضعی استفاده کرد .

بیشتر بخوانید
چاپ دیجیتال کتاب و مروری حرفه ای بر مراحل آن

 

ویژگی های طلق کریستال ایرانی

مزایا

     با توجه به ویژگی های طلق های ایرانی در برخی موارد این طلق ها جایگزین مناسبی برای پلکسی می باشد ، ویژگی های مانند:

   • قیمت بسیار پایین تر
   • وزن سبک تر

معایب

     ولی با توجه به معایبی هم که طلق های کریستال ایرانی دارند طبیعتا در برخی پروژه ها قابلیت استفاده ندارند و تولید کننده ها به اجبار از پلکسی گلاس های خارجی استفاده می کنند ، معایبی همچون :

   • تنوع بسیار پایین در رنگ
   •  عدم تولید طلق ایرانی در ضخامت های بالا
   •  شکنندگی بسیار زیاد
   •  عدم امکان برش لیزر و زرد شدن تدریجی سطح طلق ها

 

روکش های پلکسی گلاس و طلق کریستال ایرانی

     پلکسی ها دارای روکشی مقاوم هستند تا در جابجایی آسیبی به سطح آن وارد نشود که این روکش مقاوم یکی از مزیت های پلکسی های خارجی می باشد ؛ در صورتی که طلق های ایرانی دارای یک روکش بسیار ضعیف می باشد و عمدتا در جابجایی ها به راحتی از سطح طلق جدا شده و سطح طلق کریستال به راحتی آسیب می بیند و خط و خش های جبران ناپذیر و غیر قابل تعمیر بر می دارد .

یک نکته بسیار مهم در مورد طلق کریستال ایرانی

     نکته حائز اهمیت این است که به دلیل روکش های ضعیف طلق کریستال ایرانی و روکش های فاسد شدنی پلکسی از خرید بی دلیل و نگهداری طولانی مدت این محصولات خودداری نمائید زیرا در صورت انجام این کار متوجه خواهید شد که روکش طلق ها به مرور از روی طلق جدا شده و سطح طلق خراش های ریز و درشت برداشته است .

 

 هزینه چاپ با تکنولوژی فلت بد و عوامل موثر در قیمت گذاری

     در بحث استعلام و نحوه محاسبه قیمت و هزینه استفاده از چاپ فلت بد فرمول ثابت و قابل ارائه ای وجود ندارد و کارشناسان به صورت تجربی و با در نظر گرفتن مشخصات مختلف هر پروژه قیمت گذاری را انجام می دهند اما می توان عوامل موثر در این قیمت گذاری را بیان نمود :

عوامل موثر در قیمت گذاری

     عواملی چون سایز و ارتفاع قطعه ، وزن ، تعداد ، تنوع طرح به نسبت تعداد ، رنگ زمینه ، میزان برجستگی موضعی ، میزان حساسیت متریال و … .

 

چند نکته کاربردی در زمینه چاپ فلت بد

رنگ سفید هزینه کار را افزایش می دهد !

     استفاده از رنگ سفید در چاپ فلت بد باعث افزایش هزینه حداقل دو برابری چاپ می شود، پس بهترین کار استفاده از متریال هایی با زمینه کامل سفید می باشد .

ایجاد برجستگی موضعی در چاپ

     در صورتی که نیاز به برجستگی موضعی در چاپ را دارید بایستی فایل لایه باز طرح خود را در اختیار چاپخانه قرار دهید و برای کنترل قیمت و عدم افزایش بی دلیل هزینه چاپ ، حتما در انتخاب میزان برجستگی از کارشناسان چاپخانه مشاوره بگیرید .

یک کار ساده برای کاهش هزینه چاپ مستقیم

     برای کاهش هزینه چاپ در صورتی که می توانید ، کار برش و یا قطعه قطعه کردن بعضی از متریال های خود را به بعد از انجام چاپ موکول کنید ( مثلا قصد چاپ روی ۴ پلکسی گلاس در سایز ۲۰*۲۰ و در ۴ طرح مختلف را دارید ، بهترین کار این است که ابتدا یک پلکسی ۸۰*۲۰ را به همراه یک طرح برای چاپ به چاپخانه ارسال کنید و سپس کار برش لیزر را انجام دهید، همین کار به ظاهر ساده هزینه چاپ شما را بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد داد. )

یک نکته فنی در رابطه با انتخاب بهترین متریال برای چاپ مستقیم

     در انتخاب متریال های ورقی و شیت مانند چوب ، پلکسی ، طلق ، شیشه و … بیشترین دقت را داشته باشید تا ورق ها کاملا صاف باشند و به داخل یا بیرون تاب نداشته باشند ( اگر این دقت را نداشته باشید کیفیت خروجی چاپ به شدت اُفت خواهد داشت ، بدلیل کاهش سرعت چاپ طبیعتا چاپخانه اقدام به افزایش هزینه چاپ خواهد نمود و در برش و استفاده از متریال نیز خودتان دچار مشقت و سختی فراوانی خواهید شد. )

 

نکاتی برای طراحان که به چاپ مستقیم با کیفیت کمک بسیار زیادی می کند.

     در زمان ارسال فایل چاپی به چاپخانه ، همان طور که پیش تر گفته شد فایل های خود را با مُد ۴ رنگ CMYK طراحی نمائید و سایز طرح را دقیقا هم سایز سطح کار و رزولوشن طرح را حداقل ۱۵۰ در نظر بگیرید . برای اطمینان از انجام کار در بالاترین کیفیت فایل لایه باز طرح را در یکی از فرمت های PDF ، Tiff یا Cdr در اختیار چاپخانه قرار دهید و در صورت استفاده از متن ( با فونت خاص )  لایه های متنی را به وکتور تغییر دهید .

۹۸۰۱۲

سوالات متداول :

 
پلکسی گلاس چیست ؟

آکریلیک گلاس که عموما آن را با نام تجاری پلکسی گلاس می شناسند ، متریالی ساخته شده از ترموپلاستیک می باشد.

چگونه می توان روی پلکسی گلاس چاپ زد ؟

بهترین گزینه برای انجام چاپ روی پلکسی ها و همینطور طلق های کریستال ایرانی ، تکنولوژی چاپ مستقیم یا فلت بد می باشد.

هزینه چاپ با تکنولوژی فلت بد روی پلکسی چقدر است و عوامل موثر در قیمت گذاری چیست ؟

در بحث استعلام و نحوه محاسبه قیمت و هزینه استفاده از چاپ فلت بد روی پلکسی گلاس فرمول ثابت و قابل ارائه ای وجود ندارد و کارشناسان به صورت تجربی و با در نظر گرفتن مشخصات مختلف هر پروژه قیمت گذاری را انجام می دهند.

برندهای محبوب پلکسی کدامند ؟

یرلانگ ، چوچن ، ریچانگ ، ام سی ، جوکما ، آلفا پلاس

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *