لوگوی سایت

خدمات ما

چاپ افست یک روش چاپی که تمام فعالیت های انسان را توسعه داده است

چاپ افست

در این مقاله از سایت یووی پرینت می خوانید :

     در این مقاله از سایت یووی پرینت با شما همراهان گرامی هستیم تا تعریفی کامل از چاپ افست ، آشنایی با کاربردها و همچنین مزایای استفاده از این نوع چاپ را برای شما بصورت کامل تبیین کنیم . با ما همراه باشید.

چاپ افست را در زندگی روزمره ببنید !

     هنگامی که یک روزنامه می خوانید و یا مجله ای را مرور می کنید و یا حتی نگاهی به بروشورهای نامه ای می اندازید شاید به این فکر کنید که برای چاپ و انتشار چنین مقادیر عظیم گرافیک و اطلاعات چه نوع چاپی صورت گرفته است. افست تقریبا ۴۰ درصد از کل مطالب چاپی را که در اطراف مشاهده می کنید را به عهده دارد.

نمونه های کاربردی افست

روزنامه ها

     روزنامه ها احتمالاً بارزترین نمونه افست است که بخشی از زندگی همه افراد در سطح یک جامعه می باشد و به عبارتی می توان گفت هر روز صبح از برنامه افست استقبال می شود. این به دلیل سرعت افست است که می توان هر روز چنین حجم بالایی از اطلاعات را تولید کرد.

  کتاب ها

  • کتابها یکی دیگر از کاربردهای افست است که بدون آن زندگی یکنواخت می شود.
  • چه برای آموزش و چه سرگرمی ، کتاب منبع زندگی بسیاری از مردم است و به دلیل ارزان بودن این نوع چاپ کاربردهای فراوانی دارد.

چاپ افست در مکاتبات و اسناد قضایی

  • همچنین قانون باید از افست بخاطر ساده تر کردن روند قانونی تشکر کند. حجم زیادی از فرم ها و اسناد قانونی با استفاده از افست، چاپ می شوند.

چاپ افست در بازرگانی و امور مالی

  • کسب و کار بازرگانان بدون افست از بین می رود. داده های مهم مالی به لطف افست در نوک انگشتان آنهاست.
  • بنابراین ، افست بر هر گوشه از زندگی ما که نیاز به چاپ داشته باشیم ، تأثیر می گذارد.

 

چاپ افست و انعطاف فوق العاده آن برای چاپ بر روی انواع متریال ها

     افست توان چاپ بر روی متریال‌های مختلف در سایز و برش‌های گوناگون را دارد. چاپ افست برای پروژه هایی که نیاز به رنگ خاصی دارند و استفاده از سیستم تطابق پنتون در آن انتخاب مناسبی است.

کیفیت افست 

     اگر پروژه بزرگ و تیراژ بالایی مد نظر شماست، این نوع چاپ بهترین گزینه است و به شما محصول چاپی با کیفیت و با هزینه‌ی کمتری را ارائه می‌دهد.

۲ روش اصلی افست و تفاوت اصلی این دو روش

  • چاپ شیت و چاپ رول دو نوع از روش های افست هستند.
  • تفاوت آنها در نحوه قرارگیری کاغذ در ورودی دستگاه چاپ است
  • در روش شیت کاغذها به صورت ورقه ای و در روش رول کاغذها به صورت رول در دستگاه قرار می گیرند که همین نحوه قرارگیری آنها در کیفیت چاپ تاثیر بسزایی دارد.

 

چاپ افست
چاپ افست

چاپ افست به عنوان یک فرآیند چاپ مستقیم و مزیت آن

  • افست یک فرآیند چاپ غیرمستقیم است !

     به این معنی که صفحه چاپ به طور مستقیم روی سطح نهایی که در این حالت کاغذ است ، اعمال نمی شود. در عوض ، طرح ها بر روی کاغذ با انطباق سیلندر لاستیکی با بافت سطح چاپ انجام می‌شود و این باعث افزایش کیفیت چاپ می شود.

مزیت این شیوه چاپ

مزیت این فرآیند این است که امکان چاپ مداوم ، بدون وقفه و بسیار پر سرعت را با بالاترین کیفیت فراهم می کند.

سیستم فنی این شیوه چاپ

  • سنسورهایی که برای افست استفاده می‌شود دارای سیستم مرکب زنی هوشمند است که مقدار لازم مرکب برای هر کار را قبل از شروع چاپ، تنظیم می‌کند.
  • این امر موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ می‌شود.

طرح رنگی مورد استفاد در افست

     طرح رنگی استاندارد CMYK تقریباً در اکثر کارهای افست مورد استفاده قرار می گیرد و به معنایی دیگر امور چاپ، با چهار رنگ اصلی آبی فیروزه‌ای، قرمز ارغوانی، زرد و مشکی انجام می‌شود و با ترکیب این رنگ‌ها اکثر رنگ‌هایی که در پروژه‌ها می‌بینید به دست می‌آید و سپس لیتوگرافی موظف است صفحات زینک را آماده و به چاپخانه ارسال کند. نکته قابل اهمیت رعایت استانداردهای لازم و طراحی دقیق است که توسط متخصصین این امر انجام می شود و بازخورد آن رضایتمندی مشتریان می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرزمین چاپ همراه باشید.

۹۸۰۱۴

مشاوره و استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *