لوگوی سایت

چاپ افست ؛ قیمت و کاربرد آن در صنعت چاپ

چاپ افست یکی از رایج‌ترین روش‌های چاپ برای تولید محصولات تبلیغاتی و هنری است. این روش چاپ از دقت و کیفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند برای چاپ انواع مختلفی از مواد استفاده شود. یووی پرینت یکی از شرکت‌های معتبر چاپ افست در ایران است. این شرکت با استفاده از تجهیزات مدرن و کادر مجرب، محصولات چاپی با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه چاپ افست مطلب زیر را مطالعه نمائید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید .
چاپ افست

فهرست محتوا

چاپ افست را در زندگی روزمره ببنید !

هنگامی که یک روزنامه می خوانید و یا مجله ای را مرور می کنید و یا حتی نگاهی به بروشورهای نامه ای می اندازید شاید به این فکر کنید که برای چاپ و انتشار چنین مقادیر عظیم گرافیک و اطلاعات چه نوع چاپی صورت گرفته است. چاپ افست تقریبا ۴۰ درصد از کل مطالب چاپی را که در اطراف مشاهده می کنید را به عهده دارد.

نمونه های کاربردی چاپ افست

روزنامه ها

روزنامه ها احتمالاً بارزترین نمونه چاپ افست است که بخشی از زندگی همه افراد در سطح یک جامعه می باشد و به عبارتی می توان گفت هر روز صبح از برنامه چاپ افست استقبال می شود. این به دلیل سرعت چاپ افست است که می توان هر روز چنین حجم بالایی از اطلاعات را تولید کرد.

کتاب ها

  • کتابها یکی دیگر از کاربردهای چاپ افست است که بدون آن زندگی یکنواخت می شود.
  • چه برای آموزش و چه سرگرمی ، کتاب منبع زندگی بسیاری از مردم است و به دلیل ارزان بودن این نوع چاپ کاربردهای فراوانی دارد.

چاپ افست در مکاتبات و اسناد قضایی

  • همچنین قانون باید از چاپ افست بخاطر ساده تر کردن روند قانونی تشکر کند. حجم زیادی از فرم ها و اسناد قانونی با استفاده از چاپ افست، چاپ می شوند.

چاپ افست در بازرگانی و امور مالی

  • بازرگانان بدون چاپ افست از بین می روند. داده های مهم مالی به لطف چاپ افست در نوک انگشتان آنهاست.

بنابراین ، چاپ افست بر هر گوشه از زندگی ما که نیاز به چاپ داشته باشیم ، تأثیر می گذارد.

چاپ افست و انعطاف فوق العاده آن برای چاپ بر روی انواع متریال ها

چاپ افست توان چاپ بر روی متریال‌های مختلف در سایز و برش‌های گوناگون را دارد. چاپ افست برای پروژه هایی که نیاز به رنگ خاصی دارند و استفاده از سیستم تطابق پنتون در آن انتخاب مناسبی است.

کیفیت چاپ افست

اگر پروژه بزرگ و تیراژ بالایی مد نظر شماست، چاپ افست بهترین گزینه است و به شما محصول چاپی با کیفیت و با هزینه‌ی کمتری را ارائه می‌دهد.

۲ روش اصلی چاپ افست و تفاوت اصلی این دو روش

  • چاپ شیت و چاپ رول دو نوع از روش های چاپ افست هستند.
  • تفاوت آنها در نحوه قرارگیری کاغذ در ورودی دستگاه چاپ است
  • در روش شیت کاغذها به صورت ورقه ای و در روش رول کاغذها به صورت رول در دستگاه قرار می گیرند که همین نحوه قرارگیری آنها در کیفیت چاپ تاثیر بسزایی دارد.

چاپ افست به عنوان یک فرآیند چاپ مستقیم و مزیت آن

چاپ افست یک فرآیند چاپ غیرمستقیم است !

به این معنی که صفحه چاپ به طور مستقیم روی سطح نهایی که در این حالت کاغذ است ، اعمال نمی شود. در عوض ، طرح ها بر روی کاغذ با انطباق سیلندر لاستیکی با بافت سطح چاپ انجام می‌شود و این باعث افزایش کیفیت چاپ می شود.

مزیت این شیوه چاپ

مزیت این فرآیند این است که امکان چاپ مداوم ، بدون وقفه و بسیار پر سرعت را با بالاترین کیفیت فراهم می کند.

سیستم فنی این شیوه چاپ

  • سنسورهای که برای چاپ افست استفاده می‌شود دارای سیستم مرکب زنی هوشمند است که مقدار لازم مرکب برای هر کار را قبل از شروع چاپ تنظیم می‌کند.
  • این امر موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ می‌شود.

طرح رنگی مورد استفاد در چاپ افست

طرح رنگی استاندارد CMYK تقریباً در اکثر کارهای چاپ افست مورد استفاده قرار می گیرد و به معنایی دیگر امور چاپ با چهار رنگ اصلی آبی فیروزه‌ای، قرمز ارغوانی، زرد و مشکی انجام می‌شود و با ترکیب این رنگ‌ها اکثر رنگ‌هایی که در پروژه‌های چاپی می‌بینید به دست می‌آید و سپس لیتوگرافی موظف است صفحات زینک را آماده و به چاپخانه ارسال کند. نکته قابل اهمیت رعایت استانداردهای لازم و طراحی دقیق است که توسط متخصصین این امر انجام می شود و بازخورد آن رضایتمندی مشتریان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *